Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Salarii Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Ai O (una) strada cu sens unic cu 4,5 benzi. Care are ...700 m sa zic (conform Maps)?! waw.
Da-mi quote complet daca tot esti acolo, pt ca am scris: "Nu se compara cu Bucuresti, ok, dar..."

Nu e miere deloc Brasovul. Este supraapreciat, degeaba. Ajungi (mai) usor catre niste trasee montane, daca esti genul, dar in rest...
(am locuit 30 ani acolo)

#20
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
Inteleg punctele voastre de vedere , dar sa presupunem ca ati avea de ales in situatia mea intre Bucuresti și Brasov in ce directie ati alege ?

#21
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 08.08.2018
Bucuresti, fara a sta nicio clipa pe ganduri. Este vorba strict de situatia ta.

#22
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Strict parerea mea:
Merita Brasov, ca regiune, dar nu Brasov, ca oras. Daca ai posibilitatea sa cumperi ceva la periferie sau, ideal, intr-una din localitatile invecinate, baga mare. Fi foarte atent la tot ce inseamna constructie noua, deoarece in ultimii 10 ani piata respectiva a fost un mare heirup romanesc...(rromanesc?)
dezvoltare fara cap, ca la noi! Bloc in camp, strada nu, canalizare nu. Ai garantat praf in casa, pe rufele lasate la uscat pe balcon, pe masina, in urechi, etc. pentru urmatorii minim 5 ani, in orice zona noua te-ai muta din oras. Pentru ca romanul nu asteapta sa cumpere un apartament terminat, el doreste sa fie proprietar inca din faza de proiectare!
Oftez...

#23
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
Daca ai mai putin de 30 de ani, atunci paraseste tara.

#24
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
Cumnata mea e asistenta-receptionera la un spital privat in Brasov=> salariu 2500-2800 lei.
Am o vecina care e asistenta medicala la medic de familie, si castiga pe la 5000-6000  lei cu garzi si sporuri.
Dar ambele locuiesc in Rasnov....locuintele sunt mai ieftine si aerul chiar este mai curat.

Edited by Malus_Dacus, 22 May 2019 - 14:17.


#25
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,265
  • Înscris: 06.09.2017

View Postmannick, on 22 mai 2019 - 13:34, said:

Bucuresti, fara a sta nicio clipa pe ganduri. Este vorba strict de situatia ta.
De ce ai alege o cloaca imputita, scumpa si supraaglomerata cum este Bucurestiul in detrimentul Brasovului ?

#26
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001
un electrician auto de la o reprezentanță lua vreo 2.000 lei pe juma de normă, avea serviciu normal și mai băga și la ei 4 ore. îți dau pe privat numele și persoane de contact, să pui o întrebare, nu strică.

aia cu aerul e așa de prețioasă dacă ar fi reală, dar e propaganda amuzantă a unor bucureșteni aerieni de la noxele pe care le inspiră.

colegul de mai sus are dreptate cu aglomerația la ora de vârf, dar nu a spus că asta durează de la 7.40 la 8.10 și de la 8.40 la 9.10 (cu corespondența pentru seara). mie îmi ia 15-20 minute să duc soția la serviciu două cartiere mai încolo și să mă întorc acasă.

#27
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016

View Postwaterman, on 22 mai 2019 - 11:33, said:


Din ce naiba ĂŽi face, din furturi din buzunare sau cum ?

La 300 de lei pe zi ĂŽși face un PFA și ĂŽnchiriază un garaj dacă e așa de bun.
Cum din ce-i face? Din munca. Un meserias bun face bani seriosi oriunde. Pfa pentru 300. /zi? Aia-s bani marunti la un meserias.Baiatul meu are atelier in Tm,face minim 2-300€ zi,daca n-ar face ar pleca naibii inapoi in UK, ca e nascut si crescut acolo.

#28
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018

View Postvali, on 22 mai 2019 - 14:49, said:

un electrician auto de la o reprezentanță lua vreo 2.000 lei pe juma de normă, avea serviciu normal și mai băga și la ei 4 ore. Ă®ți dau pe privat numele și persoane de contact, să pui o Ă®ntrebare, nu strică.

Chiar te rog , in prezent lucrez la reprezentanta in Bucuresti la Ford si as vrea sa continui acolo

Edited by FarcaselMircea, 22 May 2019 - 15:06.


#29
titispanac

titispanac

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 365
  • Înscris: 08.04.2019

View PostFarcaselMircea, on 22 mai 2019 - 09:57, said:

Salutare , in momentul de fata locuiesc in Bucuresti dar ma gandesc ca in perioada urmatoare sa fac un credit cu prima casa si sa achizitionez un apartament in Brasov . As vrea sa stiu totusi care ar fi salariile in Brasov pentru electrician auto si asistenta cabinet stomatologie / asistenta clinica / spital . Dacă aveti cunostinte despre ofertele salariale as aprecia . Multumesc !

Pentru electrician auto undeva la 4000 net, iar pentru asistenta stomaatologie incepand de la 2500 net.

#30
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
Apreciez informatiile primite , va multumesc

#31
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001
să ne ții minte când venim cu mașinile la service :D

#32
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
Hahaha 😂 reparatie in baza username-ului de pe forum 😂👍

#33
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Posteireman, on 22 mai 2019 - 14:52, said:

Baiatul meu are atelier in Tm,face minim 2-300€ zi,daca n-ar face ar pleca naibii inapoi in UK, ca e nascut si crescut acolo.
Este el singur în acel atelier ?

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu, ca bucureştean, aş alege Braşovul, dacă aş fi în situaţia iniţiatorului.
Nu e nicidecum o cloacă, Braşovul (Bucureşti, da). Uscături sunt peste tot, dar atât de multe ca-n Bucureşti n-am văzut nicăieri.
Nu e totul să ai un job bun. Mai trăieşti şi în afară de acel job, nu stai o viaţă într-un birou.

Sau, cum bine spunea cineva, tai-o din ţară până nu e prea târziu. Indiferent de vârstă.

Edited by PSC, 23 May 2019 - 08:30.


#35
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016
Da,singur.Atelier acasa la el.Ideea e alta,meseriasii fac bani seriosi.Eu am fost cu casa in constructie,jud Timis.Sub 100€ la zi nu prea gasesti electrician,instalator,zidar,faiantar...majoritatea au lucrari luate pe luni de zile inainte.

#36
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
Sa mai spun ca am 24 de ani și fara copii? 😂 plecarea in strainatate e cam dificila , tocmai din cauza asta as vrea sa ma orientez in tara cel putin momentan sa achizitionez un apartament.. pe viitor nu se stie ce va urma in legatura cu strainatatea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate