Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Salarii Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
Salutare , in momentul de fata locuiesc in Bucuresti dar ma gandesc ca in perioada urmatoare sa fac un credit cu prima casa si sa achizitionez un apartament in Brasov . As vrea sa stiu totusi care ar fi salariile in Brasov pentru electrician auto si asistenta cabinet stomatologie / asistenta clinica / spital . Dacă aveti cunostinte despre ofertele salariale as aprecia . Multumesc !

#2
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Salariile sunt deosebit de mici in toata tara.  De aceea angajatorul din Brasov isi va cauta salariati care au casa in Brasov ca sa-i poata plati cu un pic mai mult decat minimul pe economie.

#3
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- cu precizarea - mici , in general la privat , mai ales de la 1.ian.2019 . la stat - alta politica salarii/preturi .

- prima data stringi bani spaga post la stat , apoi restul .

#4
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
In regula la stat inteleg , iar la privat ? Poate spune cineva sume ?

#5
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
, eventual te inscrii si la partidul stat - un post referent , inspector , consilier - creat pe persoana fizica , ...

#6
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Pentru ce ai scris tu acolo - se castiga cam intre 1800-2500 net pe luna, in functie de experienta, cat is de disperati etc... bani cu care nu-ti poti cumpara o casa prin credit ipotecar.

#7
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- si la privat , dar mai putine , nesigure nu ca la privit . Sigur vei primi raspunsuri mai in tema - NU stiu la Brasov .

#8
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,250
  • Înscris: 06.09.2017

 FarcaselMircea, on 22 mai 2019 - 09:57, said:

As vrea sa stiu totusi care ar fi salariile in Brasov pentru electrician auto si asistenta cabinet stomatologie / asistenta clinica / spital . Dacă aveti cunostinte despre ofertele salariale as aprecia . Multumesc !
Cu 30-50% mai mici fata de acelasi job in Bucuresti. Costul de trai este cu 10-20% mai mic fata de Bucuresti.
Avantaje: nu pierzi ore din viata ta zilnic stand in trafic, aer mai curat, acces mai rapid spre vest, tari din UE - priceless.

#9
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
In unele cazuri s-ar putea ca in Brasov sa fie cel putin la fel ofertele salariale ca in Bucuresti .. am auzit un caz in domeniul auto .. dar apreciez informatia . Sper sa se gasesc și un electrician auto sau un soț de asistenta care se indura sa ne spuna personal 😂 imi place mult Brasovul , sa vedem insa ce decizie se ia in functie de toti factorii..

#10
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016
Eu as vrea sa vad electricianul ala care nu face 200-300 lei minim pe zi pe langa salar.

#11
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
Sincer sa fiu nu prea imi fac griji pentru mine , mai mult pentru ea ca nu stiu dacă sunt disponibile locuri de muncă in domeniul ei sau salariul...

#12
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
Pai daca sotia se angajeaza intr-un spital de stat, cel mai probabil va avea un salariu decent spre bun, adica poate ajunge pe la 5000 si peste, cu garzi, cu sporuri...

#13
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018

 Cool_Kick, on 22 mai 2019 - 10:43, said:

Cu 30-50% mai mici fata de acelasi job in Bucuresti. Costul de trai este cu 10-20% mai mic fata de Bucuresti.
Avantaje: nu pierzi ore din viata ta zilnic stand in trafic, aer mai curat, acces mai rapid spre vest, tari din UE - priceless.

Nimic mai neadevarat. Nici cu aerul (documenteaza-te ce inseamna o depresiune montanta in materie de circulatia aerului), nici cu accesul spre Vest (pe bune?!) si mai ales, nici cu traficul. Nu se compara cu Bucuresti, ok, dar...Rush Hour e sub orice critica. Mai ales cand is duc toti cetatenii plozii la scoala cu masina...

#14
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007

 Cool_Kick, on 22 mai 2019 - 10:43, said:

Cu 30-50% mai mici fata de acelasi job in Bucuresti. Costul de trai este cu 10-20% mai mic fata de Bucuresti.
Avantaje: nu pierzi ore din viata ta zilnic stand in trafic, aer mai curat, acces mai rapid spre vest, tari din UE - priceless.

Aer curat, mai poluat ca in Bucuresti...

https://www.airvisua...Page=50&cities=

https://www.digi24.r...n-top-3-1093145

#15
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,250
  • Înscris: 06.09.2017

 laffin, on 22 mai 2019 - 11:24, said:

HAHAHAHAHA

#16
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 eireman, on 22 mai 2019 - 10:53, said:

Eu as vrea sa vad electricianul ala care nu face 200-300 lei minim pe zi pe langa salar.
Din ce naiba îi face, din furturi din buzunare sau cum ?

La 300 de lei pe zi își face un PFA și închiriază un garaj dacă e așa de bun.

#17
FarcaselMircea

FarcaselMircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.07.2018
Bani din electrica pe langa salariu se fac .. nu atat de multi dar se fac .. nu prea conteaza poluarea pentru mine , conteaza mai mult modul de viata din orasul respectiv si cum spuneam mai sus parte salariala

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 JustARandomGuy, on 22 mai 2019 - 11:08, said:

Rush Hour e sub orice critica. Mai ales cand is duc toti cetatenii plozii la scoala cu masina...
Te contrazic. În Braşov ai străzi cu sens unic cu 4-5 benzi, ceea ce duce la dirijarea bună a fluxurilor de trafic.
Am locuit în Braşov, sporadic, de-a lungul vieţii. Am urmărit evoluţia, dar şi involuţia acestui oraş.
În prezent, eu văd în Braşov o mare oportunitate pentru toţi tinerii care vor o trambulină pentru plecarea în Vest, oportunitate pe care nu o văd în Bucureşti.
Singurul punct negativ este apropierea mai mare de judeţul Vrancea decât Bucureştiul, ceea ce înseamnă că nici acolo nu scăpăm de pericolul seismic. Şi nu am mare încredere în blocurile noi, multe făcute la normă.
În rest, Braşovul este peste Bucureşti.
Eu aş încerca ceva în domeniul turistic, este cea mai mare oportunitate acolo (inexistentă în Bucureşti).

Încă ceva legat de trafic: nu mi s-a întâmplat niciodată, indiferent de momentul anului şi nici de vreme, să parcurg 4 km într-o oră, în oraşul Braşov. În Bucureşti păţesc zilnic. Azi, de exemplu, ca pieton, întreceam în mers maşinile.

Edited by PSC, 22 May 2019 - 12:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate