Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

U21 EURO 2019

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
Cand  si cu cine jucam primele meciuri la EURO 2019 (U21) ?



P.S. Avem sansse sa jucam la olimpiada la anu' ?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
18 June 2019 - impotriva Croatiei
21 June 2019 - impotriva Angliei
24 June 2019 - impotriva Frantei

Sanse ? Ce sunt alea ?
Ne fac astia pulbere

#3
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
Pai ei nu-s tot 11 ?

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
DA - tot 11 dar, nu pierd timpul cu manele, cluburi, betii, etc.

In plus, vin de la cluburi mari, care trateaza fenomenul fotbalistic cu maxima seriozitate pe cand la noi ...

#5
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
Hai ca tu tii cu       ursu' :P

#6
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Au inima manjii astia mici, dar e o grupa foarte, foarte grea. Depinde foarte mult de ceea ce vom face in primul meci ca noi romanii "suntem mai de moral asa". De obicei cum incepem asa cam si terminam..

#7
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
Poate asa este :)

#8
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002

View PostNaijax, on 26 mai 2019 - 13:01, said:

18 June 2019 - impotriva Croatiei
21 June 2019 - impotriva Angliei
24 June 2019 - impotriva Frantei

Sanse ? Ce sunt alea ?
Ne fac astia pulbere

Hai că nu e dracul atât de negru... 4-1 cu juniorii croaţi nu e de ici de colo!

#9
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
sa nu ne imbatam cu apa rece..greul acum incepe..ce e drept, sunt premize de mari, mari surprize. De la Moldovan nu am mai avut un varf asa de rau ca Puscas, sa hartuiasca apararile, sa se zbata pentru orice minge, sa nu ii fie frica sa bage piciorul si capul in gheata adversarului (ce inseamna sa joci in Italia..), Cicaldau, ce maturitate pentru un copil de 20 de ani, ce detasare..iar deasupra tuturor, Baluta.
echipa frumoasa tare, sper la un rezultat bun si cu Anglia..

#10
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006

View PostGbr_smt, on 19 iunie 2019 - 15:54, said:

sa nu ne imbatam cu apa rece..greul acum incepe..ce e drept, sunt premize de mari, mari surprize.

Într-adevăr, cu Croaţia a ieşit mult peste aşteptările românilor, şi cum se zice, bine-ar fi să nu fi dat noi toate golurile în poarta croaţilor, nemairămânându-ne şi pentru englezi sau francezi.

#11
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007

View PostNaijax, on 26 mai 2019 - 13:01, said:

18 June 2019 - impotriva Croatiei
21 June 2019 - impotriva Angliei
24 June 2019 - impotriva Frantei

Sanse ? Ce sunt alea ?
Ne fac astia pulbere
ROM - CRO 4-1
ROM - ENG 4-2
Pana acum ai nimerit-o, chiar pulbere ne-au facut.
Daca ai bagat la pariuri om te-ai facut!

Edited by MagicTouch, 21 June 2019 - 20:46.


#12
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 30.01.2014
Mare om.

#13
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

View PostNaijax, on 26 mai 2019 - 13:07, said:

DA - tot 11 dar, nu pierd timpul cu manele, cluburi, betii, etc.

In plus, vin de la cluburi mari, care trateaza fenomenul fotbalistic cu maxima seriozitate pe cand la noi ...
Mda. Vin de la cluburi mari. Mari de tot. Ne-au batut de ne-am cacat pe ei.

#14
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Ce mi-a placut:
- Tupeu. Sa conduci de doua ori si sa fii egalat in mai putin de 3-4 minute dar totusi sa continui sa crezi in sansele tale, nu prea s-a mai vazut de mult timp asa ceva prin Romania.
- Faptul ca se trage de la distanta, si inca destul de bine. Se vede mana lui Hagi.
- Portar. Multa lume se uita la cei care marcheaza mai putin la cei care tin mingea in afara plasei. Pentru mine Radu a fost omul meciului, in ciuda golului superb a lui Coman.
- Faptul ca Abraham si Phil Foden au fost pe banca; primul o mare parte a meciului. Cand a intrat si-a cam facut de cap. Cu amandoi pe teren....cine stie ce iesea.
- Suporterii. Nota 10.

Ce NU mi-a placut:
- S-a ratat disperat de mult din careu la faze care ai fi trebuit sa iasa cu gol.
- Am cedat cam usor mingea la mijlocul terenului. Da, au mijlocasi mari si atletici dar asta nu e o scuza.
- Mirel are pe mana o groaza de jucatori buni dar nu are stofa de antrenor mare orice s-ar spune. Inspirat la schimbarea lui Coman nu a reactionat deloc la introducerea lui Abraham. Clar nu si-a facut temele.
Bine ca a iesit cum am iesit. Putea sa fie mai rau dar, putea sa fie si mai bine.
Scos tricoul Romania '94 de la naftalina asa ies maine pe strada daca vremea permite. Nu am luat-o pe coaja in '98 si nici in 2000 dar sunt perseverent.
La munca o sa mai adaug in curand o alta cana; pe langa 'I can't keep calm, I'm romanian' o sa mai adaug una pe care sa scrie 'Keep losing and make us happy' plus toate rezultatele din '98 incoace.
Nu prea sunt genul care 'to rub it in' dar in cazul lor fac o exceptie. Prea se vad campioni mondiali de cum reusesc sa strecoare 6 pe langa Panama.

Edited by MagicTouch, 21 June 2019 - 22:24.


#15
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014

View PostNaijax, on 26 mai 2019 - 13:01, said:

18 June 2019 - impotriva Croatiei
21 June 2019 - impotriva Angliei
24 June 2019 - impotriva Frantei

Sanse ? Ce sunt alea ?
Ne fac astia pulbere
Da, optimismul tipic românesc. Capul ce se pleacă...

#16
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006
M-a surprins teribil jocul de ieri al naţionalei mici a României. E o echipă care i-a făcut chiar şi pe englezi să trebuiască să alerge după egalare, de două ori. Şi chiar dacă au egalat rapid, românilor nu le-a convenit rezultatul, şi au mai marcat. M-a mirat atitudinea asta bună a jucătorilor noştri.

#17
RazvanBercea

RazvanBercea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 23.06.2018
E un turneu final de mici dimensiuni in primul rand. Apoi mai intervine si aspectul celor care au raspuns/n-au raspuns la convocare. Nu stiu daca Anglia sau restul pe care i-am intalnit/ii vom intalni au venit cu ce au mai bun. Multi au ramas in vacanta sau au facut pregatire cu echipa de club. Noi am adus cel mai bun 23 cred...Cand a intrat artileria lor grea au inceput sa faca ravagii. Sunt curios ce vor face cu Franta. Oricum e ceva de genu...ai stat cateva minute in apa inghetata si intri in una de 15 grade. Normal ca ti se pare fierbinte....totul e relativ.

#18
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006
Tocmai s-au terminat jocurile din Grupa A: Spania - Polonia 5-0 şi Italia - Belgia 3-1.

Nu degeaba am menţionat aceste rezultate. Să ne gândim că Polonia a bătut pe Italia, ţara gazdă şi de cinci ori câştigătoare a competiţiei, cu 1-0; Italia a bătut Spania cu 3-1, după care, Spania a bătut Polonia în seara asta cu 5-0, Polonie care avea 6 puncte după două meciuri, precum România. Deci e posibil orice !

Când spun că e posibil orice, mă gândesc la Naţionala României care a bătut Croaţia cu 4-1 şi Anglia cu 4-2. Însă mai avem meciul cu Franţa. Doamne fereşte să se întâmple o catastrofă...că, aşa cum ştim, noi românii cu greu putem ieşi dintr-o euforie. Repet, Doamne fereşte !

Eu am încredere în tânăra echipă a României, dar spun pentru a treia oară: Doamne fereşte de o catastrofă cu Franţa !

Edited by lupini, 22 June 2019 - 23:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate