Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Romania Curata: "Listele negre pentru alegerile europarlamentare 2019". PNL in top!

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
60 replies to this topic

#37
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 13.03.2017

View PostIulius-Foyas, on 22 mai 2019 - 18:46, said:

Majoritatea celor de acolo au sustinut referendum pentru familie.Asta este patriotism adevarat.
Și pe topicul ăsta ai fantezii? :))

#38
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Deci Claudiu Manda si Grapinii corespund criteriilor de integritate, in timp ce Ramona Strugariu nu corespunde pentru ca:

- După ce a lucrat între 2003 și 2007 ca jurist la S.C. ULPRES SRL, S.C. COMIGAT SRL, două societăți cu profil
comercial și agricol, doamna Strugariu a devenit expert internațional în probleme de securitate și blogger în spațiul public, ocupând simultan cu
soțul poziții de scurtă durată în instituții europene la Bruxelles fără vreunconcurs clar.


M-am lamurit. Vad ca se tot mentioneaza pozitionarea la referendumul medievalilor...de parca are vreo relevanta.

Offtopic: vazand-o pe Mungiu Pipidi mi s-a facut pofta de-o saorma.

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ce rai sunteti - tovarasa Pipidi trebuie sa manace si gura ei un mic, o cacana ...

#40
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,046
  • Înscris: 31.08.2006

View PostMembruAnonim, on 22 mai 2019 - 19:57, said:

Ce rai sunteti - tovarasa Pipidi trebuie sa manace si gura ei un mic, o cacana ...

                Pe vremea cand scria la "Opinia studenteasca" ii citeam cu interes articolele, dar asta a fost candva, imediat dupa decembrie '89. Ulterior, a luat-o pe ulei si am bagat-o si pe asta la insectar.

#41
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View PostJammalan-the-Prophet, on 22 mai 2019 - 18:59, said:

Gata , m-ati convins.

Daca mai aveam dubii de ce sa ma duc la vot, acum sunt la prima ora acolo!!!

Posted Image Posted Image Posted Image
N-ai cum .Dorm in masina in fata Gradinitei ! Poate la a doua ora ! Posted Image

#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu m-am inscris si observator ... Stau cu ochii pe pesedezi si penelezi ca pe butelie!

#43
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 24.05.2009

View PostBadBoyBoogie, on 22 mai 2019 - 18:21, said:

1.Asa cum ne-am obisnuit, hotii striga cel mai tare "prindeti hotii!". Daca nu ma credeti...


2.Din grija pentru cei...

1.Eu te cred. Pesedezul striga mereu cel mai tare "prindeti hotii" ca sa tina lumea ocupata in timp ce ei fura mai ceva ca hotii.

2. Din grija? Nu ti-e jena nici macar un pic? Pe un alt topic ii numeai "m**sti" pe cei ce nu au venit adusi cu arcanul la mitingul de slavire a cariilor sobolanului, adica lumea, poporul practic, ce nu il mai suporta cum nici pe voi nu va mai suporta si va huiduie pe unde va prind, iar acum v-a prins grija? Cat tupeu nesimtit ai minionule...

#44
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
GICU stie parola Targovistei .E muye pesede .Cu asta poti intra in orasul ala ! Posted Image

#45
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 27.02.2018

View Postgeo76com, on 22 mai 2019 - 19:29, said:

Bubele ciumei rosii sint minimalizate si cele ale 2020 sint hiperbolizate. Si abia atunci le pun pe picior de egalitate...Posted Image
Ps
Pentru clonele de anu' asta: Sper ca stiti ce este aia hiperbola ca unul dintre voi a avut probleme si cu lefegii. Cu toate ca se presupune ca a citit "Alexandru Lapusneanu" pentru BAC. Posted Image
Evident, e pe manipularea tipică penalilor "toți ie la fel". Oricum nu mai pot curăța jegul de pe ei înșiși așa că încearcă să ii murdărească pe ceilalți cât mai mult.

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Topic fumigen de 2 bani .. .asa cum e si partidu stat!

#47
eugenb

eugenb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 13.06.2003
Putem compara informatiile aparute pe Romania curata cu https://romania-alege.ro/

Interesant de vazut si o alta opinie.

#48
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,785
  • Înscris: 25.10.2004

View PostBadBoyBoogie, on 22 mai 2019 - 18:21, said:

Asa cum ne-am obisnuit, hotii striga cel mai tare "prindeti hotii!". Daca nu ma credeti, cititi analiza celor de la Romania curata .....
Din grija pentru cei care nu voteaza condidati cu probleme de integritate. Posted Image

sa-i spuna cineva chestiunii aleia care se numeste  pippi-di jaba, ca tre sa-si schimbe munca. nici aia de la Tiraspol nu o mai cred.
ps
o documentare facuta asa cum trebuie, e deja publica. acolo ai toate detaliile si motivatiile.
https://romania-aleg.../#modal_alianta

Quote

   psd
15 candidați cu șanse
2 candidați cu risc ridicat de integritate
14 candidați cu risc ridicat la adresa statului de drept

7 candidați cu risc ridicat la adresa valorilor europene


alianta usrplus 2020
12 candidați cu șanse
0 candidați cu risc ridicat de integritate
0 candidați cu risc ridicat la adresa statului de drept
0 candidați cu risc ridicat la adresa valorilor europene


proromania
6 candidați cu șanse
1 candidat cu risc ridicat de integritate
3 candidați cu risc ridicat la adresa statului de drept
0 candidați cu risc ridicat la adresa valorilor europene


pnl
15 candidați cu șanse
1 candidat cu risc ridicat de integritate
0 candidați cu risc ridicat la adresa statului de drept
0 candidați cu risc ridicat la adresa valorilor europene


alde
8 candidați cu șanse
1 candidat cu risc ridicat de integritate
7 candidați cu risc ridicat la adresa statului de drept

1 candidat cu risc ridicat la adresa valorilor europene  

Edited by catalinn, 22 May 2019 - 23:31.


#49
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019

View Posteugenb, on 22 mai 2019 - 22:59, said:

Putem compara informatiile aparute pe Romania curata cu https://romania-alege.ro/

Interesant de vazut si o alta opinie.
"Cu sprijinul financiar al Fundației Friedrich Naumann pentru Libertate.", hehe un alt ONG care "vrea binele" acestui popor.
Dar sa aflam cine  a fost nenea Friedrich ( https://ro.wikipedia...iedrich_Naumann ):
Friedrich Naumann este și autorul unui cunoscut tratat de geopolitică întitulat Mitteleuropa (1915), în care descrie proiectul unei federații central-europene având ca pivot Germania și Austro-Ungaria
Aha, deci cu alte cuvinte rolul ONG-ului este de a  promova in alte tari pe acei politicieni care vor aservi  tara respectiva,  pivotului Germania-Austria.
Avem destui din astia pe aici Posted Image

Edited by Iulius-Foyas, 23 May 2019 - 01:30.


#50
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
1915, un an ca oarecare, insa un idiot exploateaza o idee din trecut...

#51
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Mai mult, de exemplu USR nu are nici macar un candidat din Galati care sa candideze in Galati.
Cred ca am sa votez independentul George Simion

Edited by geostorm, 23 May 2019 - 05:24.


#52
BadBoyBoogie

BadBoyBoogie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 30.08.2018

View PostDarkman48, on 22 mai 2019 - 20:27, said:

.

2. Din grija? Nu ti-e jena nici macar un pic? Pe un alt topic ii numeai "m**sti" pe cei ce ... ... huiduie ...

Sorry dragule dar presedintele ne-a invatat ca "mwie etc" e o "optiune politica". Eu as zice in completare ca mai nou a devenit chiar o doctrina politica. Cum le poti zice adeptilor, cei care sunt cu mwia in gura oriunde se intalnesc cu Dragnea? Chiar nu am vrut sa fiu rautacios. E doar o chestie de semantica.

View Postcatalinn, on 22 mai 2019 - 23:27, said:

sa-i spuna cineva chestiunii aleia care se numeste  pippi-di jaba, ca tre sa-si schimbe munca. nici aia de la Tiraspol nu o mai cred.
ps
o documentare facuta asa cum trebuie, e deja publica. acolo ai toate detaliile si motivatiile.
https://romania-aleg.../#modal_alianta

Superb. La ALDE din 8 candidati analizati au gasit 9 cu probleme. Randament 112%. Politrucii lu' soros isi bat joc de tine si tu nu te poti abtine sa nu fi fudul.

#53
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,841
  • Înscris: 14.09.2004

View Postgeostorm, on 23 mai 2019 - 05:23, said:

Mai mult, de exemplu USR nu are nici macar un candidat din Galati care sa candideze in Galati.
Cred ca am sa votez independentul George Simion
Posted Image Posted Image Posted Image

Galeoooo sint europarlamentare nu parlamentare. Tu vroiai un galatean pe lista ? De unde frate daca lucrati in Scotia ? Posted Image

#54
BadBoyBoogie

BadBoyBoogie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 30.08.2018
Exista un galatean, Nica, pe lista PSD.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate