Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

alegere paleta tenis de masa

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 29.11.2008

View PostDany_Darke, on 06 iunie 2019 - 23:08, said:

nu as da 150 de lei pe acea stiga. sa fim seriosi, tu pt un meci cu prietenii dupa atatia ani, iei o paleta de genul?

depinde si cum stiai sa joci, cei 10 ani se vor face simtiti si o sa ai destule rateuri. ar fi bine sa incepi de la ceva clasic, adica acele palete de 8-9 lei, sa-ti faci mana si abia apoi sa zici ca joci ceva mai de soi care sa justifice si achizitia unei asemenea palete.

eu am de exemplu aceasta paleta. e usoara si chiar se face simtita in joc. insa a trebuit sa ma adaptez si eu pt ea. e destul de precisa si daca esti si mai dibace de mana, plasezi mingile destul de bine. dar cu grija, ca tinde sa arunce mingea si in afara mesei daca nu ai habar sa o manuiesti.

Nu am avut net, scuze.
In tinere jucam destul de bine si mult. In vacanta mare jucam 3/4 ore/zi, daca vremea permitea (in general jucam pe o masa din fier care era in aer liber).
Erau putini care ma bateau si aici ii includ si pe cei mari.
Am paleta mea din tinerete, un gold cup de pe atunci, dar fetele nu mai sunt asa bune.
Nu este o suma mare pentru o paleta si consider ca este o investie utila pentru mine (am dat mult mai mult pe alte prostii). :)

View Postandreic, on 06 iunie 2019 - 23:10, said:

STIGA 5 STAR FLEXURE e buna si mai grea ceea ce confera avantaje, e oki ca tocator dar e chiar faina ca doar nu te duci la cine stie ce competitii. E drept Stiga astea low si mid-end sunt supraevaluate.
Eu sunt jucator amator de nivel mediu si am o placere pe Artengo seriile mai groase si mai grele gen 590, 960, cu 180 grame in mana ma simt cel mai bine. Am si unele Stiga usoare dar nu-mi mai place cu ele, nu mai dau bine.

le - ia mingi Tibhar de 3 stele, sunt beton. Artengo 3 stele iarasi nu sunt rele.

Si eu prefer paletele mai grele, chiar daca sunt obositoare la sesiunile mai lungi.
O sa vad maine, daca le au expuse in magazin, si o sa ma hotarasc la fara locului.
Eu nu am mai fost in contact cu acest sport, din pacate, si voiam o parere de la cineva care a folosit o paleta ok in gama asta de pret.

View Postjimi91, on 06 iunie 2019 - 23:19, said:


asta nu e paleta de 10 lei...cele ieftine sunt praf...

tenisul de masa nu se uita, e ca mersul pe bicicleta Posted Image

Corect.
Ai nevoie de ceva timp sa te acomodezi dar esenta ramane. :D
Trebuie trezite reflexele (daca mai sunt...:D).

View Postmarcusdefeis, on 06 iunie 2019 - 23:19, said:

tibhar

Am vazut la Decathlon aceste palete.
Un model anume?

View Postcspot, on 07 iunie 2019 - 01:55, said:

O paleta de tenis de masa e o bucata de lemn.
Cat de prost sa fii sa dai bani pe asa ceva ?

Lemnul este scump. :)
Este parerea ta si o respect.
Pot sa-ti zic ca eu sunt destul de prost sa dau banii pe o paleta...:)

View PostBloodRa, on 07 iunie 2019 - 06:08, said:

Paleta:
https://www.amazon.d...7AQX8ZDXFM957BQ
Mingi dintr-o bucată
https://www.amazon.c...s/dp/B01JAKBDB0

Nu ai spus pe ce masă vei juca. Dacă e de interior cu cat mai groasă tăblia, cu atât mai bine.

Multumesc pentru recomandare.
O sa joc in interior.
Ma rezum la ceva local.

View PostPascalau, on 07 iunie 2019 - 07:21, said:

Ia o paleta de pe aici.
http://www.tenisdema...
Nu te arunca la cele scumpe. De obicei sunt foarte rapide si incontrolabile pentru un amator.
Mai citeste si pe aici
http://www.tenisdema...hp?7-Echipament

Multumesc.
O sa ma documentez.

View Postunbrutus, on 07 iunie 2019 - 08:08, said:

deci cam orice de pe la 50-60 ron in
e o diferenta enorma de pret intre cele 2 (50%), nu le poti compara f bine

eu zic sa o iei pe cea mai "ieftina" deocamdata, la 100 ron nu e ieftina deloc... peste vreo 2 ani mai vezi tu

Nu o sa joc foarte des, de 2,3 ori pe luna. Probabil o sa ramana...:)

#20
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Eu am cautat pe net diverse prezentari. Din pacate modelul respectiv nu era disponibil în românia. Luasem înainte din decathlon ceva palete, dar diferența e mare.
La mingi aceeași poveste. Mingile fără cusatura sunt de departe cele mai bune, dezavantajul că nu le fac mulți.

#21
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postcspot, on 07 iunie 2019 - 01:55, said:

O paleta de tenis de masa e o bucata de lemn.
    Cat de prost sa fii sa dai bani pe asa ceva ?

Daca ti-as spune cat am dat pe paleta si de unde am adus-o, zici ca sunt idiotul satului, nu prostul lui.
E adevarat, am jucat la scoala cu carnetul de note, in loc de paleta. Daca aici e referinta, ai dreptate sa ma (ne) faci prost(i).
+1 pt Tibhar, din ce vad ca vinde Decathlon.

#22
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postdenky, on 07 iunie 2019 - 23:38, said:

Daca ti-as spune cat am dat pe paleta si de unde am adus-o, zici ca sunt idiotul satului, nu prostul lui.
E adevarat, am jucat la scoala cu carnetul de note, in loc de paleta. Daca aici e referinta, ai dreptate sa ma (ne) faci prost(i).
+1 pt Tibhar, din ce vad ca vinde Decathlon.

un butterfly mertia toti banii ;)

#23
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostPascalau, on 07 iunie 2019 - 07:21, said:

Nu te arunca la cele scumpe. De obicei sunt foarte rapide si incontrolabile pentru un amator.
hai noah....zici ca am povesti despre schiuri sau masini sport

#24
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 29.11.2008
Eu m-am rezumat la cele 2 deoarece nu am auzit de Tibhar, de cele recomandate de mine am auzit în perioada în care jucam...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate