Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Sfat vanzare orga KORG N364

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 08.10.2007
Chiar dacă prețul real e mare, clapa nu se caută pentru că e de generație veche.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 19 mai 2019 - 18:59, said:


Dupa cum am mai spus, pretul corect ar fi 2600-6000 lei. Dar degeaba asta este pretul corect daca nimeni nu este dispus sa il plateasca.

https://www.ebay.com...yboard/97503662
N-are cum sa fie ala pretul real cand cu 800-1000 euro gasesti workstation productie anul 2019, nu o clapa dinainte de anii 2000. Aia mai valoreaza 1-200 euro maxim, si asta doar pentru claviatura, nu pentru tonuri care sunt varza relativ la ce se poate in ziua de azi. Am lucrat cu un N364 acum vreo 20 de ani, acum e depasita din orice punct de vedere.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 19 mai 2019 - 20:53, said:

Aia mai valoreaza 1-200 euro maxim, si asta doar pentru claviatura, nu pentru tonuri care sunt varza relativ la ce se poate in ziua de azi. Am lucrat cu un N364 acum vreo 20 de ani, acum e depasita din orice punct de vedere.

Asta i-am zis si eu, undeva pe la 500-600 lei.

View PostMembruAnonim, on 19 mai 2019 - 18:45, said:

Incearca 500-600 lei. Daca dupa cateva saptamani nu iei nici atat, atunci pastreaza orga in familie si uita ideea de a o vinde. Daca totusi vrei sa o vinzi, coboara pretul treptat pana se gaseste cineva interesat sa o cumpere. Sau si mai bine, doneaz-o cuiva care chiar este interesat sa invete sa cante la orga.


#22
daniel2525

daniel2525

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.02.2019

View PostRobertStefan7, on 19 mai 2019 - 17:19, said:

Salut tuturor,

Vreau sa vand o orga Korg N364 si as vrea sa stiu care ar fi un pret corect.

Orga este in stare foarte buna, atat estetic (atasez poze) cat si functional. Are doar cateva zgarieturi mici, iar din punct de vedere tehnic, sunt doar 2 butoane care se apasa mai greu. In rest, totul functioneaza perfect.

Orga a fost folosita foarte putin inainte sa o cumpar, iar de cand am luat-o a stat mai mult acoperita cu o patura.

Care ar fi un pret corect de vanzare pentru acest model? Multumesc!
clapa asta o fost cantata si rascantata pe manele si populara, din mom ce up and down is cu ''schimbatoarele'' aproape stricate. din faptul ca s-a cantat cacaturi pe ea, imi rezulta, indirect, ca clapele ar putea avea o problema la fel, pt ca taranii apasa la geu cand fac armonie...
un cunoscator, nu o sa ti-o ia decat daca stie sa o repare, pt export tonuri, sau daca o foloseste ca midi controller. de cantat, nu o mai poti canta prin baruri, prea mult. deci doar pt facut muzica acasa o mai poti folosi fara stres .
si cine o cumpara pt acasa, nu-ti da cu mult mai mult decat ar da pt un controller midi.

#23
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Pretul corect ar fi zero lei. E o chestie de 20+ ani, fara nici o valoare azi. E ca si cum ai intreba care e pretul corect la un TV pe lampi din 1980...

#24
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Inestimabil pentru djl.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate