Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

KUSADASI

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Salutare!
Ce parere aveti de aceasta statiune?
Ar fi prima oara cand voi ajunge in Turcia. Prefer plaja lata, cu apa curata, nisip si mancare all inclusive. Nu-mi place sa stau pe sezlong, imi place sa stau pe pled, direct pe nisip.
Ca si distanta prefer sa nu ma indepartez mai mult de zona asta, desi am vazut statiuni mai frumoase mai spre sud. Mergem cu masina.

Edited by ekoly, 28 May 2019 - 11:02.


#2
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
este foarte ok pentru un prim sejur in turcia.
depinde insa foarte mult de zona in care te vei caza (nu peste tot plaja este lata sau intrarea in apa lina), precum si de hotelul unde vei sta.
ai cumparat deja sejurul ? ce hotel ai ales ?

#3
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,719
  • Înscris: 02.02.2009

 ekoly, on 28 mai 2019 - 11:00, said:

Salutare!
Ce parere aveti de aceasta statiune?
Ar fi prima oara cand voi ajunge in Turcia. Prefer plaja lata, cu apa curata, nisip si mancare all inclusive. Nu-mi place sa stau pe sezlong, imi place sa stau pe pled, direct pe nisip.
Ca si distanta prefer sa nu ma indepartez mai mult de zona asta, desi am vazut statiuni mai frumoase mai spre sud. Mergem cu masina.

Nu vei găsi așa ceva în Kusadasi.
Pentru marea majoritate a hotelurilor din Kusadasi plaja înseamnă o porțiune de câțiva metri cu pietriș.
Doar in zona Davutlar,langa Kusadasi vei găsi plaja cu nisip.

#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
eh, kusadasi spunem la modul generic, nu neaparat la zona de oras sau centrul acestuia.

in zona long beach de exemplu, unde se afla si batihan beach resort (am fost acolo de 2 ori), plaja e potrivit de lata, nisipul fin, intrarea in apa lina, fara pietricele, erau doar cativa bolovani mai mari intr-o zona, dar puteau fi usor ocoliti, apa fiind clara (doar cand sunt valuri mai mari se tulbura din cauza nisipului).
e drept, sunt cam 6 km pana in centrul orasului kusadasi, dar hotelul/zona apartin, ca sa zic asa, de kusadasi.

http://www.aboutkusa...de/beaches.html

#5
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Nu am cumparat inca bilet.Acum am aflat ca trebuie pasapoarte si cum suntem 4 persoane in familie, va trebui sa renuntam la Turcia. Soarta...
Asa ca raman la varianta de rezerva, Grecia. Nici in Grecia nu am mai fost si chiar nu stiu ce ar fi pe gustul meu. Voi intra pe topicul respectiv.
Multumesc tuturor si daca aveti recomandari, poate ma ajutati in continuare.

Edited by ekoly, 28 May 2019 - 14:05.


#6
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011

 ekoly, on 28 mai 2019 - 14:02, said:

Nu am cumparat inca bilet.Acum am aflat ca trebuie pasapoarte si cum suntem 4 persoane in familie, va trebui sa renuntam la Turcia. Soarta...
Asa ca raman la varianta de rezerva, Grecia. Nici in Grecia nu am mai fost si chiar nu stiu ce ar fi pe gustul meu. Voi intra pe topicul respectiv.
Multumesc tuturor si daca aveti recomandari, poate ma ajutati in continuare.
nasol...bine totusi ca ai aflat inainte sa ajungi in vama Posted Image stii ca turcia e pe alt continent asa-i?:))

#7
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
recomand la hotelul Palm Wings / Davutlar  . 5*  , all inc / plaja lat  / nisip / etc

#8
adiman73

adiman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 15.09.2007

 ekoly, on 28 mai 2019 - 14:02, said:

Nu am cumparat inca bilet.Acum am aflat ca trebuie pasapoarte si cum suntem 4 persoane in familie, va trebui sa renuntam la Turcia. Soarta...
Asa ca raman la varianta de rezerva, Grecia. Nici in Grecia nu am mai fost si chiar nu stiu ce ar fi pe gustul meu. Voi intra pe topicul respectiv.
Multumesc tuturor si daca aveti recomandari, poate ma ajutati in continuare.
  Daca brei plaja cu cel mai fin nisip , intrarea in apa se face lin , hoteluri super mișto  si care se încadrează la cerințele tale si preturi super acceptabile . Încearcă asta  . In Grecia doar daca iti place sa stai ca la tara , plaje mici si majoritatea cu pietre si seara monotonia de stat de la România

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NZDHmJpG30Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zW9Jy8H5Tes?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adiman73, 13 September 2019 - 11:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate