Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Recomandare buget aproximativ 13.000 euro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
asheru

asheru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.07.2013
Salut,

As dori niste sfaturi:

1. 13000 euro buget
2. Masina de zi cu zi :
       - fac naveta din afara orasului aprox 30km dus intors zilnic dar as dori sa o folosesc si ca sa mergem cu ea in vacanta la drum lung, 4 persoane
       - as prefera o berlina
       - KM anual peste 20.000
3. Prefer diesel tinand cont de numarul de KM dar pot lua in calcul si un motor pe benzina
4. As prefera automata dar de asemenea nu ma deranjeaza sa fie manuala
5. Modele care imi plac estetic cel putin in ordinea asta (dar ma intereseaza foarte mult fiabilitatea de aceea apelez la parerile voastre) :

       - Peugot 508 2014 facelift 2.0 Diesel (163 sau 180cp) (mi se pare interesanta masina dar nu stiu cand vine vorba de fiabilitate cum sta)
       - Mazda 3 Sedan 2013+ (2.0 benzina - putine modele )
       - Audi a4 2012-2013 2.0 diesel 150,177 CP
       - Audi a3 sedan tot un 2.0 diesel
       - Skoda Octavia 2013 2.0 diesel
6. As mai adauga ca si dotari: clima, senzori de parcare spate , navigatie, incalziare scaune

Cam astea ar fi datele problemei. Ma intereseaza foarte mult partea de fiabilitate si intretinere sa nu implice costuri ridicate. Daca aveti si alte recomandari care intra in criteriile astea va rog sa le enumerati.

Mersi.

#2
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 29.10.2014
La fiabilitate există doar Toyota. Marele Scotty Kilmer a grăit!

#3
zamaraii

zamaraii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.12.2006
Eu as zice 508 pentru ca e alta clasa si la drum lung ar fi mai buna. As scoate tot pentru drum lung A3-ul din lista deoarece este foarte inghesuit. Despre fiabilitatea 508-ului am auzit doar de bine. In loc de clima as merge pe climatronic, este cu totul altceva! Opel Insignianu-ti place? Ar fi preturi bune pentru cele de dupa 2016.

#4
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Ziua si topic-ul. Voi nu cititi si alte topic-uri asemanatoare?
Vreti numai sfaturi pe subiect, free si tot tacamul?

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Modelele care iti plac estetic ... dar practic ? Te-ai urcat in vreuna , ai condus-o ? Fa asta intai si-o sa vezi ca nu mai ai nevoie de sfaturi Posted Image , vei alege ce ti se potriveste si binenteles cel mai important ce vei gasi de cumparat .

#6
asheru

asheru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.07.2013
@mannyx92
Citesc dar am vrut o parere intre cele enumerate de mine

@Baxon
Am condus doar A4 si Octavia, restul nu am avut ocazia din pacate desi mi-as dori foarte tare sa vad cum merge 508-ul

#7
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 04.10.2006
As taia A3 de pe lista.
Mazda 3, la fel, e cam mica pt 4 personae plus bagaj.
Octavia e spatioasa, dar vezi ce gasesti.
A4 e faina, dar e printre cele mai samsarite modele de la noi, deci mare atentie ce si de unde cumperi.
508 ai sanse sa gasesti una mai noua/mai putin rulata la mai putini bani decat A4.

Poti cauta si Passat, Seria 3, Accord, Mazda 6 eventual, Avensis.

#8
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Dintre modelele enumerate, cele mai spatioase sunt Oktavia si Audi A4 . Octavie nu am condus insa am avut o perioada un Superb de la serviciu, automat. Foarte rapid raspundea la comenzi insa mi s-a parut exagerat de mare. Si Octavia sta cam prost la capitolul marime, in sensul ca intr-un oras aglomerat sau la Mall spre exemplu, te misti greu cu asa ceva.

Acum, na, depinde si ce iti face cu ochiul vizual mai mult.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate