Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Tariceanu indeamna la boicot la Referendum

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003

View PostKres, on 22 mai 2019 - 08:11, said:

Pe ei ii intereseaza ca referendumul sa nu treaca, nu ce voteaza romanul la aceste doua intrebari..
Corect, insa Tariceanu o da cu campania electorala.

#20
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postinius, on 22 mai 2019 - 08:17, said:

Super ceea ce face Tăriceanu.

Nici eu nu votez la referendum. E o prostie cât casa.

Si eu cred ca intrebarile sunt prostesti si egale cu zero, am spus clar, dar lasa frate lumea sa voteze. De ce va e frica de votul poporului?
Lasa lumea sa voteze, asa e in democratie... Ce se intampla dupa aia.. ca se sterge cineva la c..r cu el.. e alta poveste.. dar lasa lumea sa voteze, e singurul drept care i-a mai ramas .. in rest sclavie.

Percep o agitatie in vocea celor de la PNL - si Ludovic Orban ieri.. anunta ca PSD-ul va plati votantii si Rares Bogdan aseara... au asa o indoiala in ei in fortele proprii... care nu da bine pentru cei care ar dori sa-i voteze.

Edited by Kres, 22 May 2019 - 08:24.


#21
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View PostKres, on 22 mai 2019 - 08:11, said:


Un vot NU contribuie la cvorum, stii bine.. Pe ei ii intereseaza ca referendumul sa nu treaca, nu ce voteaza romanul la aceste doua intrebari..





Tariceanu face ce au facut USR, Ciolos si restul celor care au militat contra referendumului din toamna trecuta, cand unii cetateni s-au gandit ca ar trebui scris in Constitutie ca mama e doar de genul feminin, niciodata masculin sau neutru.

Oare cati dintre cei revoltati acum pe Tariceanu infierau aici, in Poiana, cu manie proletara pe cei care initiasera referendumul si cereau boicotarea lui?
Asta e viata in politica.

Si da, Tariceanu are dreptate cand spune ca referendumul ii asigura munitie electorala lui lohanis pentru campania electorala.

Eu nu votez pentru referendem si sfatuiesc pe toata lumea cu care discut sa-l boicoteze.
Da, referendumul trebuie boicotat.

#22
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
De ras e ca cineva sa vina si sa afirme ca "biserica, prin forte...". E pamflet sau pretinzi sa te ia cineva in serios?

#23
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Posttrestie-de-balta, on 22 mai 2019 - 08:25, said:

Eu nu votez pentru referendem si sfatuiesc pe toata lumea cu care discut sa-l boicoteze.
Da, referendumul trebuie boicotat.

Vezi cum e romanul.. nici el nu parcheaza.. dar nici pe celalalt nu vrea sa-l lase sa descarce sacosele cu mancare, pe locul lui de parcare.
De asta suntem cel mai mare neam de slugi din UE.   Pentru astfel de comportamente ipocrite.   Lasa frate lumea sa voteze, ca votul spune daca DA sau NU.

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,530
  • Înscris: 15.06.2004
Pai na, acuma se incearca si fraierirea batranilor.
A venit o vecina sa-i explica lu maica-mea ce i-a zis ei cineva ca trebuie facut la vot - Ca pentru ca votul sa fie normal trebuie sa iei doar buletinul de europarlamentare si sa votezi.
Cica daca le iei si pe-alea de referendum iti anuleaza votul.

Edited by eiffel, 22 May 2019 - 08:32.


#25
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View Posttrestie-de-balta, on 22 mai 2019 - 08:25, said:


Eu nu votez pentru referendem si sfatuiesc pe toata lumea cu care discut sa-l boicoteze.
Da, referendumul trebuie boicotat.
referendumul asta e o cretinatate imensa ca nu poți sa intrebi poporul daca e de acord sau nu cu coruptia... este de stan si bran... pana și autorul lui a uitat ce a intrebat si cand si-a amintit l-a pufnit rasul. întrebări de genul vreti ca apa sa fie uda?
dar parerea mea ca nu trebuie boicotat. cine se duce sa voteze pt europarlamentare ar trebui sa voteze si pt referendum. daca atat ii duce mintea pe politicieni. sau deja bataia lor de joc la adresa populației a depasit 100%

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-YlGxNugXdo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,085
  • Înscris: 27.02.2018

View Posttrestie-de-balta, on 22 mai 2019 - 08:25, said:



Tariceanu face ce au facut USR, Ciolos si restul celor care au militat contra referendumului din toamna trecuta, cand unii cetateni s-au gandit ca ar trebui scris in Constitutie ca mama e doar de genul feminin, niciodata masculin sau neutru.

Oare cati dintre cei revoltati acum pe Tariceanu infierau aici, in Poiana, cu manie proletara pe cei care initiasera referendumul si cereau boicotarea lui?
Asta e viata in politica.

Si da, Tariceanu are dreptate cand spune ca referendumul ii asigura munitie electorala lui lohanis pentru campania electorala.

Eu nu votez pentru referendem si sfatuiesc pe toata lumea cu care discut sa-l boicoteze.
Da, referendumul trebuie boicotat.
Vai maestre, dar sa fim chiar asa ipocriti? Zici ca referendumul de toamna trecuta nu trebuia boicotat desi era bazat pe prostie si nutret pentru cretini fiind tot munitie electorala pentru ciuma rosie, iar aia de nu s-au prezentat au fost tampiti, dar dupa aia vii cu aceleasi argumente pentru a zice ca miscarea asta a lui Johannis trebuie boicotata. Asa consecvent esti de obicei?

#27
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postinius, on 22 mai 2019 - 08:17, said:

Super ceea ce face Tăriceanu.

Nici eu nu votez la referendum. E o prostie cât casa.

De fapt toată lumea știe că și PSD va boicota, și am impresia că va boicota și PMP.


Ce să boicoteze PSD? Că dacă zice PSD-ul la oamenii ăia amărâţi să nu voteze la referendum, păi nu merg oamenii deloc la vot.

#28
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View PostMcDude, on 22 mai 2019 - 08:31, said:

referendumul asta e o cretinatate imensa ca nu poți sa intrebi poporul daca e de acord sau nu cu coruptia... este de stan si bran... pana și autorul lui a uitat ce a intrebat si cand si-a amintit l-a pufnit rasul. întrebări de genul vreti ca apa sa fie uda?
dar parerea mea ca nu trebuie boicotat. cine se duce sa voteze pt europarlamentare ar trebui sa voteze si pt referendum. daca atat ii duce mintea pe politicieni. sau deja bataia lor de joc la adresa populației a depasit 100%

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-YlGxNugXdo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E bataie de joc domne sa blamam coruptia. Lasati-ne sa furam!

#29
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Bai, dar câți prostaci  v-ati activat aici? Mai răsfirați ciolovecilor, mai răsfirați!!

Edited by sas1975, 22 May 2019 - 09:05.


#30
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007
Tariceanu indeamna la boicot la Referendum


SARIIIITI, SARIIIIITI, IAR CADE DROBUL DE SARE ..

si care-i problema, sa-l ia si sa-l condamne pentru obstructionarea libertatii de opinie si exprimare, asa cum l-au condamnat pe mustacios pentru ca a incitat lumea sa iasa la vot Posted Image Posted Image  .. faza intiia pe sector, faza a 2-a pe municipiu .. si care-i problema?? au uitat tinerii frumosi si liberi cind cineva, in fata unei perdelutze, scheuna "NU LE VOTATI REFERENDUMUL" desi cu citeva zil e inainte zicea ca-si da demisia in urmatoarele 5 minute??

mai copii, politichia este o MARE qurva Posted Image, nu v-ati prins inca?

o halba de tzuica fiarta celui care gaseste clipul la care fac referire.

Edited by r_murphy, 22 May 2019 - 09:11.


#31
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

View PostKres, on 22 mai 2019 - 08:11, said:

Un vot "NU" contribuie la cvorum, stii bine.. Pe ei ii intereseaza ca referendumul sa nu treaca, nu ce voteaza romanul la aceste doua intrebari.. E logic ca 80% din oameni, daca inteleg intrebarile, vor vota DA.



Te inseli. CCR emite hotarari strict pe ce scrie in lege... Referendumul este egal cu zero cat timp nu se modifica Constitutia...  Deci CCR nu emite hotarari pe baza de referendum...
CCR a dat unda verde pentru ca stie ca sunt egale cu zero aceste doua intrebari si ca, din punct de vedere legal Presedintele poate propune Referendum.. .nu a analizat CCR pe fond continutul intrebarilor sa vada daca sunt ok sau nu - presedintele a formulat doua intrebari.. a respectat toata calea legala.. iar CCR a spus ca e legal ceea ce a facut presedintele facand abstractie de continutul intrebarilor.

Ok, argumentul tau suna bine si m-ai convins. Deci e egal cu zero referendumul, mai mult o valoare metaforica, simbolica.... Ca un foc de artificii efemer dar pe care il vede totusi cineva...

Dar oare de ce PSD nu e mai zen? De ce se oftica atat? Ar trebui sa fie extrem de relaxati vis a vis de referendum... Prin faptul ca sunt asa de incordati inseamna ca i-au dat mai mare valoare decat are.

Oricum eu nu imi fac prea multe sperante - stiu ca sunt sanse mari sa nu treaca pt ca Romanul e LENES la vot. Boicotul vine abia pe locul 2.

O sa votez dar stiu sa nu ma astept la mare lucru ca nu o sa iasa, iar daca iasa nu e decat valoare metaforica.

Edited by tipareth, 22 May 2019 - 09:21.


#32
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,097
  • Înscris: 03.07.2008

View Posttrestie-de-balta, on 22 mai 2019 - 08:25, said:



Tariceanu face ce au facut USR, Ciolos si restul celor care au militat contra referendumului din toamna trecuta, cand unii cetateni s-au gandit ca ar trebui scris in Constitutie ca mama e doar de genul feminin, niciodata masculin sau neutru.
...

Fals!

Nu asa scria pe buletinul de vot la referendumul de anul trecut!

#33
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View PostSlick0r, on 22 mai 2019 - 08:41, said:



E bataie de joc domne sa blamam coruptia. Lasati-ne sa furam!
pe logica asta de cresa Slick ar trebui facut cate un referendum daca vreti spitale, educatie, metrou, autostrazi... aia in Romania chiar isi bat joc de voi a la grande. sincer

#34
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View PostMcDude, on 22 mai 2019 - 09:19, said:

pe logica asta de cresa Slick ar trebui facut cate un referendum daca vreti spitale, educatie, metrou, autostrazi... aia in Romania chiar isi bat joc de voi a la grande. sincer

Daca apare un cacat cu ochi si sustine ca pe el l-au votat milioane de romani si ca Romania n-are nevoie de spitale, da, ma astept ca presedintele sa convoace un referendum si sa ne descotorisim de infractor.

#35
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,097
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Tariceanu indeamna la boicot la Referendum

Credeam ca a propus sa se desfasoare pe 2 zile ca cel de anul trecut.

Sau e vreun articol in constitutie care spune ca referendumurile organizate de psd tin 2 zile, cele organizate de opozitie tin doar o zi?

#36
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

View PostKres, on 22 mai 2019 - 08:30, said:

Vezi cum e romanul.. nici el nu parcheaza.. dar nici pe celalalt nu vrea sa-l lase sa descarce sacosele cu mancare, pe locul lui de parcare.
De asta suntem cel mai mare neam de slugi din UE.   Pentru astfel de comportamente ipocrite.   Lasa frate lumea sa voteze, ca votul spune daca DA sau NU.

Votul clarifica apele. Intotdeauna. Nu se mai arunca mîţa moarta peste gard.

Eu am fost si la ala din toamna, nu am boicotat cum ziceau cei din opozitie.
Daca tot boicotam, absentam etc pana la urma tot gasim vinovati, pai daca se iesea, daca una daca alta si tot asa la infinit.

Nu e mai bine sa vedem ce si cum? Daca lumea s-ar duce la vot s-ar putea vedea clar ca poporul vrea familie traditionala de ex sau dincontra ca nu ii pasa, sau ca nu mai vrea corupti, sau ca ii tolereaza si e pro gratiere etc

Daca nu mergem la vot decat in scarba si lehamite, nu vom fi siguri de nimic niciodata. Si politicienii o sa dea doar cu pacaliciu si manipularea inspre putinii ce isi misca fundu. Si dupa daca nu le iasa pasenta, o sa zica pai da - dar daca lumea ar fi votat, rezultatul ar fi fost diferit.

De ce ne sperie adevarul? Fie el si amar, tot mai bine decat minciuna...

Edited by tipareth, 22 May 2019 - 09:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate