Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Recomandare telefon buget 650 RON

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
Salut,

Doresc să îi cumpăr mamei mele un telefon nou. Momentan are un lenovo a5000 care este inutilizabil. Telefonul va fi folosit pentru a da telefoane(multe), facebook și vizionare camere de supraveghere. Ce variante am în această sumă mică. Acesta este suma maximă pe care am reușit să o  conving să o investească într-un telefon nou.

Mersi

#2
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 29.03.2010
Cea mai buna varianta care se incadreaza in pret este Xiaomi Redmi 7: https://www.compari....2gb-p458367567/

As spune XIaomi Mi A2, dar singurul care se incadreaza este de la Quickmobile, deci mai bine nu. La celelalte magazine este mai scump cu minim 100 de lei.

Xiaomi Mi A1 este 687 pe forit.ro, aproape de pret, si este un telefon de luat in calcul avand 4 GB RAM si Android One

La 550 lei ai Nokia 5.1, dar este considerabil sub cele la 650 de lei

Edited by R10, 13 June 2019 - 21:17.


#3
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- Vad - la altex - motorola g5s 4g.ram/32.rom .

- am uitat sa intreb daca merita cumparatde la altex / ori e una cu probleme - garantie , etc ?

#4
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Nu ai probleme la altex.

#5
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Ia Motorola G5S Plus de la Altex, la 500 de lei. Ai 4 GB Ram, 32 GB memorie interna si procesor Snapdragon 625 octacore. Tocmai l-am primit si eu de 2 zile. Sotia mea zice ca e pefect pentru ce-i trebuie ei: convorbiri telefonice, facebook/messenger, WhatsApp si multe poze. Vine cu Android stock (original), momentan la varianta Oreo 8.1.1. Display-ul este destul de mare (5.5 inch).

#6
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
mulțumesc pentru variante, a rămas să aleg între redmi 7 și motorola g5s. Motorola este lansat în 2017 ,nu este puțin cam vechi?. Pe gsmarena văd că motorola vine în variante de 64gb/4gb și 32gb/3gb. Pe altex văd că se vinde o varianta de 32gb/4gb.

#7
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,112
  • Înscris: 27.02.2018
Avantajele lui G5s plus sunt rezoluția mai mare și că filmează 4k, în rest Redmi 7 este lansat anul ăsta, are procesor mai bun, baterie mai mare, va primi versiuni de android mai mult timp etc.

https://www.gsmarena...8&idPhone2=8699

#8
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- tot la altex - motorola moto g6 - 3/32gb

- nu cunosc fiabilitatea la produsele de telefonie motorola , probabil tot made in p.r.c. . - la statii radio-emisie motorola-u.s.a. , cu totul altceva !

#9
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Eu de ceva timp nu mai cumpar telefon nou, pentru ca sunt foarte scumpe si nu merita investitia, si nici la abonament nu merita, 2 ani tot platesti pentru el.
Prefer sa caut sh, ceva de top cu cativa ani in urma, dar neaparat impecabil, de exemplu acum am trecut pe LG V20, am dat 600ron si nu are nici macar o zgarietura, nu se compara cu nici un model de mai sus, o sa ma tina lejer 1-2 ani, iar la revanzare voi pierde maxim 100-200ron, iar mamei i-am dat vechiul Lg G4, care functioneaza perfect, fara nici macar un lag

Asta e recomandarea mea, daca totusi vrei ceva nou, mai bine cauta la abonament, doar asa cu bani mai putini, poti cumpara ceva mai de calitate( dar platesti peste pret, in 2 ani )

#10
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Totusi sa las si ceva nou, am mai avut Huawei, si am fost foarte multumit, asa ca mai bine mergi pe Huawei decat Motorola sau Xiaomi
https://www.emag.ro/...rch-Action=view

#11
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View PostMaryus0234, on 14 iunie 2019 - 05:56, said:

mulțumesc pentru variante, a rămas să aleg între redmi 7 și motorola g5s. Motorola este lansat în 2017 ,nu este puțin cam vechi?. Pe gsmarena văd că motorola vine în variante de 64gb/4gb și 32gb/3gb. Pe altex văd că se vinde o varianta de 32gb/4gb.
Este varianta "Special Edition".
Eu am in acest moment un Xiaomi Note 7 cu procesor Snapdragon 660, 4 GB Ram si 128GB memorie interna. Pana acum nu am observat nicio diferenta in utilizarea zilnica intre Note 7 si G5S Plus-ul detinut de sotia mea.
Eu as merge pe Motorola tocmai datorita faptului ca vine cu Android original, nu modat de producator ca in cazul telefonului Xiaomi.

Uite o comparatie intre cele doua telefoane: https://www.gsmarena...8&idPhone2=8699

Edited by DeuxEx, 14 June 2019 - 14:14.


#12
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
Aș fi vrut să cumpăr moto g5s plus dar nu am cum. Nu îl pot comanda de pe site si nu este pe stock în orașul meu  Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate