Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sfat achizitie PS4

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postutopias, on 04 iunie 2019 - 21:21, said:

In iarna am luat de la Altex un PS4 Slim de 500gb la 950 de lei.
Deci se poate.

#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Se poate, dar nu cu promotiile de-acum. Eventual in septembrie, odata cu promotiile "back to school" ar prinde o reducere asa mare.

#21
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
Sau iti pot oferi eu un ps4 pro versiunea alba cu inca un an de garantie la shopto.net cu pretul de 1200 RON. da-mi un PM daca esti interesat.

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostHider141, on 05 iunie 2019 - 10:52, said:

Se poate, dar nu cu promotiile de-acum. Eventual in septembrie, odata cu promotiile "back to school" ar prinde o reducere asa mare.
Back to school cu consola ? :D Inteleg la o chestie educationala.

#23
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Anul trecut sau in 2017 am vazut console și chiar jocuri încadrate în promoția "back to school".
Nu mai țin minte exact la care dintre magazine, ca primesc newsletter de la mai multe, dar știu sigur ca am stat câteva minute și m-am întrebat cine e asa de rau încât sa le bage în promoție când copii încep școala.

#24
ZeroTwo

ZeroTwo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.06.2019
PS4 S=grafica zici ca e de ps3 in unele jocuri, decent pentru filme daca ai blu ray sau dvd-uri

PS4 PRO=gaming la 60 de fps,unde pe slim esti blocat la 30 cum sunt si eu pe xbox one s,mi-am luat teapa,bun daca ai televizor/monitor 4k.

Sfatul meu este sa strangi bani pt pro sau asteapta sa iasa ps5 pentru ca slimul e irelevant, jocurile sunt facute pentru pro.In orice caz experienta ta va fi inferioara fata de aia cu pro.

Daca nu te deranjeaza grafica de cartof care o puteam sa am si eu pe un pc cu procesor din 2007 si gt 730 baga-te.

De obicei pretul stagneaza pe la 1400 de ron asa ca nu cred ca ai sanse la o reducere.Nu iti lua xbox one s decat daca ai filme blu ray si televizor 4k.

#25
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Deschideti careva geamul, ca pute rau a troll pe-aici!

Ai pus macar o data mana pe o consola PS4 ca sa-ti poti da cu parerea, sau doar le-ai vazut de la 1 kilometru distanta?
Pana si "antichitati" gen 'The Last of Us remastered" arata foarte ok pe PS4, iar daca ne uitam la Uncharted 4 deja il putem compara la nivel de detalii cu jocuri lansate pe PC in 2018. Si toate astea cu grafica standard afisata pe PS4 phat/Slim.
Nu vorbesc din auzite, ci din ce am testat cu proprii ochi si controllerul DS4 ore intregi.

#26
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostZeroTwo, on 06 iunie 2019 - 05:22, said:

PS4 S=grafica zici ca e de ps3 in unele jocuri, decent pentru filme daca ai blu ray sau dvd-uri

PS4 PRO=gaming la 60 de fps,unde pe slim esti blocat la 30 cum sunt si eu pe xbox one s,mi-am luat teapa,bun daca ai televizor/monitor 4k.

Sfatul meu este sa strangi bani pt pro sau asteapta sa iasa ps5 pentru ca slimul e irelevant, jocurile sunt facute pentru pro.In orice caz experienta ta va fi inferioara fata de aia cu pro.

Daca nu te deranjeaza grafica de cartof care o puteam sa am si eu pe un pc cu procesor din 2007 si gt 730 baga-te.

De obicei pretul stagneaza pe la 1400 de ron asa ca nu cred ca ai sanse la o reducere.Nu iti lua xbox one s decat daca ai filme blu ray si televizor 4k.

Vorbesti din filme si compari mere cu pere. Lasa comparatia cu PC-ul.
Ce face, asteapta 2 ani sa apara PS5 la 20 mil lei? Plus ca nu stii ce bube are la lansare si oricum peste 1 an scot o varianta mai buna.

Pretul la Slim cam stagneaza de ceva timp. Posibil o reducere spre Craciun, desi daca nu o sa se mai fabrice, slabe sanse sa scada prea mult.

#27
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Sunt o gramada de teste pe Digital Foundry in care se poate vedea cat de slabe sunt PS4 Slim si Xbox One S in jocuri.
Eu nu as lua altceva in afara de PS4 Pro sau Xbox One X in momentul de fata.

Cauta oferte la resigilate pe eMAG, eu am prins X-ul la 1.760 de lei fara nici o zgarietura! Am iesit mai ieftin decat PS4 Pro.

#28
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
...si daca nu ai TV 4k, la pretul de 17 mil, mai adaugi vreo 20-30 mil, macar sa simti experienta.

DAR, daca nu as avea PS, si m-as gandi ca poate in 2-3 ani as trece la PS5, intr-adevar mi-as lua PS4 Pro acum.

Si inca ceva, 500 GB o sa para depasit, mai ales cand acumulezi cateva jocuri preferate, unde se mai scot DLC-uri la cateva luni.
Variantele cu HDD extern sau schimbarea HDD-ului nu prea sunt ok pentru mine.

Edited by spe_ripper, 07 June 2019 - 06:51.


#29
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 08.08.2018
https://altex.ro/con...CNSPS4SLIM500F/

#30
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View Postspe_ripper, on 07 iunie 2019 - 06:49, said:

...si daca nu ai TV 4k, la pretul de 17 mil, mai adaugi vreo 20-30 mil, macar sa simti experienta.

DAR, daca nu as avea PS, si m-as gandi ca poate in 2-3 ani as trece la PS5, intr-adevar mi-as lua PS4 Pro acum.

Si inca ceva, 500 GB o sa para depasit, mai ales cand acumulezi cateva jocuri preferate, unde se mai scot DLC-uri la cateva luni.
Variantele cu HDD extern sau schimbarea HDD-ului nu prea sunt ok pentru mine.
Un tv 4K bun e de la 4000 de lei in sus pe la 2000 de lei sunt numai low-costuri...
Clar nu merita luata varianta de 500GB, am simtit-o pe "pielea" mea cu One S-ul. La noua generatie de console ar trebui minim 2TB la cat ocupa unele jocuri.
Read Dead Redemption 2 are in jur de 110 GB pe Xbox One X.

#31
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
https://altex.ro/con...NSPS4SLIM1TB3G/
+ 500 GB
+ 3 jocuri

#32
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Eu nu as lua Slimul, e varza ca performante, nu e in stare sa mentina nici 1080p la 30 de FPS in multe jocuri.

La Pro nu au bagat reduceri...

#33
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postcristi0304, on 07 iunie 2019 - 10:06, said:


Mai de graba varianta cu un controller in plus, la aceiasi bani

#34
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostZeroTwo, on 06 iunie 2019 - 05:22, said:

PS4 S=grafica zici ca e de ps3 in unele jocuri, decent pentru filme daca ai blu ray sau dvd-uri

PS4 PRO=gaming la 60 de fps,unde pe slim esti blocat la 30 cum sunt si eu pe xbox one s,mi-am luat teapa,bun daca ai televizor/monitor 4k.

Sfatul meu este sa strangi bani pt pro sau asteapta sa iasa ps5 pentru ca slimul e irelevant, jocurile sunt facute pentru pro.In orice caz experienta ta va fi inferioara fata de aia cu pro.

Daca nu te deranjeaza grafica de cartof care o puteam sa am si eu pe un pc cu procesor din 2007 si gt 730 baga-te.

De obicei pretul stagneaza pe la 1400 de ron asa ca nu cred ca ai sanse la o reducere.Nu iti lua xbox one s decat daca ai filme blu ray si televizor 4k.
Ai pus vreodata mana pe o consola?

#35
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 31.07.2012
Va salut!
Intentionez sa cumpar un ps4 , dar inainte de a face asta as dori sa aflu daca ma pot incadra in aceiasi bani ca si configuratie cu un laptop?
Ce ma sfatuiti?

#36
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Una-i una, alta-i alta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate