Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

USR vs PNL

* * - - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16413 replies to this topic

#1
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,883
  • Înscris: 21.04.2011
Incep de aici: https://e-juridic.ma...iale-26112.html

As comenta, dar inca sper ca e ceva ce imi scapa. Serios vorbesc, ce imi scapa? Mi se pare asa, cumva imposibil.

#2
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,196
  • Înscris: 03.03.2007
Quick, turn the attention to Neamtu :D

#3
WhatNot

WhatNot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.02.2011

View Postcatalina1, on 04 iunie 2019 - 00:59, said:

Incep de aici: https://e-juridic.ma...iale-26112.html

As comenta, dar inca sper ca e ceva ce imi scapa. Serios vorbesc, ce imi scapa? Mi se pare asa, cumva imposibil.
Unu la mana, USR si PNL nu sunt chiar acelasi lucru doar din cauza ca au sigle diferite.

Cum am mai zis si pe alte topicuri, USR nu este de dreapta. USR este o stanga progresista, insa deocamdata o versiune light. Sunt prea multi corporatisti ca sa o dea in marxism hardcore. Adica au ales sa faca parte din acelasi grup in Parlamentul European ca si Macron. Asta spune multe despre ce pozitie ideologica au.

PNL ar vrea sa fie conservatori in sensul anglosaxon. Nu le iese foarte bine, dar vor.

Doi la mana, se bat pe acelasi electorat, antipesede + neinteresati de politica.

Edited by WhatNot, 04 June 2019 - 01:26.


#4
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,883
  • Înscris: 21.04.2011
Pai da. Dar aia cu pensiile speciale parca era un subiect fierbinte. Ce imi scapa?

#5
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
S au răzbunat pe Orban care vrea sa bage IT istii la plata impozitului. :D
Ce sa îți scape, USR premiază excelența in orice domeniu. Acordând pensii speciale se vor buluci oamenii sa ocupe acele posturi, apare concurența si implicit crește valoarea celor care ajung sa ocupe acele funcții. Gata explicația. E la liber , o pot prelua, nu cer drepturi de autor.

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postcatalina1, on 04 iunie 2019 - 00:59, said:

Incep de aici: https://e-juridic.ma...iale-26112.html

As comenta, dar inca sper ca e ceva ce imi scapa. Serios vorbesc, ce imi scapa? Mi se pare asa, cumva imposibil.
Iti scapa faptul ca toti sunt la fel. Posted Image

Eu ti-am zis, singura strategie constructiva cu gastile astea de hoti e:

iei doua partide inamice pana la moarte, le dai unuia parlamentul, celuilalt cotroceniul, si le lasi sa se epureze reciproc.

nu, usr si pnl nu sunt inamice pana la moarte. doar orban se pune anapoda, ca sa dea impresia ca e impotriva usr. e pionul de sacrificiu pentru a prosti prostimea.

Cu astia trebuie sa votezi tactic. Nu conteaza un vot anume, conteaza intreaga constelatie. Be smart.

Edited by OriginalCopy, 04 June 2019 - 02:35.


#7
JackNo7

JackNo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.02.2013
Tremura ciuma galben-portocalie de frica USR? E cam agitata propaganda PNL-isto_PD_L-ista Posted Image

https://www.ziardecl...tii-pe-facebook

#8
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,238
  • Înscris: 05.08.2015
Hai ca s-a clarificat:

Quote

Dintr-o neatenție, deputații USR au votat, miercuri, un proiect privind Consiliul Concurenței, care prin amendamentele formulate în mod deliberat ambiguu ca să treacă neobservate, prevedea și pensii speciale pentru angajații acestei instituții

Sunt simpatici

#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostMount_Yerrmom, on 04 iunie 2019 - 02:29, said:

Hai ca s-a clarificat:



Sunt simpatici
Bine ca n-avem rachete nucleare. Maine-poimaine ar fi venit cu "din greseala, am apasat butonul rosu. va rugam sa nu-l mai dati cu acuarela verde".

#10
JackNo7

JackNo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 03.02.2013

View PostMount_Yerrmom, on 04 iunie 2019 - 02:29, said:

Hai ca s-a clarificat:



Sunt simpatici

De simpatici astia are nevoie  Mandolina(seful tau) sa faca un guvern si voi aruncati cu rahat in ei.  Ce guvern de mare succes am avea: Mandolina-PNL+ simpaticii din USR+Posted Image

#11
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Eu daca as fi fost în orice partid trebuie sa fi fost extrem de prost sa nu votez pensiile speciale.




#12
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,907
  • Înscris: 12.03.2010
Chestiile din articol sint o problema mai degraba pentru PNL decit pentru USR. USR-ul nu s-a pronuntat niciodata pentru austeritate, dar trebuie intrebati si ei cum e cu responsabilitatea financiara in cazul acela.

Mizeria pensiilor speciale vine dintr-un dublu tratament preferential: si salariu umflat cu toate sporurile si bonusurile pentru toate hachitele, si pe urma pensia umflata iar cu toate sporurile pentru "conditii" de munca, desi pensionarul nu mai munceste. Daca omul risca sa traiasca mai putin din cauza conditiilor de munca atunci IL SCOTI MAI REPEDE LA PENSIE nu ii maresti pensia, ca banii nu compenseaza anii pe care nu-i mai traiesti.

Importanta muncii TREBUIE REFLECTATA IN MARIMEA SALARIULUI DE BAZA, iar conditiile de munca, orele suplimentare in sporuri, TOATE IMPOZABILE. Datorita contributiilor mai mari, omul respectiv va avea si pensie mai mare, n-are dreptul sau nevoie de pensie speciala.

Orban si PNL-ul se bat in piept cu principiile de buna guvernare, dar se bat in populisme cu PSD-ul.

#13
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Ăștia au neatenții colective ? :D
Hai, că a mai fost un tont, tot de la ei, neatent, dar acum 24 odată ?

#14
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,196
  • Înscris: 03.03.2007

View PostMount_Yerrmom, on 04 iunie 2019 - 02:29, said:

Hai ca s-a clarificat:



Sunt simpatici

Brilliant.

Cred ca de asta spera ca vor guverna singuri: se bazeaza pe neatentia votantilor care in 2020 vor pune din greseala stampila pe ei. :D

Sau poate au votat gresit ca se uitau spre penelisti, ca sa fie siguri ca voteaza exact impotriva lor.

#15
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,899
  • Înscris: 31.03.2003

View Posthellmarvel, on 04 iunie 2019 - 02:47, said:

Chestiile din articol sint o problema mai degraba pentru PNL decit pentru USR. USR-ul nu s-a pronuntat niciodata pentru austeritate, dar trebuie intrebati si ei cum e cu responsabilitatea financiara in cazul acela.

Posted Image
Sa-mi bag p#%$^!

#16
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Io zic ca daca se mai gandesc nițel il iau in partid pe valcov, ca tot e liber de contract, să le faca si lor un program de guvernare :D

#17
Kazmer

Kazmer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,307
  • Înscris: 25.11.2010
PNL are o mare problemă cu USR. La anul in iunie USR va câștiga primăriile tuturor centrelor universitare. Dacă trendul USR se menține pt PNL e jale.

#18
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,899
  • Înscris: 31.03.2003
Atata timp cat nu e PSD. nu-i bai. Dar despre ce vorbim?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate