Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Problema semnal auxiliar auto

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Salut
Intampin urmatoarea problema , pe masina am un  cd-player care nu vine din fabrica cu mufa auxiliar , asa ca am aplicat "schema" din videoclip si anume  pacaleste semnalul de CD [ CD-ul se pune pe peauza si intra semnalul de pe auxiliar ]  .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dkGEgxO2H64?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Totul merge ok  cu telefonul meu iPhone , am incercat si cu un LG  la fel merge perfect . Un prieten cu un telefon Asus a bagat jack-ul la el in telefon dar nu merge in sensul ca muzica de pe cd ruleaza  in continuare dar la volum incet  [nu se mai pune in stand by ] si se aude un tziut derajnant ca si cum ar fi "in scurt" . Acum mai incercat si cu alt telefon Samsung , tablete Huawei si Samsung si am acceasi problema , se aude un tziut ca si cum ar fi in scurt si muzica de pe cd ruleaza in continuare dar la volum incet .
Care ar fi problema ?

#2
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Link youtube   : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VFT7lQRO4d0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 Doggfather, on 21 mai 2019 - 21:12, said:

Salut
Totul merge ok  cu telefonul meu iPhone , am incercat si cu un LG  la fel merge perfect . Un prieten cu un telefon Asus a bagat jack-ul la el in telefon dar nu merge in sensul ca muzica de pe cd ruleaza  in continuare dar la volum incet

Așezarea pinilor diferită pe mufele interne de la telefoanele care nu merg.
Dacă pe Iphone și pe LG merge înseamnă că e ok ce ai făcut.

Compară mufa de la căștile tale cu mufa de la căștile lor.

#4
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

 waterman, on 22 mai 2019 - 10:20, said:

Așezarea pinilor diferită pe mufele interne de la telefoanele care nu merg.
Dacă pe Iphone și pe LG merge înseamnă că e ok ce ai făcut.

Compară mufa de la căștile tale cu mufa de la căștile lor.

Ai dreptate , am nevoie de un spliter dar mufele castilor la iphone si samsung sunt identice exceptie facand marcajul din poze
iar  castile merg de pe un telefon pe celalalt Posted Image

Attached Files


Edited by Doggfather, 22 May 2019 - 10:59.


#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Vezi că poți aplica pe acea intrare creată de tine un adaptor bluetooth și nu te mai chinui cu fire.

#6
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

 waterman, on 22 mai 2019 - 11:02, said:

Vezi că poți aplica pe acea intrare creată de tine un adaptor bluetooth și nu te mai chinui cu fire.

Asta cautam acum , dar nu stiu ce sa cumpar , banuiesc ca cele de 30-50 lei sunt calitate proasta pe partea de audio ...

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu am ceva și mai simplu.
Asta.

Nu mai desfaci nimic nu mai lipești. Și calitatea e super ok.

Attached File  61yhdNt8uDL._SX385_.jpg   9.28K   3 downloads

E primit cadou, îl poți lua de aici.

https://www.amazon.c...s/dp/B010NI8JL0

Are control pe jog. Învârți în sens orar schimbi melodia (next) și zice cu o voce mișto de tipă Next Song, în sens invers e previous. - la fel zice tipa...
Rotit și ținut mai mult rotit volum increase și decrease.

Zilele trecute am luat unul cu 10 lei din târgul de vechituri, nou, sigilat, dar e un noname.

Se aude suficient de bine.
Are și microfon pe el și mufă de aux in.
La 10 lei Posted Image

Edited by waterman, 22 May 2019 - 11:49.


#8
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Am luat pana la urma unul si am scapat de cabluri , incepuse bordul sa arate ca la taximetristi  Posted Image

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate