Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

3D Secure fara OTP pentru tranzactii online

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,986
  • Înscris: 18.12.2007

View Postsags, on 08 iunie 2019 - 08:20, said:

Ba exista, la Digi. LE: Plus ca in cazul descris initiatorul NU se afla in roaming (el nu are semnal de telefonie deloc, si ar putea evita complet conectarea in roaming pe drumul pana acolo inchizand telefonul).

Asta nu stiam, posibil, desi m-as astepta sa nu fie asa. Are cineva vreo sursa clara care sa confirme sau sa infirme acest lucru?


Da, sms prin VoWiFi vroiam sa scriu. Pentur Digi ai vreun link pe unde sa confirme ca au VoWiFi disponibil in roaming? Pentru VoLTE am gasit mentiunea ca e doar national.

Vrei o sursa care sa iti spuna ce servicii NU au? Posted Image)))

Edited by AlexEn, 09 June 2019 - 09:04.


#20
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,952
  • Înscris: 24.04.2013
Sunt persoane pe aria RCS-RDS/ Digi care au confirmat VoWiFi inafara tarii; nu am un link acum la indemana. Foarte util pentru ca astfel de convorbiri sunt tratate ca si cum ar fi din Romania si nu se plateste taxa de roaming (la Digi roamingul e taxat de la primul minut). De SMS-uri nu imi aduc aminte sa fi scris cineva explicit daca merg sau nu in aceast scenariu. Eu din ce am cautat prin stardardele GSM unde se vorbeste de profil IMS apelurile de voce apar impreuna cu SMS-urile, de aceea am avut o indoiala ca nu sunt suportate prin WiFi (dar poate ca nu sunt).

LE: Uite, am gasit o postare (a unui insider RCS-RDS) care confirma VoWiFi inafara tarii (‘in roaming’ nu e prea corect spus, ca nu esti conectat la retea de telefonie mobila). (Digi.Oriunde e o aplicatie care permite apeluri ca si cum ar fi de pe numarul propriu dar folosind netul, similar cu VoWiFi, doar ca nu prea poti si primi)

View Postcatalinman, on 15 aprilie 2019 - 08:15, said:

… Oricum, pe Android se poate folosi mult mai usor serviciul VoWiFi. VoWiFi este disponibil inclusiv in roaming. E mult mai usor si simplu de utilizat VoWiFi vs. Digi Oriunde.

Edited by sags, 09 June 2019 - 14:21.


#21
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,952
  • Înscris: 24.04.2013
Am citit azi aici pe forum un topic ce poate fi de interes pentru subiectul discutat: SMS-uri si apeluri de pe PC (receptionare/expediere)

Se pare ca este posibil sa primesti SMS-urile pe PC. Ai lasa telefonul (poate fi si un prepay folosit exclusiv in relatia cu banca) acasa unde ai semnal, si ai citi SMS-urile OTP pe PC-ul de la munca. Nu am folosit deci nu stiu cum/daca merge remote, dar mi se pare o directie de investigat. Sunt date acolo 2 solutii, una de la Google si una de la Microsoft.

#22
travelpouch

travelpouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 09.06.2010
Revolut e cea mai buna solutie, au introdus 3D Secure de vreo trei saptamani si autorizarea platilor se face prin aplicatie. Nu ai nevoie de semnal la telefon, doar de conexiune la internet.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate