Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

U21 EURO 2019

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

View Postmirel3003, on 25 iunie 2019 - 13:06, said:

Ce-ar fi sa se razbune astrele pe noi... sa ne califica, si noi si Franta in finala si sa ne bata Franta atunci, ca nu am luptat sa o eliminam.
Asta sa fie marea durere, vicecampioni mondiali la U21.

#38
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008

View PostMagicTouch, on 25 iunie 2019 - 22:36, said:


vicecampioni mondiali la U21.

europeni..

#39
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View PostRazvanBercea, on 25 iunie 2019 - 15:04, said:

blablabla trebuie sa accepti ca pot exista si feedbackuri nefavorabile chiar si din partea unor persoane mai putin avizate.

Problema nu e cu feedbackurile negative, problema e cu hateritul fara motiv, sau, mai pe romaneste, cu mancatul de cacat de pomana. Ce le reprosezi, concret, baietilor astia? Da` concret, nu aberatiile de pana acum.

#40
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018

View PostYoda, on 25 iunie 2019 - 16:27, said:


Despre ce cratimă vorbeşti, stimabile? Te rog să-mi spui exact unde am greşit; îţi mulţumesc anticipat că mă ajuţi să fiu mai bun în arta scrisului.

Nu mă cert cu tine, ţi-am făcut doar o observaţie. Am înţeles, îţi place să critici dar nu să fii criticat. Alegerea ta.
Calmează-te şi vezi-ţi de culturalizarea inscripţionată pe pahare de unică folosinţă, aparţinem unor lumi diferite.

View PostBob493, on 26 iunie 2019 - 06:49, said:


Problema nu e cu feedbackurile negative, problema e cu hateritul fara motiv, sau, mai pe romaneste, cu mancatul de cacat de pomana. Ce le reprosezi, concret, baietilor astia? Da` concret, nu aberatiile de pana acum.
N-am mancat maro doar am constatat ca sunt platiti prea bine raportat la cum joaca. In special relativ la alte sporturi unde se munceste la fel de mult sau alte bresle care sunt mult mai utile pentru societate. Nu ei se lauda ci presa face tam-tam dupa ani de penurie de rezultate. Nu e vina lor, nu am spus asta niciodata.

View PostYoda, on 25 iunie 2019 - 07:47, said:


Înainte să critici performanţele sportive ale altora, ce-ar fi să înveţi cum se scrie corect numele unui sport pe care îl practici?


În ceea ce priveşte meciul de aseară, băieţii noştri nu prea au punctat la impresie artistică, dar merg mai departe de pe primul loc în grupă. Bravo lor!
Ca opinie personală, consider că cine bate în semifinala Germania - România va câştiga şi finala. Sper să fie elevii lui Rădoi. Posted Image

Acolo se pune cratima doar cand vrei sa-ti iasa masura. Canti rap? Ai scris vreo rima alba si n-am bagat eu de seama? In afara de asta inainte de "dar" se pune virgula. La fel si dupa verbele in cazul vocativ. Posted Image

#41
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002

View PostRazvanBercea, on 26 iunie 2019 - 11:12, said:

Acolo se pune cratima doar cand vrei sa-ti iasa masura.

Se poate pune cratimă între două cuvinte pronunţate fără pauză.
Deschide o carte de gramatică, nu aştepta să apară un pahar inscripţionat care să te înveţe când se foloseşte cratima!

Şi de data asta chiar te salut cordial, m-am lămurit definitiv în privinţa ta.

#42
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006

View Postmirel3003, on 25 iunie 2019 - 13:06, said:

Ce-ar fi sa se razbune astrele pe noi... sa ne califica, si noi si Franta in finala si sa ne bata Franta atunci, ca nu am luptat sa o eliminam.

Se poate pune problema şi invers: ce-ar fi să se răzbune astrele pe francezi, să ne calificăm în Finală, şi să batem Franţa din cauză că...nu au luptat să ne elimine ?! Posted Image

Edited by lupini, 26 June 2019 - 12:14.


#43
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 30.01.2014
Sa vina ploaia de hateri !

BRAVO Romania !

#44
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006
Între timp, în minutul 37, meciul dintre Spania şi Franţa e egal, 1-1. Merg să mă uit la meci, şi să mai fac una alta. :)

#45
BasedBoy2017

BasedBoy2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.04.2018
Pana acum a fost super prima repriza dintre Spania si Franta, s-a jucat un fotbal frumos.
Eu mereu tin cu Anglia si Franta, dar acum as vrea ca finala sa fie Germania - Spania, unde Spania sa ii bata bine pe nemti :D

#46
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018

View PostBob493, on 26 iunie 2019 - 06:49, said:


Problema nu e cu feedbackurile negative, problema e cu hateritul fara motiv, sau, mai pe romaneste, cu mancatul de cacat de pomana. Ce le reprosezi, concret, baietilor astia? Da` concret, nu aberatiile de pana acum.
Ca fumeaza. Si cheltuie banii fara cap pentru ca i-au facut mult prea usor. Chestiile astea denota si o slaba calitate a fenomenului fotbalistic de la noi din tara.

#47
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Chiar daca au pierdut, au facut-o in minutul 89 ceea ce spune multe. Au luptat pana la final, au creat iarasi o emulatie in randul iubitorilor de fotbal din Romania care s-au saturat de mediocritatea campionatului nostru din ultimii ani. Respect, baieti! Mult, mult, mult respect! Au pierdut luptand pana la ultima picatura de energie, iar rezultatul scos, mai ales avand in vedere grupa din care au facut parte, este urias! URIAS!

#48
BasedBoy2017

BasedBoy2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.04.2018
30 iunie 2019, Finala U21 EURO 2019: Spania - Germania.

O sa tin cu Spania, joaca un fotbal foarte frumos. O sa fie o finala pe cinste Posted Image

#49
dotunderground

dotunderground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 06.01.2007
Si s-a terminat si acest campionat, cu Spania campioana europeana. Destul de greu si nu fara emotii, au castigat. Felicitari Spania! Dar, daca in semifinale ar fi jucat Ro-Sp si Fr-Ger si s-ar fi calificat tot Sp si Ger, atunci nemtii i-ar fi spulberat efectiv pe spanioli. Oboseala meciului cu Romania din semi si-a spus cuvantul la nemti. In semi, nemtii au dat tot ce-au putut sa ne bata, prea mult chiar si pt. ei. Spaniolii au fost putin mai relaxati cu francezii si efortul ambelor echipe din semi si-a spus cuvantul. Inca o data felicitari Spaniei si multumim tricolorilor pt. performanta URIASA realizata! Hai Romania!

#50
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019

View PostBasedBoy2017, on 28 iunie 2019 - 09:35, said:

30 iunie 2019, Finala U21 EURO 2019: Spania - Germania.

O sa tin cu Spania, joaca un fotbal foarte frumos. O sa fie o finala pe cinste Posted Image
A bătut Espagna :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate