Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

sunt obligat sa semnez un contract la serviciu

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,487
  • Înscris: 30.08.2017
Eu unul as pleca. Poate scapi acum, dar ce crezi ca vei mai avea viata ok acolo? Daca oamenii astia sunt in stare sa te oblige sa semnezi ceva ilegal, iti dai seaman ca sunt suficient de lipsiti de scrupule incat sa te toace cat vei sta pe-acolo.

#20
alin g

alin g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 08.10.2006
Nu ti-e bine,cum sa plece? Altii dau mii de euro sa intre. Sta acolo si face pe nebunul. Ca doar nu o sa-l puna la fum de ardei iute

#21
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

 Aldulescu, on 23 mai 2019 - 18:59, said:

Avocatul o sa ii ia banii si o sa traga cat mai mult de timp sa stoarca cat mai mult de la el, iar pana la urma tot nu o sa fie de folos.
Aia e, acum , totusi, sa nu mai avem incredere in nimeni ?!
SAU
Aia e, fleosc, se duce la primul nene intilnit pe strada "ma, tu esti avocat?" sau cauta si el unul recomandat de altii ?
SAU
Aia e, fleosc, Aldulescu, ce sa-i ceri!? ;) :(

#22
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007
nici un sef numit politic nu semneaza nici un contract de achizitii sau pentru lucrari . este semnat de functionari , sefi de birouri , sefi de servicii . se stie treaba asta inclusiv pe la dna , pe la sri , pe la parchet , pe la politie , in general peste tot unde nu conteaza .
inregistreaza cum esti fortat sa semnezi si semneaza . in romanica , in vremurile astea , nu cred ca ti se intampla ceva .
la privat e greu .

#23
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Ori semnezi si-ti vezi de treaba.
Ori nu semnezi si te duci mai departe cu plangerile/DNA/avocat, etc.
Cale de mijloc nu cred ca e. Ca daca nu esti tu bun acolo, repede te schimba.

#24
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

 althea, on 23 mai 2019 - 18:47, said:

BineĂŽnțeles că nu-i contract de muncă, dacă citeai atent de la ĂŽnceput nu-l botezai ĂŽntru Softpedia cu primul mesaj pe care l-ai scris.

Am fost atent dar nu mi-a venit să cred că postează asta un funcționar public și la cât îi iubesc eu pe ăștia m-am gândit că nu strică să destind atmosfera. Revenind la problemă au spus mai sus două persoane ce trebuie să faci Marian și George, trebuie să pleci, probabil postul ăla nu e de tine, în primul rând dacă nu faci ce spune șeful tău mai devreme sau mai târziu vei zbura de acolo, mai mult dacă începi să te plângi pe un forum public de probleme din astea categoric nu e de tine postul ăla, aici bântuie o grămadă de ziariști și securiști care abia așteaptă să mănânce și ei o pâine albă făcând un dosar cu ce varsă fraierii pe aici. Posted Image . Atunci când semnătura ta contează înseamnă că decizi ceva iar dacă tu întrebi pe forumuri ce trebuie să faci e clar că nu e pentru tine.

#25
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 eugeniusro, on 24 mai 2019 - 15:10, said:

Am fost atent dar nu mi-a venit să cred că postează asta un funcționar public  
:D
Asta înțeleg. Majoritatea semnează înainte să termine șeful de zis unde.

În rest, niciun stres pentru el că ar putea fi recunoscut din cât a postat. Ar putea fi din oricare instituție publică.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate