Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Mini Kiwi Actinida Arguta

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Am infiintat anul asta un rand de 15m de plante achizitionate asta-toamna soiuri diferite si iernate afara la ghivece.
Inca nu am instalat spalierul necesar catararii  dar urmeaza.
Sunt curios daca exista ceva experimente mai avansate printre forumisti, ce rezultate si ce probleme...
P.S.
Am plantat si doua exemplare rasad achizitionat in aceasta primavara, initial au parut a deceda cu brio desi aveau conditii optime la transplantare, acum unul parca-parca da semne de viata...aviz amatorilor.

Edited by subway_guru, 21 May 2019 - 20:01.


#2
dingradina

dingradina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.11.2018
Eu am plantat toamna trecuta doi Actinidia Arguta Issai si doi Actinidia Kolomikta, undeva la granita dintre judetul Brasov si Sibiu. Arguta a supravietuit si arata bine, Kolomikta nu, desi in specificatii ar trebui sa fie mai rezistent la frig. E posibil sa nu le fi placut ploile care de vara trecuta parca nu se mai opresc. Insa iarna nu a fost foarte grea, doar cateva zile sub -19 si putine viscole. I-am pus un pic cam departe de niste stalpi de la vita (din cauza bazei de beton a stalpului) si ma gandeam sa le pun o sfoara sau un arac, dar pana sa-mi fac timp au gasit ei drumul spre stalp. Au sange de buruiana :) . Sper sa se descurce si iarna viitoare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate