Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Carnival Row (2019-)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GWl39o7RSg4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

-Epoca Victoriana
-Fantasy
-Orlando Bloom si Cara Delevingne

#2
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Posted Image

Mie-mi place sprancenata, stie sa se uite la camera!

#3
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

Quote

Carnival Row este un serial american de televiziune neo-noir fantasy creat de René Echevarria și Travis Beacham care a avut premiera pe 30 august 2019 pe Amazon Prime Video. În primul sezon care are opt episoade joacă actorii Orlando Bloom și Cara Delevingne. În iulie 2019, a fost anunțat că Amazon a reînnoit serialul cu un al doilea sezon.

Carnival Row prezintă viața unor „creaturi mitice care au fugit din patria sfâșiată de război și s-au adunat într-un oraș din Republica Burgue, unde apar tensiuni între cetățeni și populația de imigranți în creștere”. [1] În centrul dramei se află ancheta asupra unui șir de crime nerezolvate, nebunia puterii, iubirea nerezolvată și ajustare socială, care macină orice pace neliniștită care mai există.

L-a vazut cineva?

#4
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postzartdato1-0, on 03 septembrie 2019 - 13:13, said:

L-a vazut cineva?
Da. Ce vrei sa stii ?

#5
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017
Eu sunt la episodul 4. Mi se pare misto facut, cu multe tente SF si un pic de intriga politista . E chiar ok

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
Sherlock Holmes(varianta Guy Ritchie) meets Tinkerbell meets GOT meets Penny Dreadful
Si cam cum fac sex zanele. Si cam cum sunt multe trimiteri la emigranti ,Brexit ,Trump si chestii actuale.
O fantezie interesanta dar cu un plot putin pueril.
Pix whore sau Pixie whore? cam totuna.

#7
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am vazut un episod jumate...cam multa propaganda pro imigranti pana acuma
In alta dezordine de idei cara delevingne e cumva shemale?
Inca astept ca orlando bloom sa isi intre in rol...

#8
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
L-am terminat
Se anunta o noua aventura in sezonu 2...

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Jenant de slab serialul asta si o mare dezamagire.

Orice urma de fantezie e ingropata in politica, drame, incest, etc.

Dupa cum s-a terminat pare doar jumatate dintr-un intreg, dar un rahat plus un rahat tot rahat va da.

Au avut ei niste idei misto, prea multe, si ar fi fost exagerat sa le si puna in aplicare cum ar trebui.

Aia cu Pactul sunt introdusi ca principal inamic si nu mai auzim nimic de ei in restul episoadelor, cu exceptia unui flashback.

Mutantii sunt introdusi ca amaratii aia exotici prinsi intr-un razboi care are loc pe teritoriul lor, si continua cu ei devenind berbeci sau curve, una din doua, slaba diversitate.

Mi-am zis ca e cam evidenta inspiratia din Contele de Monte-Cristo, dar pana la final mi-am dorit sa o fi urmat mai indeaproape pentru ca scenariul actual e varza. N-am idee ce rol are povestea asta ce ocupa 30% din serial, nu are nicio influenta asupra firului principal. E ceva frumoasa si bestia, naiba stie.

Orlando Bloom pare personajul principal, deci sa vedem ce-i cu el. Omul lucreaza la un caz in care aflam ca victima e ma-sa, si m-a durut fix in pix de asta. Nu o vedem pe femeia aia nicio secunda, nu o cunoaste. Nici el nu o cunoaste si nu pare sa ii pese. Taica-sau e deus ex machina pe final.

Meh.

#10
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Si eu am cam fost dezamagit de el....dar sunt curios ce se va intampla in sezonu 2....

#11
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 12.03.2010
In sfirsit, whew, le-a luat ceva timp
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P4LepVMlIZI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 12.03.2010
Fuckity-fuck Amazon, a inceput de vreo 3 saptamini si chiar si eu, care-l așteptam am uitat de el. Nu ca ma deranjeaza sa vad mai multe episoade odată (de fapt ma deranjează, ca n-am tot timpul timp), dar ce vreau sa spun e, ba frate, daca tot te chinui sa faci serialul asta la 4 ani sezonul, macar fa-i drek' reclama, ca floare rara ce este. E ca si cum ar fi apărut Winds of Winter acum 2 ani si nu știe nici dracu' de el.

#13
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 12.03.2010
Gata si serialul asta, păcat ca nu-l continua, e o mostra de cum poți face un serial despre orice si cu orice (inclusiv propaganda comunista) dac-o faci cu bun simt si justificat. Sa mai spună careva cs Cara Delevingne nu știe sa joace (inclusiv cu un faek! accent irlandez).

'twas a cool ride.

Edited by hellmarvel, 17 March 2023 - 19:02.


#14
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
A mers bine serialul desi pe la jumatatea sezonului am crezut ca au sa faca ceva utopie pro-comunista dar pana la sfarsit fae-comunistii au fost invinsi.

Dupa ce toti bad-guys au fost invinsi ma asteptam sa vad un happy-ending, Bloom cu pixie-ul lui si Werewolf-ul cu cealalta pixie Tourmaline, vrajitoarea care-l putea transforma inapoi in om. Dar filmul e facut la Hollywood si i-au tras un Game of Thrones Ending.

Darius, werewolf-ul a fost injunghiat si a murit iar Tourmaline ramane fara wereworlf. Bloom nu ramane cu Cara Delevingne, ajunge (somehow?) Cancelar si tine un discurs cu White-Guilt iar Cara Delevingne are la sfarsit un lesbian-weading cu Tourmaline. WTF?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate