Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Livrator Glovo/Uber Eats cu masina

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Marian0127

Marian0127

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.02.2019
Salut a mai incercat cineva sa livreze la glovo sau uber eats cu masina ? daca da cam cat castigati pe saptamana ?
Eu ma gandeam sa ma bag deoarece am luat de curand permisul si cu ocazia asta mai prind si niste experienta si ceva bani de buzunar dar eu am un logan 1,4 benzina cu care am un consum de 8-9 % si nu stiu ce sa zic
Un prieten care face pe bicicleta mi-a zis ca ar merita deoarece sunt alte tarife la livrare , voi ce ziceti ?

P.S Stiu ca daca vreau sa fac bani mai multi cel mai bine ar fi sa fac pe bicicleta doar ca nu sunt nici cel mai bun sportiv si probabil dupa 2 curse asi fi rupt si alta chestie este ca imi este cam frica sa merg cu bicicleta prin traficul din bucuresti.

#2
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Din ce am vazut pe la Eats, au masini cu consum mic, gen Matiz,Spark, Tico.. E important si unde lasi masina cand faci livrarea, mai ales in B unde nu ai efectiv unde sa parchezi..

#3
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Parerea mea, daca esti incepator si vrei sa capeti experienta, nu ai ce cauta ca livrator, acolo se presupune sa fii cat mai rapid, sa poti prelua cat mai multe comenzi. Mai bine te duci si faci pe rechinul, iei oameni la ocazie, nu castigi mult, iti scoti benzina, dar faci experiena si e inafara Bucurestiului.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2CQ3O9gHxmg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Luna trecuta a venit un tip cu un smart electric inchiriat. Mi-a zis ca da 100 lei pe zi/inchirierea si ii convine.

#5
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Daca vrei sa folosesti Loganul pentru livrari il poti trece pe GPL, insa in scurta vreme te vei satura de toate plimbarile si vanatoarea de locuri de parcare prin oras. Ai alte mijloace mai eficiente pentru curierat de mancare, bicicleta si trotineta, clasice sau electrice, iar daca nu esti tocmai un sportiv ai inca un bonus, in curand vei fi.

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007
La traficul și lipsa parcărilor din Bucale îți blestemi zilele cu mașina. Am două mașini și două biciclete și circul zilnic în București de vreo 23 de ani.
Fă-te sportiv mai bine, bagă pedale.

#7
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
Raport cost - beneficii destul de mic. E greu sa parchezi, masina are un consum marisor iar banii pe care ii faci nu-s cine stie ce.

#8
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 06.09.2017

 diahim, on 21 mai 2019 - 06:46, said:

Din ce am vazut pe la Eats, au masini cu consum mic, gen Matiz,Spark, Tico..
Am vazut aseara un livrator Glovo parcat la MC Donalds Buzesti pe trotuar si avea audi A6 din 1900 toamna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate