Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Localizare GPS caine

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012

View Postppp123, on 20 mai 2019 - 19:55, said:

...cel mai mult ma asteptam sa zica lumea ceva in genu': alti caini nu au ce manca si tu vrei sa-i pui GPS ..
...

dar la asta te așteptai:
-ce soi de câine ai în dotare de nu știe drumul spre stăpân?

câinii mei aleargă pe o rază de 1 km în jurul meu, iar când îi fluier ajung lângă mine în viteza cea mai mare
(bine exagerez, că dacă stau la coada unei vulpi/dihor/pisici/etc... ajung ei seara direct acasă...

#20
ppp123

ppp123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2011
is situatii si situatii .. exista si situatia cand cainele iti este furat sau s-a speriat de ceva si se ascunde undeva si nu mai raspunde cand il chemi .. sau e plecat teleleu la catele..

#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,242
  • Înscris: 05.06.2002
depinde de la caine la caine. in primul rand trebuie sa fie scos des din curte ca mediul din afara curtii sa nu-i fie strain si sa-l sperie. trebuie sa fi cutreierat zona cu alte ocazii ca sa cunoasca mirosurile zonei si sa poata sa se orienteze. daca-i de rasa si eventual bland exista riscul sa vrea sa-l prinda altcineva pt prasila sau vanzare.

#22
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postppp123, on 21 mai 2019 - 12:26, said:

is situatii si situatii .. exista si situatia cand cainele iti este furat sau s-a speriat de ceva si se ascunde undeva si nu mai raspunde cand il chemi .. sau e plecat teleleu la catele..
La mine problema asta se intampla si la motani...se duc zile bune la pisici.

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Mă gîndesc la ceva :scratchchin:
Se pot ascunde în autoturism (aparatele astea), ca în caz de furt al mașinii, să o găsești ușor ?

Edited by crisstonne, 21 May 2019 - 17:29.


#24
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ce sa ascunzinin masini? gps-ul, sau cainele? Pt masini exista gps tracker, sau cumperi din China, unul dedicat auto, sau faci abonament la o firma care iti pune la dispozitie si un site, unde poti urmari undene masina, pe unde a umblat in urma cu o luna de zile, cu ce viteza, etc.

#25
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Blavo" plătrățel :clapping:

#26
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Deeeci ?!
Pentru cunoscători, întrebarea.
Este fezabil ?
Să ai cost mic, și mașina în siguranță.

#27
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
De ce n-ar fi? Daca apelezi la o firma, gen arobs, platesti un abonament lunar. Daca iti monitorizezi singur masina, te costa doar datele sau sms-urile transmise de tracker. Aici, alegi providerul in functie de acoperire in zona ta de interes, abonament sau cartela. De preferat sa ai sms-uri nelimitat, la pret mic. De regula, sculele cele mai accesibile stiu doar 2g, deci digi iese din calcul. In functie de scula si setari, poti alege la ce intervale de timp sa primesti mesajele, sa nu primesti daca masina sta, sau sa primesti doar la cerere. Pe vremea cand ma distram cu asa ceva, la firma la care am lucrat,  aveam abonament la arobs, abonamentul costa cam 7€ per masina, plus cam 3 lei la vodafone, dar asta depindea si de numarul masinilor, cu cat flota era mai mare, abonamentul si trackerul costau mai putin.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate