Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

GPS cu POI

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
trt21

trt21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.05.2019
Buna seara,nu ma pricep foarte bine,dar am auzit ca exista posibilitatea de a avea un gps pentru android(inafara de waze) pentru a creea si salva locatiile selectate de mine,cu search bar,iar la cautare sa creeze cel mai scurt traseu posibil pana la destinatie.

Ca bonus al intrebarii mele,fac parte dintr-o firma de paza/securitate,vreau sa va intreb,daca cumva,exista posibilitatea legarii acesteia intre dispecerat/gps. Spre exemplu : Se primeste o alarma de "efractie" la "x",acea alarma sa se primeasca in dispecerat,dar si pe gps ca mesaj de avertizare(ca exemplu concret ar fi cea de la taxi "Atentie,comanda taxi")

Daca nu m-am facut destul de clar inteles,posibil,voi reveni cu reply. Multumesc anticipat

#2
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Mai corect ar fi sa le numesti softuri de navigatie. Ele exista de foarte mult timp pe aparate specializate si de cind a aparut androidul, exista si pentru android.
Pe tine nu te intereseaza cel mai scurt traseu, ca te interseaza cel mai rapid. Ca sa ajungi dintr-o localitate in alta, este posibil sa ai o varianta sa mergi pe un drum neasfaltat, plin de gropi, care are o distanta de 10km, si alta varianta, sa mergi 30km pe autostrada. Daca selectezi cel mai scurt traseu, o sa mergi prin gropi cu 20km la ora si o sa ajungi in 30minute la interventie. Daca mergi pe autostrada, cu 180km la ora, o sa ajungi in 10 minute, chiar daca ai de strabatut o distanta de 3 ori mai mare.

Pentru partea de dispecerat, va trebuie soft special, creat special pentru firma voastra. Trebuie sa luati legatura cu un programator care sa va faca softul. Complicat si bani multi.

#3
trt21

trt21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.05.2019
Am observat ca Waze are si functia pentru desktop,s-ar putea cumva conecta/ori adauga ca prieteni un numar de conturi iar unul dintre ele sa le transmita trasee pe aplicatia mobila?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate