Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Motorola One

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
550 replies to this topic

#91
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,978
  • Înscris: 13.09.2007
Update cu 1 August:

Attached Files



#92
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Fiți atenți că e un update important, telefonul se va restarta singur pe 31 august dacă nu o face userul! Ce patetic!

#93
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Haha. Peasants. Ce bine-mi merge mie cu root și cu freeze pe moto update din Titanium Backup. :P

#94
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Și care este avantajul? Practic este o renunțare la Android One…

#95
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Avantajul este în cazul unui update cu probleme pe care nu vrei să-l faci. De ce să ai un telefon ciunțit sau chiar brickuit?

#96
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Prin Android One înțeleg android stock fara bloatware sau UI retardat. Nu-mi prea pasă de update-urile de securitate

#97
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Intre varianta lite si cea normala sunt alte diferente in afara de 32Gb spatiu / 1Gb ram? In review-ul pentru modelul pe alb de pe gsmarena mentioneaza ca plasticul pare de proasta calitate, dar am vazut unul negru, parca e tanc, e bine construit. Are cineva alb si acum se gandeste ca mai bine lua negru? Husa are in pachet, dar vine cu folie pe ecran? Multumesc

#98
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Nu am văzut pe alb decât în poze dar e mai chipeș cel pe negru. Calitatea materialelor este aceeași indiferent de versiune/culoare.
Recomand varianta de 4/64 GB dacă vrei să-l ții măcar un an.
Nu are folie în pachet.

Atenție mare la actualizările lunare căci nu pot fi dezactivate. Din cauza asta eu îl vând.

#99
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Eu il iau pentru soacra-mea. Ok, il vinzi, dar ce vrei sa iei in loc? Ca alternativa am vazut doar Redmi Note 7 care e ditamai telefonul. In rest Nokia 5.1 Plus, Samsung A20e, nu par la fel de bune ca telefonul asta, la pretul lui.

Edited by rioachim, 07 September 2019 - 08:58.


#100
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Telefonul e bun, merge bine, semnal ok, sună, cântă, rulează aplicațiile uzuale, are NFC, dar... mă stresează actualizările. Punct. Am eu pitici pe creier. În locul Moto One-ului am luat deja un ZenFone 5 în configurația 4/128 GB singlesim(branduit). Ca preț tot pe acolo e.

#101
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Așa este cu update urile la toate telefoanele din programul Android one?

#102
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Mă tem că toate Motorola din programul One se comportă așa cu actualizările. Dar nu este cazul în tabăra Xiaomi, cel puțin nu cu MiA1 și MiA2 Lite pe care le utilizez. Eventual alți colegi cu telefoane Moto din familia One pot infirma sau confirma dacă este sau nu posibil să blochezi actualizările lunare fără root.

#103
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
Nu înțeleg de ce vă deranjează actualizările de soft...

Voi cumva veniți de pe Samsung sau ? 🙈😂😂

#104
sisifjunior

sisifjunior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 30.10.2007
Păi am mai scris, Moto One se actualizează singur când are el chef chiar dacă eu nu vreau în momentul ăla. Vine un update, el descarcă în background și duce instalarea până la pasul 6 unde cere restart. Abia atunci mă informează și încă în mod insistent. Am scris și la suportul motorola dar degeaba.

Eu nu sunt contra actualizărilor, dar realitatea ne-a demonstrat că e mai bine să fii precaut decât să faci un update plin de bug-uri. Vezi familia Moto G6 și nu numai, asta doar în curtea Motorola. Că de ne uităm peste gard, e jale.

#105
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Dupa cateva zile de butonat imi place mult telefonul. E perfect pentru o persoana cu pretentii medii, sotia zice ca se misca mai rapid decat al ei S10e (probabil i se pare ei, doar la tastat). In rest ecran mare cu luminozitate si culori placute, spre deosebire de Nokia si Huawei care erau fie prea sterse fie deranjante. Am comparat si cu ecranul de la Samsung A10e care are un ecran al carui notch e mai mic dar deranjeaza mai mult (greu de explicat, trebuie vazut fizic, tine de temperatura albului sau ceva refresh rate). Va primi si Android 10, are aplicatiile google, in plus cu dolby/moto actions/camera facute de Lenovorola. Am dat 600lei pe varianta de 64/4Gb si mi se pare un pret excelent.

Edited by rioachim, 14 September 2019 - 07:16.


#106
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Uraaa! Am scăpat de nebunia cu coduri SMS.
[ https://i-cdn.phonearena.com/images/articles/350684-thumb/auto.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://thumbs.gfycat.com/AggravatingQuarterlyAuklet-size_restricted.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#107
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
PPKS29.68-16-36-7. Încă nu e gata Android 10…

[ https://i.imgur.com/yED37nM.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#108
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
Peste 4-5 luni e gata

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate