Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bmw 520 xDrive

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Ionbaiatfin

Ionbaiatfin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.05.2019
Bună seara lume as avea și eu câteva întrebări legate de viitoarea mașina BMW.
As vrea să-mi cumpăr un bmw 520 xDrive f10 LCI 2014,70.000km m-ar interesa la ce sa fiu atent și ce cutie sa aleg tipul de suspensie etc cât mai multe informații sunt binevenite mulțumesc.

#2
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Si sa inteleg ca sunt o gramada pe piata cu 70.000 km/2014 si nu stii pe care sa-l cumperi.
Si crezi ca cineva a dat 60-80 de mii de euro pe masina aia, a facut 10.000 pe an ( adica mers dimineata la cafea ) si apoi ti-o da tie cu 15.000..

O masina din asta cu 70.000km/2014 reali sub 30.000 euro nu ti-o da nimeni. Ok,n-ai zis nimic de buget, dar nu cred ca e 30.000 de euro.

E vreo 2000 de lei un parbriz chinezesc la masina aia. 6500 de lei OEM. Mai vrei alte detalii?  Motorul 2.0 e cu probleme. Asa ca dupa ce o cumperi pregatesti 2000 de euro pentru distributie.
Una peste alta,e o masina premium si nu se tine cu bani de alune. O mie doua de euro nu inseamna reparatie scumpa la asa masina.

Edited by mariovrs, 21 May 2019 - 05:43.


#3
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
ce caterinca, ion baiat fin intreaba una si super mario raspunde din top cu ura si preturi in stele fara nici o legatura cu realitatea

#4
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
Ti s-a stricat gugalu'?Sau sa oferi mai multe informati costa?Spune exact o suma maxima,ce astepari/nevoi ai de la masina in cauza?Aaaaa...m-am prins!Iti este lene sa cauti informatii si astepti sa sara gusterii cu date.

Edited by C63AMG, 21 May 2019 - 07:22.


#5
Ionbaiatfin

Ionbaiatfin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.05.2019
Mașina costa 24000 și este în Austria la handler și eu îs stabilit aici..... Vreau sa știu de problemele motorului  cutiei care e varianta mai buna la cutie

https://www.gebrauch...emodel=5er-alle

#6
m4gicm

m4gicm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.10.2010
Si deodata se lasa o liniste... Posted Image Posted Image
Ce, nu mai aveti replica? Doar atat puteti?

Ma refer desigur la comentacii de serviciu, nu la cel care a intrebat

Edited by m4gicm, 21 May 2019 - 14:02.


#7
giuli

giuli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.09.2004
din anunt

Farbe: Schwarz

????

#8
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Generatia asta nu are probleme cu distributia. Este motorizarea noua, de 190 cp. De cumparat neaparat cutie automata, este de vis. Ar un pret ok masina, daca are si istoric bun merita. Scrie in anunt ca masina a fost pret de lista 67.000 euro.

Edited by Mr. Incredible, 28 May 2019 - 12:27.


#9
Ionbaiatfin

Ionbaiatfin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.05.2019
Da asa e prețul când a fost noua,mai am o întrebare am întrebat un mecanic de prețul pieselor și mia spus ca nu de mult timp a schimbat o planetara și ia luat lu omu respectiv 2800 de euro este posibil asa scumpe sa fie sa știu la ce ma aștept un alt prieten a schimbat volanta în România la 100 de milioane asta nu mi se pare scum dar o planetare 2800 nu-mi prea vine sa cred

#10
gabriel525

gabriel525

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.08.2019

 Ionbaiatfin, on 28 mai 2019 - 12:30, said:

Da asa e prețul când a fost noua,mai am o întrebare am întrebat un mecanic de prețul pieselor și mia spus ca nu de mult timp a schimbat o planetara și ia luat lu omu respectiv 2800 de euro este posibil asa scumpe sa fie sa știu la ce ma aștept un alt prieten a schimbat volanta în România la 100 de milioane asta nu mi se pare scum dar o planetare 2800 nu-mi prea vine sa cred

poate ca e cam tarziu dar am schimbat planetarele la a mea(xdrive) si a costat 3000 de lei amandoua

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate