Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

De ce voi boicota referendumul lui Iohannis

* * - - - 23 votes
  • This topic is locked This topic is locked
603 replies to this topic

#109
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008

View PostCris007, on 22 mai 2019 - 22:10, said:

Adevaratii romani voteaza impotriva coruptilor.
- Adevărații români care sînt și inteligenți votează împotriva susținătorilor sistemului ce generează acei corupți, că acolo e rădăcina răului.

#110
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Concluzia: esti contra lgbt dar iubesti penalii.

#111
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postsilverflower, on 23 mai 2019 - 07:03, said:

- Adevărații români care sînt și inteligenți votează împotriva susținătorilor sistemului ce generează acei corupți, că acolo e rădăcina răului.
Da , sigur ! Ii certifica alte referendumuri unde NU au votat .

#112
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

View Postsilverflower, on 23 mai 2019 - 07:03, said:

- Adevărații români care sînt și inteligenți votează împotriva susținătorilor sistemului ce generează acei corupți, că acolo e rădăcina răului.

Ha! Adevarat ce spui aici.

Stii insa care e problema?

Asa ceva nu ai cum vota, caci nu exista candidati.

#113
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
"De ce voi boicota referendumul lui Iohannis?"
Raspunsuri:
De prost?
De ticalos?
Pentru ca esti pesedist?
Ptr. ca  votezi pe baza de mici +bere la plastic?

Edited by Malus_Dacus, 23 May 2019 - 07:17.


#114
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017

View Post86-APP, on 23 mai 2019 - 06:29, said:

Așa cum este specificat în Legea nr. 3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului, în cadrul acestuia populația poate fi consultată cu privire la una sau la mai multe probleme de interes național sau local. Acest lucru înseamnă că referendumul din 26 mai va fi unul pur consultativ, iar cetățenii doar își vor exprima o opinie cu privire la cele două întrebări. Cu alte cuvinte, indiferent dacă referendumul este validat și dacă răspunsul majoritar al cetățenilor va fi unul pozitiv, rezultatul nu trebuie neapărat să fie respectat de către cei care au dreptul să inițieze proiecte de lege în domeniul justiției.
https://www.avocatne...

Bun, stiam asta. Dar daca poporul iti zice ca nu vrea oug pe justitie si aministie pentru corupti, mai poate PSD sa dea OUG pe coduri si sa spuna ca reprezinta votul popular, cum o tot face din dec 2016 incoace?

#115
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
NU!

#116
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017

View Post86-APP, on 23 mai 2019 - 07:12, said:

Da , sigur ! Ii certifica alte referendumuri unde NU au votat .

Exact. Nu orice prostie trebuie votata.

#117
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
nici eu nu ma duc ba la referendum.  de fapt, nici la alegeri nu ma duc. mi se pare o aberatie. cica alegeri europarlamentare....
in toata campania, nu am auzit nici o tema europeana, toti isi dau cu sacosele in cap ca femeile alea grase si urate.
boicotarea tuturor alegerilor este singura solutie pentru insanatosirea clasei politice.

#118
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postrich1974, on 23 mai 2019 - 07:20, said:


boicotarea tuturor alegerilor este singura solutie pentru insanatosirea clasei politice.

Plus ocuparea sectiilor de votare in ziua votului

#119
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011

View PostIochanan, on 22 mai 2019 - 21:40, said:

Nu pentru că aș susține PSD sau corupții, „hoții și mafioții” (etichete atribuite în masă, prin generalizare pripită, cu scop de demonizare a adversarului și în multe cazuri fără să fie dovedite de cineva sau de ceva).

Eu îl voi boicota dintr-un motiv mult mai simplu. Sunt d-ăla „plin de ură” care a votat în toamnă la referendumul pentru familie. Și dom președinte a zis că ură, că PSD, că nu știu ce. Bine mă Iohane! Atunci alupigus cu referendumul tău!Posted Image

Edited by inius, 23 May 2019 - 07:26.


#120
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
e inca un referendum basist. daca revine guvernul zero, nu vor construi penitenciare, ci vor vota chiar ei legile astea, ca n-au apucat data trecuta, de buni ce sunt. pacat ca e lasat orice joshanist sa faca asa ceva, e mai mult decat abuz in serviciu..

cereti sa va puna absenti la referendum daca nu votati, ca astia sunt in stare sa va puna ca ati votat si pt el, cine stie cati videni au pe la butoane.

#121
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View Postfum, on 23 mai 2019 - 06:31, said:


Eu mă simt cu musca pe căciulă și o să intervin la remarcă. Ocrotirea noțiunii de familie are doar indirect legătură cu cei de mai sus, așa cum are cu oricare alte forme nefirești de exprimare a dragostei, pe care ți le poți imagina. Așa cum condamnatul nu ar trebui să facă ”familie” cu funcția publică, tot la fel și deviatul. E simplu? Apoi, din toată plinătatea voastră (cei cu boicotul) de toleranță, pe care o afișați, n-ați găsit nici un rest și pentru cei care respectă valorile creștine? Chiar a fost necesar să-i călcați Ă®n picioare? Am avut un partid, PNȚCD, nu doar cu inițiale creștine afișate, ci chiar cu valori apărate, partid care a avut un rol important Ă®n plămădirea opoziției politice Ă®n primii ani după ”90. Modul Ă®n care a eșuat nu are legătură cu oamenii care au perpetuat acel partid și cu valorile pe care le-a apărat. Sau are? Să le spuneți lui Coposu, lui Rațiu și sutelor care au murit prin Ă®nchisori, cum ați apărat țara de Dragnea. Care a fost rezultatul boicotului? Ascunderea adevărului, nu lămurirea lui.  

Sunt pentru votul la referendum, de ieri, de mâine, de oricând, oricare ar fi subiectul, atât timp cât buletinul de vot Ă®mi lasă opțiunile deschise. Duminică trebuie să o tranșăm cu hoția și cu modul de raportare față de aceasta. Este simplu.

Referendumul lui dragnea nu avea NICI o legatura cu "apararea familiei" sau "valorilor crestine".

#122
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017

View Postrich1974, on 23 mai 2019 - 07:20, said:

nici eu nu ma duc ba la referendum.  de fapt, nici la alegeri nu ma duc. mi se pare o aberatie. cica alegeri europarlamentare....
in toata campania, nu am auzit nici o tema europeana, toti isi dau cu sacosele in cap ca femeile alea grase si urate.
boicotarea tuturor alegerilor este singura solutie pentru insanatosirea clasei politice.

Clar, pentru ca daca noi boicotam, vor boicota si aia adusi cu autocarele, va fi prezenta zero la vot si se vor repeta, nu-i asa?

Edited by george_alexandru, 23 May 2019 - 07:31.


#123
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

View Postandreic, on 22 mai 2019 - 21:46, said:

Bine agent, noi ceilalti ne prezentam si da, nu ne trebuia rusinea aia cu familia in constitutie ca in tarile teocrate sau inapoiate Posted Image


Familia a devenit o rusine ? Sau cum sa inteleg comentariul tau ?

#124
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017

View Post41ex, on 23 mai 2019 - 07:27, said:


cereti sa va puna absenti la referendum daca nu votati, ca astia sunt in stare sa va puna ca ati votat si pt el, cine stie cati videni au pe la butoane.

Asa e ca aia cu cerut ordinul de serviciu politistilor de la rutieraPosted Image

View Postkarapok, on 23 mai 2019 - 07:30, said:



Familia a devenit o rusine ? Sau cum sa inteleg comentariul tau ?

Modificarea constitutiei ceruta prin acel referendum a fost o rusine. Familia este azi, dupa referendum, fix cum era si inainte. Pana sa-ti ceara BOR si PSD, ai simtit vreo nevoie de schimbare a constitutiei.?

#125
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View Postgeorge_alexandru, on 23 mai 2019 - 07:16, said:



Bun, stiam asta. Dar daca poporul iti zice ca nu vrea oug pe justitie si aministie pentru corupti, mai poate PSD sa dea OUG pe coduri si sa spuna ca reprezinta votul popular, cum o tot face din dec 2016 incoace?
ce inseamna poporul? pe basescu l-au votat out 7.5 mil și tot nu a plecat...
acum pe liste am vazut ca sunt 18 mil alegatori. 30% prag inseamna vreo 6 milioane. din astia 6 mil 50% trb sa voteze DA. cf logicii unui politician ratat care a vrut sa isi salveze curu' poporul e 3 milioane.asta e poporul?
dupa mine poporul e ala care merge si voteaza. cei care nu merg însemna ca nu ii intereseaza si de ce trebuie sa ii blocheze pe aialalti?
in alta ordine de idei sunt 18 mil pe lista electorala cu rezidenta in Romania in conditiile in care populația e estimata de 19 milioane. in alta statistica am vazut nr de copii (deci sub 18 ani fara drept de vot =4mil). Deci matematica e varza la autoritățile romane. habar nu au acum cati mai au drept de vot sau nu. dar pun praguri de referendum. sau poate stiu EXACT dar o lasa cu buna stiinta sa nu treaca votul "poporului"

Edited by McDude, 23 May 2019 - 07:37.


#126
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,801
  • Înscris: 01.10.2004

View Postrich1974, on 23 mai 2019 - 07:20, said:

... boicotarea tuturor alegerilor este singura solutie pentru insanatosirea clasei politice...
Speri mata... Atunci stai acasa si suporta consecintele.
PSD a castigat alegerile din 2016 cu vreo 3,2 milioane voturi, adica sub 18% din cei trecuti pe listele electorale, in conditiile prezenta la vot a fost de vreo 40%. Ghici cine este bazinul electoral constant al PSD-ului - de obicei oameni mai putin informati, captivi economic de sistemul de asigurari sociale, si care habar nu au cine si ce este in spatele unei sigle. Sau cum spunea o matusa de-a sotiei - eu ii votez pe ai lui Iliescu orice ati spune voi, bucurestenii, ca el mi-a dat pensie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate