Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Tastatura in Linx Mint

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007
Nu stiu ce sa configurez ca sa pot folosi tastatura in limba romana cu toate tastele.In Windows 10 faceam asta prin selectarea si a limbii engleze(SUA),in Linux Mint nu are nici un efect asta.

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pai, ce ai selectat unde ?!
Asa? http://divvun.no/key...nLinuxMint.html

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postghita_49, on 01 iunie 2019 - 18:47, said:

Nu stiu ce sa configurez ca sa pot folosi tastatura in limba romana cu toate tastele in Linux Mint
Din cauza unui bug ce nu a fost reparat.
Din cate am inteles cica trebuie sa pui meniul in limba romana la instalare; dar nu garantez ca va functiona.

#4
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007

View Postsuper8, on 01 iunie 2019 - 19:50, said:

Din cauza unui bug ce nu a fost reparat.
Din cate am inteles cica trebuie sa pui meniul in limba romana la instalare; dar nu garantez ca va functiona.
La instalare am setat Romania-Romana(standard).Din ce a recomandat  MV13 P5D am reusit ca tastaura sa-mi scrie normal.N-am reusit sa scriu(sa vad)diactrice cu tastatura virtuala. O sa mai pedalez cu alta ocazie,acum astept meciul european.
Multe multumiri.Astept si alte pareri.

#5
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Merge foarte bine asa cum e explicat in link-ul dat de @buyonevideo. Dar poate ar ajuta sa spui si ce versiune de Mint ai, plus ce desktop environment ai instalat...

#6
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007

View Postghita_49, on 01 iunie 2019 - 20:49, said:

La instalare am setat Romania-Romana(standard).Din ce a recomandat  

View Postghita_49, on 01 iunie 2019 - 20:49, said:

La instalare am setat Romania-Romana(standard).Din ce a recomandat  buyonevideo am reusit ca tastaura sa-mi scrie normal.N-am reusit sa scriu(sa vad)diactrice cu tastatura virtuala. O sa mai pedalez cu alta ocazie,acum astept meciul european.
Multe multumiri.Astept si alte pareri.

am reusit ca tastaura sa-mi scrie normal.N-am reusit sa scriu(sa vad)diactrice cu tastatura virtuala. O sa mai pedalez cu alta ocazie,acum astept meciul european.
Multe multumiri.Astept si alte pareri.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate