Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Orange România a semnat pentru achiziția pachetului majoritar de 54% din acțiunile operatorului de servicii fixe Telekom România Communications

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
426 replies to this topic

#19
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postdecebal22, on 22 mai 2019 - 05:57, said:

Iata o stire care lasa loc de interpretari https://www.gsp.ro/g...ii-567703.html
Viitorul devine din magenta, albastru?DicStar ai vreo stire in privinta asta?
Articolul este extrem de ciudat. Nu se pomenește nimic de vânzare și sa nu uitam ca statul mai are 49% parca acțiuni in Telekom. Nu prea imi vine sa cred dar ar fi bine, sunt oricum prea multe firme de tv și telecom pentru piața din Ro. Iar Rds sa preia abonatii TV nu cred ca ar putea din cauza consiliului concurentei. Sa ne amintim zvonul când vroiau sa cumpere UPC. Sa nu uitam ca la fel se vorbea și in 2017 de ieșirea T din Ro

Edited by papichullooo, 22 May 2019 - 07:44.


#20
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
Mai mult ca sigur povești.

#21
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Dada... cu siguranta preia Digi fibra Telekom. Pai asta ar fi deja un monopol prea jegos. Ar ramane doar Digi si Vodafone pe toata tara...

#22
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
N.are cum... s.ar face un monopol imens, ar ramane doua companii pe toata tara : Digi si Vodafone...

#23
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Nu neapărat! Am mai auzit varianta asta și din "alte" părți. Pentru nemți nu a fost profitabil "afacerea românească". Au investit mult în retehnologizare, Magenta, dar și-n sport( Liga,CL,etc), iar profitul nu a fost pe măsura așteptărilor. Probabil se așteptau să rupă norii. Indirect cu subiectul, zilele trecute am fost cu cineva din structurile de conducere ale firmei la care lucrez și când a văzut hârtia cu adaos (500%) afișată în respectivul magazin de accesorii a rămas consternată. Poate că așa și nemții, se așteptau la un profit baban. Să nu uităm că Orange, deja lucrează cu ei, iar RDS-UL a făcut afaceri cu ei în alte țări, așa că nimic nu este exclus.

#24
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Cum te poate numi Nicoara si Orlando ? E ca si cum ai fi Desiree Guta sau Nicole Capatana.

#25
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007
Deci daca dispare Telekom ramane un singur post de sport? Pai acum exista si Look-urile, ProSport-ul, etc, cu ele ce se intampla, dispar peste noapte? Look-urile au detinut drepturile Liga 1 pana acum si apoi le-au impartit cu restul lumii iar in schimb au primit drepturile pentru Champions League/Europa League, diverse alte campionate de fotbal/baschet/etc + serviciile Digi pentru a transmite meciurile. Din ce vad pe audiente, canalele Telekom Sport aveau cea mai mica audienta dintre posturile de sport romanesti, sub ambele Look-uri, deci strategia lor de a cumpara tot felul de drepturi sportive in speranta de a avea clienti nu prea a avut succes. Iar ProX are audienta comparabila cu Digisporturile, desi nu au ceva drepturi sportive "de top". Sigur, ProX si Look-urile nu dau doar sport, dar mare parte din programe sunt sportive.

#26
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postutopium, on 22 mai 2019 - 08:13, said:

Deci daca dispare Telekom ramane un singur post de sport? Pai acum exista si Look-urile, ProSport-ul, etc, cu ele ce se intampla, dispar peste noapte? Look-urile au detinut drepturile Liga 1 pana acum si apoi le-au impartit cu restul lumii iar in schimb au primit drepturile pentru Champions League/Europa League, diverse alte campionate de fotbal/baschet/etc + serviciile Digi pentru a transmite meciurile. Din ce vad pe audiente, canalele Telekom Sport aveau cea mai mica audienta dintre posturile de sport romanesti, sub ambele Look-uri, deci strategia lor de a cumpara tot felul de drepturi sportive in speranta de a avea clienti nu prea a avut succes. Iar ProX are audienta comparabila cu Digisporturile, desi nu au ceva drepturi sportive "de top". Sigur, ProX si Look-urile nu dau doar sport, dar mare parte din programe sunt sportive.

Telekom a splitat posturile de sport anul trecut si a cerut bani in plus pe ele - motiv pentru care lumea nu s-a ingesuit sa cumpere separat pachet separat sport.
Nu asta e manevra - manevra este ca, daca se face un singur post de sport (decizie tembela) in combinatie cu un sereleu, firma TV care deine postul respectiv poate scoate o suma mare de bani pe circuite paralele (banii mafiei) lucru care, pana acum, cand cumparau direct de la LPF nu prea era posibil.

Daca Telekom nu a semnat niciun protocol de transmisie cu DIGI e clar ca vor sa-si ia banul si s-o taie din tara... de asta au lasat problema in aer.  Probabil, daca se vor intelege la suma vor pleca si va transmite DIGI

Romania miroase din ce in ce mai mult a tara africana - restrangeri si consolidari de business peste tot.. unde aveai concurenta, ramane numai o corporatie mare care fixeaza singura pretul. Tentatia pentru DIGI e mare sa ramana singura pe piata - au pierderi mari si poate in felul asta, majorand tarifele, isi pot scoate parleala...

Edited by Kres, 22 May 2019 - 08:20.


#27
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 07.01.2009
Singurul lucru bun ar fi sa dispara Mamaliga 1, o mizerie absoluta.
Sau sa ramana doar echipele care se pot finanta singure.
Gigi si satelitii, finantate tot de el.
Epocal ar fi sa rateze titluri si asa.

#28
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Zvonuri dint-astea se tot aud de cativa ani incoace, iar eu nu cred. Si daca totusi ar fi adevarat, ar fi un proces lung de preluare, trebuie acordul Consiliului Concurentei, etc. Eu zic ca e doar o petarda.

#29
rbt28sergiu

rbt28sergiu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 06.01.2018

View Postbeavis03, on 22 mai 2019 - 07:08, said:

Dupa parerea mea ca si multor alti oameni e ..................FAKE NEWS!!

#30
decebal22

decebal22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 27.01.2016
La cum au evoluat in ultimul timp lucrurile pe partea de tv,tare mi-e teama ca se va ajunge la vanzare sau parteneriat cu alta firma

#31
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Dacă ar fi sa dispară Telekom, probabil ii va cumpăra Orange, ceea ce nu ar fi chiar asa rău.

#32
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008

View Postrich1974, on 22 mai 2019 - 06:06, said:

Chiar mi-ar parea rau sa plece, am net fix si mobil de la ei. Internetul nelimitat pe mobil e cel mai bun.
dupa ce criterii ai ajuns la o astfel de aberatie,cel mai bun net mobil,ca scrie acolo ca e nelimitat?
dintre cei 3 operatori,telekomul tau laudat are cele mai slabe servicii pe mobil(cantitatea nu ajuta calitatea)

#33
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Dar Orange n-ar putea să folosească fibra T și să-și facă rețea proprie?
Și în plus, sunt mai multe surse care confirmă asta sau e doar site-ul ăsta?

L.E.: Aaa, doar o ia în calcul: https://www.g4media....e-piata-tv.html

Edited by AndReW99, 22 May 2019 - 09:04.


#34
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
Pe siteu ala scrie ca Orange ia doar mobilul, Digi restul.

#35
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Sa reapara Romtelecom n-ar fi posibil?!

#36
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Duca-se invartindu-se, niste snapani ordinari care au venit aici sa faca bani pe seama "prostilor" de romani!Posted Image Oricum am ramas doar cu telefonia fixa la ei, iar ca idee am vazut ieri la mine pe strada antene parabolice Dolce date la gunoi...Credeti ca lumea e proasta sa rabde la infinit magariile lor?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate