Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Adevaratul rasism

  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#55
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Duke lacrosse case, mult mai cunoscut

#56
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Fa eforturi si nu ma cita, eu consider rasistul ca fiind jeg uman indiferent de culoarea pielii sale, nu sufar de "white guilt"
"

#57
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postcspot, on 30 mai 2019 - 17:12, said:



     Ce vorbesti ?
     https://en.m.wikiped..._Norway_attacks
     Mai vrei si alte exemple ?
     https://en.m.wikiped...osque_shootings
Buhaha
Comparativ cu musulmanii și negrii nu sunt nici macar 0,1%

View PostSabinatu, on 30 mai 2019 - 17:41, said:



De asta nu suport eu minciuna prin omisiune a neomarxiștilor cu political correctnessul lor cu tot.
Îmi oferã doar o bucatã din adevãr și omite celelalte aspecte, ca eu sã ajung sã mã simt vinovat.

Nimeni nu spune de la cine cumpãrau albii sclavi din Africa.
Nu se vorbește de implicarea evreilor în comerțul cu sclavi. Sau a musulmanilor.
Eu abia anul trecut am aflat (aici pe forum) cã existau în SUA și negri stãpâni de sclavi.

Ascunderea acestor aspecte e o aberație care nu duce la nimic pozitiv, dimpotrivã.
Pai negrii din Africa capturau sate întregi de compatrioți și îi vindeau albilor
Dupã care sa nu uitam cã tot albii au abolit sclavia ....

View PostXORIAN_L, on 30 mai 2019 - 18:50, said:


Tu cu cine tii?
Ai vazut vreun negru sa acuze un semen de al lui de rasism?
El își urãște rasa din care face parte
Cel mai bine e sã îl ignori
El cunoaște doar douã cuvinte,rasiști și proști astea le repeta non stop

#58
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View Postcipri2bau, on 30 mai 2019 - 19:22, said:

aka 70% haştagiştii. Sunt din IT săracii, păcat că nu au ocazia să ajungă pe şantiere vreodată
Nu-i adevarat.

#59
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017

View Postbullterrorist, on 30 mai 2019 - 20:59, said:

Fa eforturi si nu ma cita, eu consider rasistul ca fiind jeg uman indiferent de culoarea pielii sale, nu sufar de "white guilt"
"

Totusi o fac. Nu ai cum sa ai "white guilt"... tu esti transparent si locuiesti intr-un bloc nou facut de vietnamezi din imitatie de fildes. Ne vedem la un 7.2 in Vrancea.

In alta ordine de idei, am un cunoscut emigrat cu casa si teren super in Bolintin. FOARTE ieftin (pomana, aproape). Cred ca esti persoana potrivita, pretul o sa sara f f  mult in viitor datorita diversitatii din jur. Ce zici? Pui banul unde ti-e vorba?

#60
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postgeorge_alexandru, on 30 mai 2019 - 20:37, said:

Era raspuns la asta.
Îmi mențin pãrerea,albii nu sunt teroriști


View PostXORIAN_L, on 30 mai 2019 - 20:50, said:


Vezi cazul negresei Sandra Bland! S-a spanzurat in arestul politiei, drogata fiind. Politistii au fost etichetati ca fiind rasisti pentru simplu motiv ca sunt albi.
Demența numita corectitudine politicã nu are margini

#61
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Ma uit la reclama Visa chiar acum: pe langa faptul ca trateaza noii clienti ca niste inbrezi fizicieni din mijlocul Amazonului care nu au vazut card in viata lor... reclama este cu doi soyboi globohomo (albi fireste) si un caine. M-au convins...ca sunt rasisti. De ce nu au un cuplu globohomo de arabi, sau africani, sau pakistanezi?. De ce mereu albi. Vedeti, tovarasi ...asta e rasism sistemic corporatist.

Vreau pe Cabral cu Benjamin Adegbuyi pe canapea. Pentru cine nu e in tema cu dl. boxer roman Adegbuyi

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BHBxEwhnZ5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bravo Maroc, tara unde sunt turbati nationalisti desi au fost si sunt turbati traficanti de sclavi (ntzz ntzz ntzz rusine la ultima parte, sincer), dar tot cu femei fierbinti - testate :naughty: )

#62
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postjimi91, on 30 mai 2019 - 15:54, said:

un mic experiment, am fost socat cand am vazut clipurile de mai jos

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4vBe_OeEbH8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

la min 9:30 "i am proud to be white" - majoritatea spun ca nu, cumva e rasism acest lucru




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3LMu2ag0lUc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

la min 10:06 "i am proud to be black" -toti spun da...categoric da

E cel putin ciudat Posted Image)
Sa fii mandru ca esti alb sau negru nu e rasism, e stupiditate! Poti sa fii mandru de ceva ce ai facut tu, prin forte proprii. Ca te-ai nascut alb, negru, galben, "roz" nu e ceva ce depinde de vointa sau meritele tale. La fel mandru ca sunt roman,american sau alta cetatenie este valabil doar daca ai obtinut cetatenia prin forte proprii nu doar pentru ca destinul a facut sa te nasti intr-o anumita zona geografica

#63
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postccdsah, on 31 mai 2019 - 12:47, said:

Sa fii mandru ca esti alb sau negru nu e rasism, e stupiditate! Poti sa fii mandru de ceva ce ai facut tu, prin forte proprii. Ca te-ai nascut alb, negru, galben, "roz" nu e ceva ce depinde de vointa sau meritele tale. La fel mandru ca sunt roman,american sau alta cetatenie este valabil doar daca ai obtinut cetatenia prin forte proprii nu doar pentru ca destinul a facut sa te nasti intr-o anumita zona geografica

Eu vad altfel problema....e ca si cum ai putea sa-ti alegi culoarea...daca esti alb, tot alb vei alege....daca esti negru, tot negru vei alege. Si daca n-ai fi mandru de culoarea pielii tale, inseamna ca maine ai putea sa alegi sa fii negru si n-ai avea nicio problema Posted Image

In fine....sa explic altfel...ma mandresc cu faptul ca sunt inalt...ma mandresc cu faptul ca sunt frumos... ma mandresc cu faptul ca am ochi caprui etc. Care e problema ?

Inseamna ca ii urasc pe pitici, urati, cei care au ochii verzi/albastri ? Nu

La fel si cu culoarea pielii....

Edited by jimi91, 31 May 2019 - 13:05.


#64
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postccdsah, on 31 mai 2019 - 12:47, said:

Sa fii mandru ca esti alb sau negru nu e rasism, e stupiditate! Poti sa fii mandru de ceva ce ai facut tu, prin forte proprii. Ca te-ai nascut alb, negru, galben, "roz" nu e ceva ce depinde de vointa sau meritele tale. La fel mandru ca sunt roman,american sau alta cetatenie este valabil doar daca ai obtinut cetatenia prin forte proprii nu doar pentru ca destinul a facut sa te nasti intr-o anumita zona geografica
Eu sunt mandru ca m-am nascut din rasa alba si civilizata pe cand africanii si arabii sunt niste barbari...si nu o spun eu o spun omorurile si toate nenorocirile care le fac zi de zi
Nu pot sa nu fiu mandru ca fac parte din rasa cea mai dezvoltata,educata si civilizata de pe mapamond
Rase au existat de cand sa format pamantu asta,exista si in prezent si vor exista si in viitor,la fel cum au existat rase proaste si destepte in trecut asa exista si acum si vor exista si pe viitor
Cine neaga asta,neaga adevaru gol golut....

Edited by I2O, 31 May 2019 - 15:32.


#65
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,491
  • Înscris: 09.05.2008

View PostXORIAN_L, on 30 mai 2019 - 18:50, said:


Tu cu cine tii?
Ai vazut vreun negru sa acuze un semen de al lui de rasism?
El tine cu ala care-l plateste.
Banu' vorbeste!

#66
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017

View Postccdsah, on 31 mai 2019 - 12:47, said:

doar daca ai obtinut cetatenia prin forte proprii nu doar pentru ca destinul a facut sa te nasti intr-o anumita zona geografica

Ce tampenie soroista! Deci doar emigrantii pot fi mindri, eh? Aia care au construit tara in care vin ei sa se cxxe, ca multi azi asta fac, nu.

Edited by Rookie_2, 31 May 2019 - 19:29.


#67
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,491
  • Înscris: 09.05.2008

View Postcipri2bau, on 30 mai 2019 - 19:22, said:

aka 70% haştagiştii. Sunt din IT săracii, păcat că nu au ocazia să ajungă pe şantiere vreodată
Chiar pacat.
Viata nu-i ca-n filme si realitatea bate campii!
Cand se vor manca pdf-uri si se vor folosii exceluri ca mijloc de transport al cacatului de langa laptop catre statia de epurare, d-abia atunci tastatoristii vor putea scoate ramele de ochelari din chiloti.



#68
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Cu dedicatie pentru hashtagistii nostri globalisti

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5XhTuAhKGVk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tada dadadada tada dadadada

#69
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,146
  • Înscris: 30.08.2017

View PostRookie_2, on 31 mai 2019 - 19:29, said:

Ce tampenie soroista! Deci doar emigrantii pot fi mindri, eh? Aia care au construit tara in care vin ei sa se cxxe, ca multi azi asta fac, nu.

Nu stiu cum se face ca, intr-o lume cu acces liber la informatii, inca exista indivizi care cred in conspiratii cu Soros si altii. Aia prin anii 30 aveau o scuza, aia prin anii 50 cand s-a instalat comunismul, aveau o scuza...voi n-aveti niciuna...va puteti informa cu un singur click. De ce nu o faceti, este peste puterea mea de intelegere.

#70
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Soros nu este nicio conspiratie. Dar exact cum ai zis, cu atata acces la informatie si sa crezi in continuare ca individul respectiv nu face ceea ce se spune ca face...dar eu zic ca stii si doar te prefaci ca nu stii.

Dar cel mai dezgustator lucru sunt parsivenia si valorile morale mizerabile a celor care SUNT implicati in activitatile lui. Pentru o calatorie-doua in strainatate, o bursa si un eventual post caldut in vreo universitate sau ONG sau amnadoua, cu promisiunea unor granturi constante sunt in stare sa manance rahat cu polonicul. Stiu ca am lucrat cu ei si mi-au facut numai scarba.

Soroistul este imunizat impotriva tuturor pericolelor: poti sa-l numesti ticalos, parazit, bisnitar, profitor - toate curg de pe el ca apa de pe o haina de ploaie. Dar numeste-l Soroist, si vei fi surprins de cum se da in spate, cat de ranit este, cum deodata se miceste: “am fost gasit” .

O parafraza dupa un individ cu care nu sunt de acord, dar care a nimerit-o si el asa cum un ceas stricat arata ora corecta de doua ori pe zi

https://www.opensoci...oundations.org/

15 miliarde cheltuite,1 miliard pe teava pe 2019, 50.000 granturi pentru promovarea bashinii lui globaliste

De citit: http://katehon.com/a...omanian-example

Edited by Rookie_2, 31 May 2019 - 20:32.


#71
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Soros e doar lacheu de serviciu,alții mult mai puternici sunt in spatele lui sigur i-au promis ceva tare de tot pentru toate astea...poate chiar prelungirea vietii

#72
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostI2O, on 31 mai 2019 - 15:31, said:

Eu sunt mandru ca m-am nascut din rasa alba si civilizata pe cand africanii si arabii sunt niste barbari...si nu o spun eu o spun omorurile si toate nenorocirile care le fac zi de zi
Nu pot sa nu fiu mandru ca fac parte din rasa cea mai dezvoltata,educata si civilizata de pe mapamond
Rase au existat de cand sa format pamantu asta,exista si in prezent si vor exista si in viitor,la fel cum au existat rase proaste si destepte in trecut asa exista si acum si vor exista si pe viitor
Cine neaga asta,neaga adevaru gol golut....
Arabii au fost mai civlizati ca europenii secole intregi (7-13), pana i-au distrus mongolii. Atunci noi eram barbarii.
https://en.wikipedia...amic_Golden_Age
Ca sa nu zic de chinezi sau japonezi, aia aproape sau nascut civilizati. Daca chinezii nu erau orintati spre interior si nu ii aveau vecini pe mongoli, cred ca ar fi colonizat ei Africa si America
https://en.wikipedia...reasure_voyages

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate