Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Smart TV HD.

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
268 replies to this topic

#19
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

 urbanreality, on 06 iunie 2019 - 11:39, said:

vom avea Tuca si Cristoiu pe paine...
Exact !!! Posted Image Posted Image Posted Image

#20
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004

Quote

Publicul-țintă al Smart TV. Publicul din mediul urban, cu vârsta cuprinsă între 18 și 54 de ani, cu studii superioare și cu un venit mediu lunar de peste 1.000 de euro.

inca ceva:

Quote

La nivel naţional, numărul salariaţilor cu normă întreagă de muncă şi cu salarii de peste 1.000 de euro net pe lună a ajuns la finalul lunii aprilie din acest an la 217.402 persoane, în creştere cu 80% (adică cu 96.178 de persoane) faţă de perioada similară a anului trecut.
https://www.monitoru...de-euro-pe-luna

si daca ne uitam ca in luna mai, Stirile de la Romania TV de la ora 13:00 au avut 289.000 de telespectatori cu un rating de 1,6 https://www.paginade...iente-stiri-mai atunci ne dam seama ca targetul pentru Smart TV se invarte pe la maxim 200.000 deci un rating cam de maxim 1,1

#21
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Asta daca s-ar uita toti la TV. Eu zic sa imparti cifra aia la 10 sau chiar la 20...

#22
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014
Salutare! Se mai aude ceva de lansarea SmartTV? Initial spuneau ca se va landa la sf de 2019...

#23
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
In Romania, nu stiu cate televiziuni chiar s-au lansat in termenul anunțat la CNA. Cred cã niciuna...

#24
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014
Pai doar ce au schimbat denumirea lui smart fm in smart radio chipurile sa se alinieze cu tv-ul. Acum au intors-o? Daca pleaca atata lume inseamna ca e ceva serios?

#25
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004
Pentru asta chiar e nevoie sa ma asez la momentul oportun in fotoliu cu berea si popcornul la indemana si sa urmaresc evolutia minunii Posted Image Sa plece, mai era o perioada sub carma lui in care se angajau la pro doar studenti ca sa nu le dea salarii mai mari de dooj de milioane Posted Image Dar aia care se reintorc la origini sa verifice bine contractele, sa aiba tot salariul pe cartea de munca Posted Image Sediul probabil ca o sa fie tot intr-o cladire cu bulina, cam cum era si profm-ul o lunga perioada de timp parcat in cladirea fostului minister al industriei constructoare de masini. Unde nu se platea chirie. Fiindca statea sa cada.

Ah, ma scuzati, am gresit. Pare sa fie intr-o cladire noua de birouri la doi pasi de fostul sediul al Tele7abc. Nostalgia...

#26
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Salutare... Revin cu info... Se pare ca pina la urma ramine ca varianta principala numele Smart TvPosted Image . Testele sint destul de avansate, se trage la perete in draci... asta pentru ca lansarea este programata pe... 31 ianuariePosted Image

De abia astept sa vad ce inseamna "televiziune premium" in acceptiunea "adriano-sirbiana". Nu de alta, dar parca a mai fost o "televiziune premium". Parca ii zicea Digi 20 si ceva... 21... 23... Ma rog, neimportant... stiti voi care, aia de are audienta in 2019 sub MEGA posturile Pro 2, Antena Stars, TVR2 si care a depasit la mustata audienta Cartoon Network, alta super, extra, mega, giga televiziunePosted Image Mi-am adus aminte, Digi 24 ii zice, ca 24 e aproape de locul postului in clasamentul audientelor nationalePosted Image

#27
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014
Ziceai ca au plecat multi din PRO. Ai nume? Eu in afara de Tiganila de la D24, Tuca si Cristoiu :( nu am auzit.

#28
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004
Pai de la Pro pe cine sa ia decat oamenii de la scularie si pe aia care stiu tehnicile lui de invartit banii, ca vedetele nu corespund premiumului, ii are pe Tuca si pe Cristoiu, ce altceva sa ii mai trebuiasca? Ba, bine ca nu au ramas la un nume foarte comun pentru postul de televiziune, gen Priza sau Prelungitor ca ar fi fost nenorocire daca il cautai pe goagle, asa Smart TV sunt unici, o sa-i gasesti imediat, vor fi singurul rezultat de pe pagina de search.

Intrebarea mea este: daca tot o sa fie atat de premium o sa transmita 4K? Ca na, bogatii au televizoare 4K cat tot peretele... s-ar uita ei la un amarat de HD pixelat?

In orice caz, daca n-o sa avem Procesul Etapei cu Ioanitoaia cu camasa care are pe guler sigla de la Sony tot degeaba. Oare o sa mai organizeze niste prezentari de moda pentru Jî de Janin tot cu colaborarea televiziunii? Oare si la cladirea asta or sa fie la lifturi afise cu: "Aceste lifturi nu prezinta siguranta in exploatare, le folositi pe raspunderea dvs."? Hai mai bine sa tac Posted Image

Mor de curiozitate sa vad ce inginerii financiare o sa mai faca! Si mai ales audientele de la prima zi de emisie Posted Image Nu stiu de ce, tare cred ca o sa mearga pe linia tabloida pe care inca mai rezista Kanal D... dar evident, premium Posted Image

Edited by Alexis, 10 January 2020 - 19:57.


#29
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 insbyr, on 10 ianuarie 2020 - 15:27, said:

Ziceai ca au plecat multi din PRO. Ai nume? Eu in afara de Tiganila de la D24, Tuca si Cristoiu Posted Image nu am auzit.

Salut... 1. Crezi ca o televiziune sta doar in cele 10-20-30 hai 50 de persoane pe care le vezi pe sticla, gresit numite "vedete"? 2. Am nume, dar cu ce te ajuta? Sint oameni care muncesc in spate, tehnicieni, reporteri, oameni din administratie, marketing, vanzari etc. Nu are niciun sens sa le dau numele aici. 3. Spui ca nu ai auzit... unde nu ai auzit? Ca unde intreb eu nici nu e nevoie sa intreb, ca toata lumea vorbeste despre asta. A, si despre reinfiintarea unei sectii in cadrul Departamentului de Stiri al Antenei 1. Dar asta e alt subiect...


 Alexis, on 10 ianuarie 2020 - 19:57, said:

Pai de la Pro pe cine sa ia decat oamenii de la scularie si pe aia care stiu tehnicile lui de invartit banii, ca vedetele nu corespund premiumului, ii are pe Tuca si pe Cristoiu, ce altceva sa ii mai trebuiasca? Ba, bine ca nu au ramas la un nume foarte comun pentru postul de televiziune, gen Priza sau Prelungitor ca ar fi fost nenorocire daca il cautai pe goagle, asa Smart TV sunt unici, o sa-i gasesti imediat, vor fi singurul rezultat de pe pagina de search.

Posted Image Hai ca nu sint decit 3.780.000.000 de rezultate pe Nea GoaglePosted Image

 Alexis, on 10 ianuarie 2020 - 19:57, said:

Intrebarea mea este: daca tot o sa fie atat de premium o sa transmita 4K? Ca na, bogatii au televizoare 4K cat tot peretele... s-ar uita ei la un amarat de HD pixelat?

Nu-nu-nu-nuPosted Image ... nu-nuPosted Image ... gresitPosted Image ! Tatucu' cind vorbeste de "premium" se refera la intelect, nu la transmisiePosted Image . Nu asa... pai el la Pro Tv a promovat numai si numai intelectualii, nu scursurile societatiiPosted Image . De aia are succes Proteveaua si acuma, ca si dupa plecarea lui, americanii tot strategia lui "intelectuala" o aplicaPosted Image .

 Alexis, on 10 ianuarie 2020 - 19:57, said:

In orice caz, daca n-o sa avem Procesul Etapei cu Ioanitoaia cu camasa care are pe guler sigla de la Sony tot degeaba. Oare o sa mai organizeze niste prezentari de moda pentru Jî de Janin tot cu colaborarea televiziunii? Oare si la cladirea asta or sa fie la lifturi afise cu: "Aceste lifturi nu prezinta siguranta in exploatare, le folositi pe raspunderea dvs."? Hai mai bine sa tac.
Mor de curiozitate sa vad ce inginerii financiare o sa mai faca! Si mai ales audientele de la prima zi de emisie Nu stiu de ce, tare cred ca o sa mearga pe linia tabloida pe care inca mai rezista Kanal D... dar evident, premium.

Legat de lifturi... de data asta toata televiziunea e la etajul 4 (parca EY Romania se numeste cladirea), deci pot urca si pe scari cei care nu isi asuma propria raspunderePosted Image. Problema e alta, ca avind doar un etaj parca vad ca iar inghesuie toate redactiile in 50 de metri patrati, cum s-a intimplat in sediul din Nerva Traian, ca sa isi faca el buda privata pe 70 de m patrati.... ca de, el e bos de bos si are dosu' mare. Posted Image

#30
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014

 aljarreau, on 10 ianuarie 2020 - 21:01, said:



Salut... 1. Crezi ca o televiziune sta doar in cele 10-20-30 hai 50 de persoane pe care le vezi pe sticla, gresit numite "vedete"? 2. Am nume, dar cu ce te ajuta? Sint oameni care muncesc in spate, tehnicieni, reporteri, oameni din administratie, marketing, vanzari etc. Nu are niciun sens sa le dau numele aici. 3. Spui ca nu ai auzit... unde nu ai auzit? Ca unde intreb eu nici nu e nevoie sa intreb, ca toata lumea vorbeste despre asta. A, si despre reinfiintarea unei sectii in cadrul Departamentului de Stiri al Antenei 1. Dar asta e alt subiect...


Poate m-ai inteles gresit, dar nu eram ironic. Stiu ce e in spatele unei statii dar eu am crezut ca te referi la csvd pe sticla... personal ma asteptam la mai mult de la shogun, dezamagit profund sa aud de cristoiu in rol de brucan, sau de tuca in prime time. Eu l-as fi pus undeva pe la 23:30 cu o analiza scurta, maxim 30 min...cum era turcescu cu bilele.... oricum f slaba grila prezentata la obtinerea  licentei..

#31
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004
Problema lu' Sarbu e ca traieste intr-o lume imaginara. Ajutat si de prieteni si de cei din jurul lui, ca na, el invarte banul. Rupti de realitate, si el si Tuca si Cristoiu, isi vor face o televiziune a lor, unde sa se simta ca acasa. Fiindca lumea nu mai consuma de mult ceea ce vor ei sa arate. Grila de programe? Pana si protv pe vremea lui Canal31 avea emisiuni mai bune. 150.000 de euro pentru scule ca sa faci o televiziune? In care vise? Da, cu 150k poti sa faci un Taraf TV, o Estrada, dar nu o televiziune premium. O singura camera de studio de la Sony te scoate pe la vreo 25k de dolari. Cu 3 camere ai consumat juma de buget. Mai sunt luminile, prompterele, microfoanele si mixerul de sunet, decorurile, infrastructura, grupurile de montaj, echipamentele din regia de emsisie, MCR-ul, camerele pentru echipele de filmare, sau le face pe toate smart si o sa filmeze cu telefonul mobil si o sa dea pe skype si pe whatsapp?

Nu stiu de ce ma duc cu gandul spre ideea ca de fapt asta e un cadou pe care vrea sa-l faca iubitei lui, am un deja vu la faza cu Janine. O jucarie pentru ea si in paralel un loc nostalgic in care sa se joace si el cu Tuca si Cristoiu. Nu este o afacere in sine, e mai mult un playground. Are bani, de ce sa nu-i cheltuiasca cum vrea el.

Sincer le doresc sa le iasa. Sa mearga televiziunea, sa functioneze afacerea si angajatii sa isi ia banii. Nu ma intereseaza de Sarbu si nici de Tuca sau de Cristoiu. Mie mi-e teama sa nu isi ia cumva teapa toti angajatii naivi care cred pentru a nu stiu cata oara in fanteziile shogunului. Sa merite tot stresul si toate jignirile pe care le-au primit de-a lungul timpului. Sau poate na, e vorba si de selectia naturala.

Edited by Alexis, 11 January 2020 - 13:43.


#32
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 Alexis, on 11 ianuarie 2020 - 13:42, said:

Problema lu' Sarbu e ca traieste intr-o lume imaginara. Ajutat si de prieteni si de cei din jurul lui, ca na, el invarte banul. Rupti de realitate, si el si Tuca si Cristoiu, isi vor face o televiziune a lor, unde sa se simta ca acasa. Fiindca lumea nu mai consuma de mult ceea ce vor ei sa arate. Grila de programe? Pana si protv pe vremea lui Canal31 avea emisiuni mai bune. 150.000 de euro pentru scule ca sa faci o televiziune? In care vise? Da, cu 150k poti sa faci un Taraf TV, o Estrada, dar nu o televiziune premium. O singura camera de studio de la Sony te scoate pe la vreo 25k de dolari. Cu 3 camere ai consumat juma de buget. Mai sunt luminile, prompterele, microfoanele si mixerul de sunet, decorurile, infrastructura, grupurile de montaj, echipamentele din regia de emsisie, MCR-ul, camerele pentru echipele de filmare, sau le face pe toate smart si o sa filmeze cu telefonul mobil si o sa dea pe skype si pe whatsapp?

Nu stiu de ce ma duc cu gandul spre ideea ca de fapt asta e un cadou pe care vrea sa-l faca iubitei lui, am un deja vu la faza cu Janine. O jucarie pentru ea si in paralel un loc nostalgic in care sa se joace si el cu Tuca si Cristoiu. Nu este o afacere in sine, e mai mult un playground. Are bani, de ce sa nu-i cheltuiasca cum vrea el.
Spui ca au buget pentru scule de 150.000 de euro... Atunci asta confirma intr-un fel ce am auzit eu. Si anume ca actiunile maretei televiziuni sint impartite 50-50% intre Sirbu si Tuca. Ca daca era buget mai mare, n-avea Tuca de unde din bodegile lui... Nu ca o fi vreun sarantoc, dar...
Apropo de scule si echipele de pe teren... Cica operatorilor li s-a pus in vedere sa fie dispusi sa mearga pe teren si cu masinile personale, pentru ca nu sint suficiente. Posted Image Premium-premium...Posted Image


 Alexis, on 11 ianuarie 2020 - 13:42, said:

Sincer le doresc sa le iasa. Sa mearga televiziunea, sa functioneze afacerea si angajatii sa isi ia banii. Nu ma intereseaza de Sarbu si nici de Tuca sau de Cristoiu. Mie mi-e teama sa nu isi ia cumva teapa toti angajatii naivi care cred pentru a nu stiu cata oara in fanteziile shogunului. Sa merite tot stresul si toate jignirile pe care le-au primit de-a lungul timpului. Sau poate na, e vorba si de selectia naturala.

Sincer? Sper sa nu le iasaPosted Image . Cit priveste oamenii care au plecat dupa el... 1 la mina - au cautat-o cu luminarea, 2 la mina - au plecat pe bani, de fapt pe BANI, 3 la mina - in general sint buni profesionisti, isi gasesc loc ei in piata daca pica mega postul  Posted Image

#33
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,213
  • Înscris: 22.01.2004
Raule! Posted Image Posted Image Posted Image

#34
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
O poanta de pe vremea PRO-TVului..

Cand au venit prima data moldovencele la PRO-TV... si a prins Sarbu drag de ele a dat toate femeile nasoale din post afara si a angajat numai bunaciuni tinere moldovence... Posted Image

Care au lucrat pe acolo poate stiu ce zic.

Edited by -koss-, 18 January 2020 - 21:10.


#35
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 30.07.2018
Bună ziua stimați colegi! nu cumva primul termen al licenței Smart TV urmează să expire din 6 iunie și până acum sunt cam șase luni dacă nu un pic mai mult Știți cumva dacă au cerut prelungirea termenului cu încă șase luni??,

ca să nu mai vorbim de celălalt proiect al lui Adrian Sârbu care este pe cont propriu despre care chiar nu se mai aude nimic

#36
dulcineea400

dulcineea400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.04.2012

 FANCHELSEA-BVB-MILAN, on 21 ianuarie 2020 - 16:31, said:

Bună ziua stimați colegi! nu cumva primul termen al licenței Smart TV urmează să expire din 6 iunie și până acum sunt cam șase luni dacă nu un pic mai mult Știți cumva dacă au cerut prelungirea termenului cu încă șase luni??,

ca să nu mai vorbim de celălalt proiect al lui Adrian Sârbu care este pe cont propriu despre care chiar nu se mai aude nimic

Au un an la dispozitie pentru intrarea in emisie. Abia dupa ce trece anul au dreptul sa ceara doua prelungiri a cate sase luni. Deci sunt in termen inca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate