Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ar functiona un shopping sharing?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 karax, on 24 mai 2019 - 13:58, said:

pai tu ca si cumparator de ce dracu ai mai face n cumparaturi la ei si cica livrearea gratis cand daca faci tu cumparaturile iti scad cheltuielile pe produsele cumparate insa te costa benzina? oricum tot acolo se ajunge ....

Nu inteleg care e problema. Ce te doare mai exact? Ca te pune sa platesti livrarea?
Eu nu am auzit sa fie diferite preturile la acelasi produs in functie de livrare. In cel mai rau caz, daca comanda este sub o anumita valoare sau e in afara unei anumite zone, ti se percepe taxa de livrare.

#38
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
De ce as cumpăra eu ce are nevoie vecinul si sa i le duc si acasă ? Pt comisionul lui de doi bani ? Hai sa fim serioși.


#39
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 AlexEn, on 24 mai 2019 - 14:21, said:



Nu inteleg care e problema. Ce te doare mai exact? Ca te pune sa platesti livrarea?
Eu nu am auzit sa fie diferite preturile la acelasi produs in functie de livrare. In cel mai rau caz, daca comanda este sub o anumita valoare sau e in afara unei anumite zone, ti se percepe taxa de livrare.
pai d'aia ti se pune taxa de livrare la produse putine pentru ca nu acopera costul livrarii...la multe produse ai n adaosuri comerciale pe care le platesti care compenseaza cat pentru livrarea gratuita

 Amaryl, on 24 mai 2019 - 15:13, said:

De ce as cumpăra eu ce are nevoie vecinul si sa i le duc si acasă ? Pt comisionul lui de doi bani ? Hai sa fim serioși.
da intr-adevar aswta e o problema ...pe de alta parte daca comisionul e mare te seaca la buzunar....pe tine cel care faci cumparaturile prin intermediul cuiva.... insa probabil ar fi destui care sa vrea macar odata pe luna sa faca asta avand in vedere ca ar fi ocupati...ceea ce inseamna ca respectiva firma oarecum ar supravietui pe termen mediu si lung...in orasele mari mai ales unde s-ar gasi destui clienti care au si altele pe cap, si unde ar fi si destui clienti cu bani, ar merge

cu cat ar fi orasul mai mare cu atat ar prinde o astfel de firma

#40
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 karax, on 25 mai 2019 - 09:10, said:

la multe produse ai n adaosuri comerciale pe care le platesti care compenseaza cat pentru livrarea gratuita

Da-mi exemplu concret.

#41
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,062
  • Înscris: 04.03.2014

 karax, on 24 mai 2019 - 13:10, said:

cel putin batranii cu bani poate ar considera ca merita un 30 lei in plus la cumparaturi ca sa scape de chin...si sunt destui in bucuresti n-avem sa ne plangem

Batranii cu bani si alfabetizati in de-ale internetului cumpara direct online, nu cred ca in orasele mari in Romania retelele de supermarket nu au varianta de cumparaturi online.

Edited by ionutzitaly, 25 May 2019 - 19:26.


#42
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Si asta tot online este

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate