Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Copil accidentat in gradinita

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 alex14dlk, on 24 mai 2019 - 14:29, said:

Am avut proces pentru defaimare, daca cel care a facut topicul vrea sa faca chestiile alea, sa se rezume la reclamatii. Nu face bine nimanui, crede-ma de obicei scolile si gradinitele au castig de cauza in procesele astea.

Daca eu gasesc kkt de soarece in prajiturile vandute de un magazin iar apoi merg la niste televiziuni si spun treaba asta, se numeste calomnie, defaimare??? Haideti oameni buni, ce dracu.. Nu mai vorbiti daca nu cunoasteti

 alex14dlk, on 24 mai 2019 - 14:29, said:

Am avut proces pentru defaimare, daca cel care a facut topicul vrea sa faca chestiile alea, sa se rezume la reclamatii. Nu face bine nimanui, crede-ma de obicei scolile si gradinitele au castig de cauza in procesele astea.

Omul lui Dumnezeu.. defaimare = calomniere. Defaimare inseamna :

"Îndepărtare cu dispreț și dojană a unei persoane Si: defăimat1 (1), (înv) defăimăciune (1), defăimătură (1). 2 (Înv) Subapreciere. 3 (Înv) Desconsiderare. 4 (Înv) Înjosire. 5 (Înv) Umilire. "


Initiatorul nu defaimeaza pe nimeni, ci doar preezinta faptele asa cum s-au petrecut. UNDE dracu este dafaimarea???

Edited by MembruAnonim, 24 May 2019 - 14:36.


#38
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Daca femeia scapa pe forumurile alea sau la televiziune "e posibil sa imi fi lovit copilul o educatoare", s-a ars singura. Pentru ca are o banuiala, si "posibil" nu se baga seama in instanta, te asigur.  Mai ales in situatia de fata, unde nu exista filmari si singurele concluzii pe care poti sa le tragi, le poti trage dintr-o ancheta. De asta recomand sa stea cuminte, e un copil il iubeste, si cuvintele cand esti nervos si suparat vin aiurea. Si mai bine sa nu faci din cacat bici.

Edited by alex14dlk, 24 May 2019 - 14:37.


#39
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 alex14dlk, on 24 mai 2019 - 14:29, said:

Am avut proces pentru defaimare, daca cel care a facut topicul vrea sa faca chestiile alea, sa se rezume la reclamatii. Nu face bine nimanui, crede-ma de obicei scolile si gradinitele au castig de cauza in procesele astea.

nu te-ai uitat in dex sa vezi ce inseamna defaimare ?


O sa clarific eu, simt ca o sa dureze cam mult Posted Image)

A defaima = fara dex,  a minti

Edited by jimi91, 24 May 2019 - 14:49.


#40
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă vine cu un ochi scos ce zici, lasă că mai are unu.
Poate de aia avem 2 ochi două mâini dacă e ceva nașpa la grădiniță rămânem cu celălalt.

Care ați umblat cu cuțît la grădiniță normal că vi se pare banal.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 alex14dlk, on 24 mai 2019 - 14:36, said:

Daca femeia scapa pe forumurile alea sau la televiziune "e posibil sa imi fi lovit copilul o educatoare", s-a ars singura. Pentru ca are o banuiala, si "posibil" nu se baga seama in instanta, te asigur.  Mai ales in situatia de fata, unde nu exista filmari si singurele concluzii pe care poti sa le tragi, le poti trage dintr-o ancheta.


Te afunzi singur in rahat. La inceput ai zis santaj. Ti-am dat peste bot si ai priceput ca vorbesti prostii. Apoi ai zis calomnie. Ti-ai dat seama din nou ca vorbesti prostii si ai incetat sa mai zici calomnie si santaj. La fel si cu defiamarea. Acum vorbesti de presupuneri, CA DACA AR ZICE initiatorul nu stiu ce etc...

Eu zic sa taci din gura ca vorbesti doar tampenii

Edited by MembruAnonim, 24 May 2019 - 14:39.


#42
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Dar nu a venit, cu un ochi scos. Daca initiatorul, nu s-a panicat asa tare incat sa se duca direct la politie inseamna ca taietura nu era foarte mare, a zis adanca nu a zis mare. Foarte adanca ce poate insemna la un copil de 2,5 ani cu nu foarte multa carne pe frunte ? Pune mana pe fruntea ta si vezi cata carne ai pana la craniu, dar un copil ? O gandim si noi logic ?

 MembruAnonim, on 24 mai 2019 - 14:38, said:

Te afunzi singur in rahat. La inceput ai zis santaj. Ti-am dat peste bot si ai priceput ca vorbesti prostii. Apoi ai zis calomnie. Ti-ai dat seama din nou ca vorbesti prostii si ai incetat sa mai zici calomnie si santaj. La fel si cu defiamarea. Acum vorbesti de presupuneri, CA DACA AR ZICE initiatorul nu stiu ce etc...

Eu zic sa taci din gura ca vorbesti doar tampenii
Crezi ce vrei, eu am zis fapte.

#43
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 alex14dlk, on 24 mai 2019 - 14:36, said:

Daca femeia scapa pe forumurile alea sau la televiziune "e posibil sa imi fi lovit copilul o educatoare", s-a ars singura. Pentru ca are o banuiala, si "posibil" nu se baga seama in instanta, te asigur.

 drq, on 24 mai 2019 - 13:26, said:

Copilul s a lovit din neglijenta educatoarelor din ce mi au zis ele.


#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 alex14dlk, on 24 mai 2019 - 14:39, said:


Cred ca ai doar 12 ani. Taci in doamne iarta-ma ca scoti doar prostii pe gura. In plus esti si mincinos cu porcesul de defaimare pe care l-ai avut. Cand? Acum un mileniu?

#45
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 alex14dlk, on 24 mai 2019 - 14:39, said:

Dar nu a venit, cu un ochi scos. Daca initiatorul, nu s-a panicat asa tare incat sa se duca direct la politie inseamna ca taietura nu era foarte mare, a zis adanca nu a zis mare. Foarte adanca ce poate insemna la un copil de 2,5 ani cu nu foarte multa carne pe frunte ? Pune mana pe fruntea ta si vezi cata carne ai pana la craniu, dar un copil ? O gandim si noi logic ?


Crezi ce vrei, eu am zis fapte.

E hai, ca parca am sarit toti pe tine Posted Image)...e decizia omului ce vrea sa faca...e dreptul lui...Da, pot sa zic ca inteleg unde bati :), dar, trebuie sa intelegi ca acea gradinita nu mai are credibilitate pentru acel parinte. Nu e de condamnat daca merge la politie, ba chiar, unii ar spune ca e chiar recomandat Posted Image

Edited by jimi91, 24 May 2019 - 14:44.


#46
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Incepand de prin a 5 si pana la 18 ani am tot fost prin tabere/excursii.  Galagie de copii si 2,3 adulti care ne supravegheau. Oha!  Si nu au fost probleme majore.  Da,o vanataie,o julitura.   Daca ai mei ma vroiau alb ca laptele ma bagau sub un clopot de sticla. Si ...,las-o asa.

#47
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 jimi91, on 24 mai 2019 - 14:36, said:

A defaima = fara dex,  a mintii
Mergea cu un singur "i". Si zi asa, ai facut meditatie... :)

#48
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Paz, on 24 mai 2019 - 14:44, said:

Mergea cu un singur "i". Si zi asa, ai facut meditatie... Posted Image

am facut la engleza...era cu dublu inteles :), daca stii ce zic :))

#49
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

 waterman, on 24 mai 2019 - 14:32, said:

Una e să cadă singur, alta e să ia bătaie de la vreunu care are cărămizi luate în cap sau de la o educatoare oligofrenă.
As povesti mult aici.

Cel putin in cazul meu cad cum e la gradinita si vad educatoarele. Toate-s ok si sunt profesioniste. Si vad asta la sedintele pe care le am cu ele si analizam copilul.
Eu il iau de la gradinita. Niciodata nu mi s-a parut ceva grav cand l-am urmarit de departe. Ca era tachinat de unu si de altul. Mi s-a parut in limitele normale.
Cand vine soacra-mea. Parca ea vede toate relele care i se intampla: copiii nemti sunt rai, educatoarele nu stau in fiecare secunda cu ochii pe el, ca una, ca alta. Odata a venit nervoasa, vroia sa bata o educatoare. Al meu era tachinat de unu si educatoarea nimic.
Eu cand vad asa ceva, vorbesc cu al meu, ii explic si incercam sa gasim o solutie sa se descurce singur in situatii de genul asta. Nu, soacra-mea vrea sa se bata, iar copilul invata ca trebuie cineva sa umble dupa curul lui.

#50
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

 jimi91, on 24 mai 2019 - 14:42, said:

E hai, ca parca am sarit toti pe tine Posted Image)...e decizia omului ce vrea sa faca...e dreptul lui...Da, pot sa zic ca inteleg unde bati, dar, trebuie sa intelegi ca acea gradinita nu mai are credibilitate pentru acel parinte. Nu e de condamnat daca merge la politie, ba chiar, unii ar spune ca e chiar recomandat Posted Image
Pai sa se duca la politie, sa faca reclamatie. Dar am zis ca nu ii recomand sa accepte sfaturile cu forumuri, televiziunea pentru a face de ras gradinita. Se pot interpetra, si alea de la gradinita pot interpetra ca si un santaj grosolan pentru bani, si sa intre la belele. Oricum, daca initiatorul nu s-a dus imediat la politie si reclamatii, probabil ca nu a fost ceva foarte grav. Un copil lovit foarte grav, in zona fruntii se putea lasa si cu urmari mai grave, leziuni ale craniului. Si crezi ca ar fi stat initiatorul pe forum atunci ? Sau in sectia de politie ?

#51
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 dorin_2k, on 24 mai 2019 - 14:26, said:

Chiar dacă merge DVR-ul, nu au voie sa îți arate ție înregistrarea.
Nu sunt obligaţi .
Voie au , cu ordin de sus .

#52
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 jimi91, on 24 mai 2019 - 14:46, said:

.era cu dublu inteles Posted Image, daca stii ce zic Posted Image)
aaaa... ;)

#53
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Paz, on 24 mai 2019 - 14:51, said:

aaaa... Posted Image

hai mai, pe bune, pentru un i :(...de regula imi editez greselile, n-am fost atent :(...omoarama-

#54
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Acum imi amintesc ca si al meu a venit cu ceva taietura la spranceana. :)

Mai degraba mie mi-e frica de educatori pedofili decat de educatoare violente. Ca din ce scrie in presa pare-se ca sunt mai numerosi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate