Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

U21 EURO 2019

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019

View PostNaijax, on 26 mai 2019 - 13:01, said:

18 June 2019 - impotriva Croatiei
21 June 2019 - impotriva Angliei
24 June 2019 - impotriva Frantei

Sanse ? Ce sunt alea ?
Ne fac astia pulbere
Care ăștia bre ?????/

#20
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

View PostRazvanBercea, on 22 iunie 2019 - 14:46, said:

E un turneu final de mici dimensiuni in primul rand.
La o perspectivă intergalactică, ai dreptate. Dar la nivelul realităţii noastre de zi cu zi, nu ai. E turneul ăla care decide cine face legea în fotbalul european peste 4-5 ani.

View PostRazvanBercea, on 22 iunie 2019 - 14:46, said:

Nu stiu daca Anglia sau restul pe care i-am intalnit/ii vom intalni au venit cu ce au mai bun. Multi au ramas in vacanta sau au facut pregatire cu echipa de club. Noi am adus cel mai bun 23 cred...

Colegu', te exprimi foarte ambiguu. Ştii sau nu ştii ce jucători valoroşi au rămas acasă?
Îţi spun eu: au adus ce au mai bun. Pentru că la astfel de turnee, interesul impresarilor & reprezentanţilor de cluburi e imens. Publicul nu dă buzna, dar specialiştii sunt acolo.
Vei vedea oferte pentru jucătorii noştri după terminarea turneului.

Vom bate şi Franţa. M-am convins, băieţii ăştia sunt făcuţi din alt aliaj; în plus, au fost - majoritatea lor - "forjaţi" în şcoala lui Hagi.

#21
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

View PostYoda, on 23 iunie 2019 - 15:39, said:

Îţi spun eu: au adus ce au mai bun. Pentru că la astfel de turnee, interesul impresarilor & reprezentanţilor de cluburi e imens. Publicul nu dă buzna, dar specialiştii sunt acolo.
Vei vedea oferte pentru jucătorii noştri după terminarea turneului.

Vom bate şi Franţa. M-am convins, băieţii ăştia sunt făcuţi din alt aliaj; în plus, au fost - majoritatea lor - "forjaţi" în şcoala lui Hagi.

Da si nu.
1. Reiss Nelson si Lookman lasati acasa. Abraham introdus cam tarziu (nu-mi pare rau) cand a intrat s-a cam jucat cu ai nostri. Foden nu a fost folosit deloc.
2. Sa dea Dumnezeu.

Edited by MagicTouch, 24 June 2019 - 00:48.


#22
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Doar un scurt exemplu: joaca Phil Foden, care e cateodata titular la City..da, au lasat ce e mai bun acasa..ai dreptate..
Turneu de mici dimensiuni: da, si aici ai dreptate..de asta sunt fierti si spaniolii, nemtii sau francezii sa-l castige..de mic ce e..
Imi place ca majoritatea replicilor de genul asta de hate ieftin vin de la unii care nu ies nici macar pe sintetic sa dea cu piciorul in mingea sau atunci cand o fac le sare piciorul de la genunchi.
Lasati hate-ul si bucurati-va de rezultatele si de zilele acestea..nu stim cand ne mai intalnim cu ele..vine acum septembrie si-l vedem pe cumatrul Maxim cum sta pe teren ca balerinele pe poante cu Spania si plangem cand ne gandim ca i-am ocarat pe copiii astia care isi dau inima pe teren..

Edited by Gbr_smt, 24 June 2019 - 08:14.


#23
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Indiferent de ce se va intampla azi, bravo baietilor, ar trebui sa joace aproape toti titulari la nationala mare, daca Contra e realist...

#24
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

View PostGbr_smt, on 24 iunie 2019 - 08:14, said:

Doar un scurt exemplu: joaca Phil Foden, care e cateodata titular la City..da, au lasat ce e mai bun acasa..ai dreptate..
Avand in vedere lotul celor de la City si batalia pentru titlu care a mers la pana in ultima etapa chiar te astepti sa joace meci de meci? E bun pentru ce au englezii U21 in pepiniera lor, nimeni nu a argumentat ca e printre cei mai buni care joaca in Anglia. Si degeaba ii aduci daca nu-i joci. Cu atat mai mult, pe pozitia optima.
Si Salah mai mult freca bara pe la Chelsea sau Fiorentina. La Liverpool....

View PostGbr_smt, on 24 iunie 2019 - 08:14, said:

Turneu de mici dimensiuni: da, si aici ai dreptate..de asta sunt fierti si spaniolii, nemtii sau francezii sa-l castige..de mic ce e..
Nu eu am facut aceasta afirmatie. Si nici nu sunt de acord cu ea, dimpotriva.

View PostGbr_smt, on 24 iunie 2019 - 08:14, said:

Imi place ca majoritatea replicilor de genul asta de hate ieftin vin de la unii care nu ies nici macar pe sintetic sa dea cu piciorul in mingea sau atunci cand o fac le sare piciorul de la genunchi.
Cu exceptia celui care a argumentat ca o sa fim facuti pulbere de adversari personal nu vad nici un hate-mesaj. Chiar nici pe asta nu-l vad ca un hate-mesaj, mai degraba atitutinea unuia care s-a saturat de mediocritate si nu mai vede talent nici cand il loveste in ochi.
Vad pareri mai mult sau mai putin gresite, chiar trebuie sa ai atestat de fotbalist sa-ti dai cu parerea? Mergand dupa un principiu similar Wenger, Klopp, Murinho nici nu ar trebui sa fie manageri iar Maradona ar trebui sa fie antrenor de clasa.

View PostGbr_smt, on 24 iunie 2019 - 08:14, said:

bucurati-va de rezultatele si de zilele acestea..nu stim cand ne mai intalnim cu ele.
Subscriu 100%. Si am vaga presimtire ca o sa ne mai intalnim cu ele, chiar curand. Pustii astia sunt facuti din alt aluat - caracter si mentaliate. Vazand interviurile unoara se pare ca aceasta generatie a inteles ca performanta constanta inseamna munca asidua, nu doua goluri norocoase si pe urma saptamani de carciuma.

Edited by MagicTouch, 24 June 2019 - 15:23.


#25
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007
Eu zic ca in seara asta ne bat Francezii la un gol diferenta, ne calificam si noi si Francezii... trecem de semifinala, trec si Francezii... si in finala ii batem

#26
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018

View PostGbr_smt, on 24 iunie 2019 - 08:14, said:

Doar un scurt exemplu: joaca Phil Foden, care e cateodata titular la City..da, au lasat ce e mai bun acasa..ai dreptate..
Turneu de mici dimensiuni: da, si aici ai dreptate..de asta sunt fierti si spaniolii, nemtii sau francezii sa-l castige..de mic ce e..
Imi place ca majoritatea replicilor de genul asta de hate ieftin vin de la unii care nu ies nici macar pe sintetic sa dea cu piciorul in mingea sau atunci cand o fac le sare piciorul de la genunchi.
Lasati hate-ul si bucurati-va de rezultatele si de zilele acestea..nu stim cand ne mai intalnim cu ele..vine acum septembrie si-l vedem pe cumatrul Maxim cum sta pe teren ca balerinele pe poante cu Spania si plangem cand ne gandim ca i-am ocarat pe copiii astia care isi dau inima pe teren..
Nu e hate ieftin ca nu ii urasc pe acei sportivi, doar constat ca le sunt in opinia mea cam exacerbate calitatile. Nu fac sporturi cu balonul pentru ca sunt cam individualist. Am practicat si practic ciclismul si innotul. Raportat la mentalitate, disciplina interioara, cult al muncii, viata extra-sportiva si ce au inteles ei din privilegiul pe care il au eu sustin raspicat ca sunt platiti mult prea bine pentru cum joaca. Iar faptul ca tari cu niste campionate mult mai titrate decat al nostru au trimis echipe la turneu asta final, nu cred ca inseamna ca tin mortis sa il si castige. Ai nostri joaca pentru interese personale. Jucatorii pentru salar si imagine mai buna, impresarii pentru comision. Aia de afara joaca pentru a testa. Banii si faima le au deja. Care sunt mega-afirmati, dupa cum ai vazut nici nu s-au mai sinchisit sa onoreze convocarea.


View PostMagicTouch, on 24 iunie 2019 - 15:18, said:

Avand in vedere lotul celor de la City si batalia pentru titlu care a mers la pana in ultima etapa chiar te astepti sa joace meci de meci? E bun pentru ce au englezii U21 in pepiniera lor, nimeni nu a argumentat ca e printre cei mai buni care joaca in Anglia. Si degeaba ii aduci daca nu-i joci. Cu atat mai mult, pe pozitia optima.
Si Salah mai mult freca bara pe la Chelsea sau Fiorentina. La Liverpool....


Nu eu am facut aceasta afirmatie. Si nici nu sunt de acord cu ea, dimpotriva.


Cu exceptia celui care a argumentat ca o sa fim facuti pulbere de adversari personal nu vad nici un hate-mesaj. Chiar nici pe asta nu-l vad ca un hate-mesaj, mai degraba atitutinea unuia care s-a saturat de mediocritate si nu mai vede talent nici cand il loveste in ochi.
Vad pareri mai mult sau mai putin gresite, chiar trebuie sa ai atestat de fotbalist sa-ti dai cu parerea? Mergand dupa un principiu similar Wenger, Klopp, Murinho nici nu ar trebui sa fie manageri iar Maradona ar trebui sa fie antrenor de clasa.


Subscriu 100%. Si am vaga presimtire ca o sa ne mai intalnim cu ele, chiar curand. Pustii astia sunt facuti din alt aluat - caracter si mentaliate. Vazand interviurile unoara se pare ca aceasta generatie a inteles ca performanta constanta inseamna munca asidua, nu doua goluri norocoase si pe urma saptamani de carciuma.
Corect. M-am saturat de mediocritate si nu cred ca rabufnirea asta va vindeca fotbalul romanesc de maladia cu pricina. Arata-mi tu club respectabil de afara unde managerul de altfel si fost mare fotbalist ii lasa pe cei de la centrul de juniori sa fumeze. Aici toata lumea il priveste ca pe un Mesia, ca pe un rege. Cand e penurie de oameni cu initiativa, unul care se gaseste sa faca ceva cat de cat e privit ca un erou desi e departe de acest statut.

#27
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

View PostRazvanBercea, on 25 iunie 2019 - 04:28, said:

Am practicat si practic ciclismul si innotul.

Înainte să critici performanţele sportive ale altora, ce-ar fi să înveţi cum se scrie corect numele unui sport pe care îl practici?


În ceea ce priveşte meciul de aseară, băieţii noştri nu prea au punctat la impresie artistică, dar merg mai departe de pe primul loc în grupă. Bravo lor!
Ca opinie personală, consider că cine bate în semifinala Germania - România va câştiga şi finala. Sper să fie elevii lui Rădoi. Posted Image

#28
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

View PostMagicTouch, on 24 iunie 2019 - 15:18, said:


Vad pareri mai mult sau mai putin gresite, chiar trebuie sa ai atestat de fotbalist sa-ti dai cu parerea? Mergand dupa un principiu similar Wenger, Klopp, Murinho nici nu ar trebui sa fie manageri iar Maradona ar trebui sa fie antrenor de clasa.


Nu trebuie sa ai atestat, ci doar sa intelegi putin fenomenul si sa ai ceva cultura fotbalistica. Lucru care lipseste multora dintre cei care isi dau cu parerea.

#29
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
gata, pana aici a fost

#30
BasedBoy2017

BasedBoy2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.04.2018
Sa termini pe primul loc in grupa cu Anglia, Franta, Croatia este o mare performanta, cinste tricolorilor !
La meciul cu Franta din pacate s-a tras de timp, au fost momente de anti-joc, pana la urma ambele echipe erau multumite cu un egal.
Urmeaza semi-finala cu Germania, un meci foarte greu. Avem sansa noastra si sper sa faca echipa un meci bun, eu sunt multumit ca au ajuns pana aici (semi-finala ).
Am inteles ca la editia urmatoare vor participa 16 echipe in loc de 12, este mult mai bine asa.
PS: O sa fie frumos si la Jocurile Olimpice 2020.Posted Image

Edited by BasedBoy2017, 25 June 2019 - 08:34.


#31
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

View PostRazvanBercea, on 25 iunie 2019 - 04:28, said:

Raportat la mentalitate, disciplina interioara, cult al muncii, viata extra-sportiva si ce au inteles ei din privilegiul pe care il au eu sustin raspicat ca sunt platiti mult prea bine pentru cum joaca. Iar faptul ca tari cu niste campionate mult mai titrate decat al nostru au trimis echipe la turneu asta final, nu cred ca inseamna ca tin mortis sa il si castige. Ai nostri joaca pentru interese personale. Jucatorii pentru salar si imagine mai buna, impresarii pentru comision. Aia de afara joaca pentru a testa. Banii si faima le au deja. Care sunt mega-afirmati, dupa cum ai vazut nici nu s-au mai sinchisit sa onoreze convocarea.
Iti inteleg durerea. Dar cu toate astea imi place zicala 'innocent unless proven guilty'. Hai sa acordam acestor pusti benefit of the doubt, sa nu-i judecam prin prisma generatiilor anterioare. Momentan au dovedit ca sunt facuti din alt aluat, ca au invatat din lectiile trecutului.
Personal mi-a placut ce am vazut, nu numai pe timpul campionatului dar si in preliminarii. Nu numai pe teren dar si in afara. Mi-a placut si uimit atitudinea lui Ianis cand un reporter incerca sa exacerbze situatia in stilul caracteristic jurnalistilor romani. Reactia lui Ianis a fost una de om si sportiv cu cap: Au fost doar doua meciuri, greul de abia acum incepe.
Sincer, cine nu vrea sa se afirme mai ales cand ai muncit din greu sa obtii ceva? Cine nu vrea bani mai multi? Cine nu are interese personale?
Pase scurte, pase lungi, un-doiuri eficiente, iesiri din aparare cu mingea la picior nu bubuieli la intamplare, centrari pe cap, posesie buna, control al balonului foarte bun, suturi pe poarta, aparare, portar, ambitie.....goluri.  Nu am mai vazut asa ceva la fotbalistii romani de mult timp, hai sa ne bucuram de moment, sa savuram bucuria fotbalistica cu care nu ne-am mai intalnit de mult si sa speram ca nu e numai un foc de paie. Pustii astia au talent cu carul, daca acesta e irosit va fi pacatul si prostia lor.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/scZHesYzAGI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostBasedBoy2017, on 25 iunie 2019 - 08:33, said:

La meciul cu Franta din pacate s-a tras de timp, au fost momente de anti-joc, pana la urma ambele echipe erau multumite cu un egal.
A fost un meci de uzura, nici o echipa nu a dorit sa ofere pe tava calificarea Italiei.

Edited by MagicTouch, 25 June 2019 - 13:00.


#32
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007
Ce-ar fi sa se razbune astrele pe noi... sa ne califica, si noi si Franta in finala si sa ne bata Franta atunci, ca nu am luptat sa o eliminam.

#33
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019

View Postmirel3003, on 25 iunie 2019 - 13:06, said:

Ce-ar fi sa se razbune astrele pe noi... sa ne califica, si noi si Franta in finala si sa ne bata Franta atunci, ca nu am luptat sa o eliminam.
Asa sa fie :)

#34
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018

View PostYoda, on 25 iunie 2019 - 07:47, said:

Înainte să critici performanțele sportive ale altora, ce-ar fi să înveți cum se scrie corect numele unui sport pe care îl practici?


În ceea ce privește meciul de aseară, băieții noștri nu prea au punctat la impresie artistică, dar merg mai departe de pe primul loc în grupă. Bravo lor!
Ca opinie personală, consider că cine bate în semifinala Germania - România va câștiga și finala. Sper să fie elevii lui Rădoi. Posted Image

Uita-te cum pui dumneata cratimele si apoi ia-te de paiul din ochiul vecinului. N-am criticat performantele nimanui ci le-am evaluat prin prisma propriei perceptii. Faptul ca am scris un cuvant cu o litera in plus (din neatentie sau keyboard-related problems) nu face punctul meu de vedere invalid nici pe al tau mai valid. Te rog sa respecti punctul de vedere al celorlalti si sa te rezumi la a-l combate pe acesta nu persoana in sine. Sunt o gramada de certati cu gramatica pe platformele se socializare care acuza clasa politica de ce o acuza. Are vreo relevanta oare ca in cuvantul borfas ultima litera e scrisa cu sedila sau in stil mai hipsteresc cu "sh"? Nu e tot aia?

Ideea e ca eu practic sport de placere la fel cum postez si aici benevol. Oamenii aia sunt platiti pentru ceea ce fac si cu sume deloc neglijabile. In momentul in care tu in 10 ani poti sa strangi cat strange familia unuia in 10 generatii trebuie sa accepti ca pot exista si feedbackuri nefavorabile chiar si din partea unor persoane mai putin avizate.

Attached Files



#35
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
Aia zic si eu ;)

#36
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

View PostRazvanBercea, on 25 iunie 2019 - 15:04, said:

Uita-te cum pui dumneata cratimele si apoi ia-te de paiul din ochiul vecinului.

Despre ce cratimă vorbeşti, stimabile? Te rog să-mi spui exact unde am greşit; îţi mulţumesc anticipat că mă ajuţi să fiu mai bun în arta scrisului.

Nu mă cert cu tine, ţi-am făcut doar o observaţie. Am înţeles, îţi place să critici dar nu să fii criticat. Alegerea ta.
Calmează-te şi vezi-ţi de culturalizarea inscripţionată pe pahare de unică folosinţă, aparţinem unor lumi diferite.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate