Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

AUDI S8 D4

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
492 replies to this topic

#19
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Sa o stapanesti sanatos! Ma tot uitam la un s6 ca un compromis vs rs6 tinand cont ca au acelasi motor, dar la pret mult mai mic + suspensie pneumatica, unde la noi ai nevoie sa poti creste garda la sol la nevoie. Pacat ca la noi diferenta de impozit intre 3.0 si 4.0 e uriasa.

E super oricum masina!

#20
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,430
  • Înscris: 08.12.2006
Sa te plimbe fara probleme cat de multi km vrei tu!
Cat despre intrebari de genul “ce faci cu x cp in Ro?”, raspunsul e simplu, ce faci si in alte tari. Am mai spus-o (acum niste ani) si imi mentin parerea, puterea unui motor este o dotare foarte importanta la o masina cu pretentii. Cu o masina puternica poti face tot ceea ce poate face si una submotorizata (sau “decenta”), reciproca insa nu se aplica.

#21
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Sa o stãpânești sãnãtos! Superba jucãria!

#22
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 18.03.2018
Extraordinara masina! Posted Image

Sa va aduca mare bucurie! Cred ca e foarte greu sa ramai cu permis cand conduci asa ceva Posted Image


P.S. Cat costa CASCO la asemenea "jucarie"? (intreb pentru un prieten)

#23
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Super masina. Sunt invidios. Sa te bucuri de ea.

#24
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
cu masina asta te poti da si ca the transporter dar poti merge si normal, deci ce pot face cu acesti cai e o intrebare cu raspuns prea larg. transmisia e fenomenala la aceasta masina, nu degeaba este aceeasi cu cea de pe rolls royce. casco am primit oferte de la 1300 euro pana la 6000 euro. inca nu stiu ce voi alege. da, diferenta de impozit e uriasa, este de o cretinatate imensa legislatia in acest sens dar ai 2 variante: o respecti sau o eviti. pt evitat sunt metode mai multe dar nu imi bat capul cu asa ceva. Audi rs6 nu imi place pentru ca este combi. daca nu esti veterinar sa duci caini/pisici in spate, din punctul meu de vedere nu ai ce face cu o masina combi, oricati copii ai avea. eu am copil, sper sa mai vina inca unul, portbagajul a fost de ajuns.

nissan gtr are 600 de cai si este super tare dar nu e daily driver niciodata.

Edited by zile_san, 26 May 2019 - 18:59.


#25
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Masina e superba!!Eu unul nu am ce comenta!Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!
In schimb pacat ca va fi tavalita (cuvantul cel mai bun) in Romania.Sa ai 600cp si sa nu ai unde ii folosi....e dezamagitor.Nu avem drumuri sau care le avem arata ca dupa razboi (majoritatea).
Suspenia,articulatiile...etc in 1-2 ani vor avea de suferit.Fiind mare,e greu cu parcarea.Nu mai zic ca te duci la supermarket/mall si vine un taran cu un Logan care parcheaza langa tine si iti f*te o usa in masina de te ia plansul (lucru patit de mine).
Eu m-am lecuit....Am luat o masina sa ma doara in fund de ea in oras si culmea e ca exact asta tine cu casa.In 3 ani nu s-a stricat nimic la ea!

Edited by george_eu25, 26 May 2019 - 21:32.


#26
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
schimbat azi parbrizul, emotii fff mari pentru ca omul care l-a schimbat a zis ca el stie ca trebuie facuta recalibrarea acestuia. costuri numai la Audi stealership, 1400 lei. mai mult decat am dat pe parbriz. a mai dat omul niste telefoane si se pare ca a reusit sa puna parbrizul nou fara a fi necesar recalibrarea. maine merg dupa ea sa vad, deocamdata bordul e curat

#27
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
Foarte ieftin parbrizul! Azi am primit oferta de la dealer pentru un parbriz incalzit la un Opel si costa 5700 lei fara montaj. Nu gasesc in alta parte incalzit.

#28
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View Postzile_san, on 26 mai 2019 - 10:03, said:

la cutie nu s.a facut revizie, urmeaza.
@octavian asa e linoa de dotari pt variant S. mie tocmai asta imi place fata de anostul a8 simplu��
@aero,pretul pietei -20%
@baxon,motorul de s8... 4.0 tfsi

Foarte misto masina, sa o stapanesti sanatos. S8 e un adevarat autobahn cruiser pentru orice anotimp!

Audi zice ca uleiul din cutie e pe viata. Nu ii asculta si schimba-l cu tot cu garnitura si filtru ca sa nu ai probleme pe viitor (care apar inevitabil daca lasi uleiul acolo pe viata, masina are deja destul de multi km). Altfel motoarele astea de 4.0 sunt cele mai fiabile motoare produse de grupul VAG asa ca n-ai de ce te teme.

Ai discuri ceramice?

#29
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
pe s8 abr eu știu că doar ceramice sunt. m-am plimbat cu unul pe la suceava, spectacol mașina.

#30
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
nu sunt discuri ceramice ( ceea ce ma bucura foarte mult ). 200.000 km garantate de Audi dupa aceea vreo 13.000-15.000 euro schimbatul lor.o imbecilitate. de 13.000 euro iau placute si discuri EBC si merg doar blana si se rupe masina in doua pana ajung sa cheltui cu ebc cat pe ceramice.
aproape 160.000 km = 0 la motor v8 4.0 .la 0,9 tce probabil e nasol.
da, revizia la cutie o am in plan, schimba perfect dar nu las uleiul mai ales ca e o masina care sigur a fost folosita intens si la fel urmeaza sa ii dau si eu in pistoane, doar de aia am luat-o.
parbrizul s-a schimbat cu bine, nu a fost necesara calibrarea.
@csi1 , evident ca acel pret nu este la reprezentanta, acolo ma sareau aia de 5500 lei. am factura ,am garantie, dar audi stealership din cluj nu ma va vedea niciodata de client.

Edited by zile_san, 27 May 2019 - 16:04.


#31
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Cat ai platit pe ea?

#32
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
total neimportanta suma :) scopul topicului e sa vada cine e interesat de masini cum se comporta diferite modele. preturile se invart pe la 40.000 + -

#33
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

View Postzile_san, on 26 mai 2019 - 10:36, said:

@adam,nu ma.stresez,acum 6000 km i.au fost schimbate turbinele,catalizatorul,placute si dscuri. 16.000 euri in reprezentanta Porsche viena. la cutie vreau revizia,pana in toamna o rezolv. compresorul la perne e 200 euro cu transport si un "telescop" e 1000 euro. nu sunt costuri imposibile
Felicitari si bafta de masina.
Totusi, 16000 de euro revizia in reprezentanta aia din Viena? Asta inseamna cumva frane cu discuri ceramice?  Parca alea costa la inlocuire cat o masina de buget noua.


#34
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
tf, 16.000 2 turbine noi,catalizator, discuri si placute frana fata spate normale nu ceramice.

#35
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

View Postzile_san, on 02 iunie 2019 - 17:17, said:

total neimportanta suma Posted Image scopul topicului e sa vada cine e interesat de masini cum se comporta diferite modele. preturile se invart pe la 40.000 + -
Mersi :) Eram curios de devalorizarea modelului in timp

#36
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
cel mai simplu baga pe mobile audo s8 2013 si vezi preturile.valabil pt orice masina. masina se megadevalorizeaza pt ca segmentul persoanelor care o cumpara sh e fff mic. nu multi cauta 4000 benzina...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate