Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Ce mai face Arthur

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Deci nu stie nimeni care e povestea lui?
De ce traieste ca un boschetar? De ce nu isi gaseste ceva de munca? Cum poate sa stea cu tipa aia - Ramona, arata groaznic, a mai facut si un copil cu ea, cum este asa ceva posibil?

#20
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View PostPopaXXX, on 09 iunie 2019 - 08:20, said:

Deci nu stie nimeni care e povestea lui?
De ce traieste ca un boschetar?
Că și-a dărâmat singur casa, și materialele rezultate le-a vândut pe cola.

Quote

De ce nu isi gaseste ceva de munca?
Ca nu vrea si nu ii place, spune el.

#21
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostLipsum, on 09 iunie 2019 - 09:17, said:

Ca nu vrea si nu ii place, spune el.
Pai sa se duca sa-si scoata certificat de handicapat atunci, macar asa sa primeasca ajutor social sau pensie, in unele tari fobia fata de munca a inceput sa fie recunoscuta ca o afectiune reala, si cei suferinzi pot primi beneficii.

#22
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View PostPopaXXX, on 09 iunie 2019 - 10:00, said:

Pai sa se duca sa-si scoata certificat de handicapat atunci
De ce, din moment ce e sănătos? Faptul că nu vrei să muncești, nu e handicap, e doar lene.

Edited by Lipsum, 09 June 2019 - 10:10.


#23
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006

View PostPopaXXX, on 09 iunie 2019 - 08:20, said:

Deci nu stie nimeni care e povestea lui?
De ce traieste ca un boschetar? De ce nu isi gaseste ceva de munca? Cum poate sa stea cu tipa aia - Ramona, arata groaznic, a mai facut si un copil cu ea, cum este asa ceva posibil?
Eu ii stiu povestea foarte bine, mai ales pe cea din tinerete, eram vecini dar nu gard in gard, cu bunicii lui, nici nu va ganditi ce casa aveau bunicii, cea pe care a daramat-o el. Numai asa ca fapt divers, pe vremea lui ceasca, cand toti erau tovarasi, bunicilor lui li se adresa lumea cu" Domnul Duțu si coana Bibilica'. Tot ca fapt divers, unchiul lui, nu-i dau nume, a fost colonel doctor militar la Spitalul Militar Bucuresti iar verisoara lui, fiica doctorului, dupa ultimele cunostinte pe care le am, judecatoare la o judecatorie de sector Bucuresti, avand si functia de presedinte al judecatoriei. De ce a ajuns el asa, este alta poveste.

Edited by shmecherul, 09 June 2019 - 10:41.


#24
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postshmecherul, on 09 iunie 2019 - 10:12, said:

De ce a ajuns el asa, este alta poveste.
Pai asta ne intereseaza cel mai mult sa aflam!
Cum de i-a venit ideea sa transforme casa in discoteca de pilda?

#25
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/spumRxHHnqY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Vezi că explică singur.

#26
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPopaXXX, on 09 iunie 2019 - 10:48, said:

Pai asta ne intereseaza cel mai mult sa aflam!
Cum de i-a venit ideea sa transforme casa in discoteca de pilda?

iti dai seama ca e putin dus....ce om intreg la cap isi darama casa :|....

#27
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
isi vinde frigiderul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BEZq8D4-XpY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K81SKyf3zUQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4hV1b4fang0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CAH4v9vqnjg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by zyppster, 09 June 2019 - 13:05.


#28
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006
Ca are o problema , da, cred ca are, sunt sigur. Altfel daca stai de vorba cu el, dupa cum vedeti, in afara excentricitatilor lui verbale, vorbeste foarte coerent. El este rezultatul casatoriei aranjate intre doi copii de fosti "boieri" din care tatal sau a fost veriga slaba si careia ii mosteneste genele. Mama lui a murit de cand era el mic, fiind crescut de coana Bibilica,  si domnul Dutu,  inginer sef sectie la sondele care acum apartin de Petrom. Tot ce pot sa va spun este ca Artur, in urma unei discutii cu unchiul sau care voia sa vanda pamanturile inclusiv casa unei persoane din zona, a luat hotararea de a darama casa si de a face totul impotriva vanzarii, cel putin asa mi-a spus el. Tot el mi-a spus ca la TV este multa gargara, o face pentru bani. Prea putini, este adevarat.

#29
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postericmario, on 09 iunie 2019 - 12:21, said:

Vezi că explică singur.
Pai nu e prea clar, i-a venit o idee asa si fara sa studieze daca se poate realiza, s-a apucat direct sa sparga prin casa pana a picat pe el, ce om normal la cap face asta?
Si eu cand eram mic imi trecuse prin cap sa construiesc un elicopter la care sa folosesc motorul de la masina de spalat, dar m-a oprit taica-meu in timp ce ma apucasem sa demontez masina.
Acum nu mai am astfel de idei fanteziste, de care sa ma apuc fara sa ma documentez bine inainte daca se pot realiza.

View Postjimi91, on 09 iunie 2019 - 12:37, said:

iti dai seama ca e putin dus....ce om intreg la cap isi darama casa Posted Image....
Dar totusi se exprima coerent, si are un vocabular elevat, cu mult peste cel al unui taran normal.

#30
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Nu e clar ca este si mult show? Cine are canalul ala incearca sa scoata si niste bani din asta

#31
tibi_filip

tibi_filip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 24.05.2015
Numai putori bune de munca in clipurile astea, de la reporter, pana la personajele cu pricina. Nimic amuzant si nimic interesant, dar domnul Anghelescu persevereaza. Vede el potential in Arthur...

#32
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Cea mai buna caracterizare i-a facut-o cineva intr-un comentariu pe youtube, ce viseaza noaptea face ziua.

#33
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View PostPopaXXX, on 09 iunie 2019 - 15:09, said:

Pai nu e prea clar, i-a venit o idee asa si fara sa studieze daca se poate realiza, s-a apucat direct sa sparga prin casa pana a picat pe el, ce om normal la cap face asta?

Dar totusi se exprima coerent, si are un vocabular elevat, cu mult peste cel al unui taran normal.

Ei, știu eu câteva cazuri aici pe Softpedia de băieți cu idei  Posted Image
Cred că a elucidat cazul shmecherul mai sus că ne-a spus cum stau lucrurile, deci a evitat să vândă casa prin dărâmare Posted Image , e o soluție, iar restul discuțiilor sunt puțin "regizate" pentru bani.

#34
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 26.12.2015
Eu nu înțeleg de că îl cheamă Arthur? Nu se putea sa găsească un Ion, Vasile sau Marin!!

#35
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Arthur pare branza buna in burduf de caine.
De ce nu isi continua studiile, face si el o facultate, ca il duce capul si pe urma isi poate gasi o slujba pe masura lui.

#36
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006

View Postpepino88, on 10 iunie 2019 - 07:53, said:

Eu nu înțeleg de că îl cheamă Arthur? Nu se putea sa găsească un Ion, Vasile sau Marin!!

Nu stiu cum este trecut in certificat, noi il stim de fapt de Artur, Arthur cred ca si-a zis el ca isi zice regele Cepturii. Nu cred ca te lasau organele comuniste sa treci in certificat Arthur, aluzie la un rege.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate