Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Achizitie Bare Transversale pentru Portbagaj

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Pai rabla mea este Octavia si mi-a fost mai usor sa vad cum ar fi teoretic prinderea la masina mea, ca am tot soiul de link-uri salvate, plus ca o cunosc si vizualizez mai bine "desenele"
Nu stiu coduri, ca nu ma ocup de masini, dar poti si tu sa accesezi diverse siteuri si sa alegi tipul tau de masina si vezi daca descoperi ceva. Un exempu ar fi sa intri pe https://skoda.7zap.com/en/cz/

#20
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017

 florin71_skoda, on 22 mai 2019 - 00:30, said:

Pai rabla mea este Octavia si mi-a fost mai usor sa vad cum ar fi teoretic prinderea la masina mea, ca am tot soiul de link-uri salvate, plus ca o cunosc si vizualizez mai bine "desenele"
Nu stiu coduri, ca nu ma ocup de masini, dar poti si tu sa accesezi diverse siteuri si sa alegi tipul tau de masina si vezi daca descoperi ceva. Un exempu ar fi sa intri pe https://skoda.7zap.com/en/cz/

Mersi mult, am gasit piesa 3 plus 2 (sistemu de prindere) din link
https://skoda.7zap.c.../853-853030/#13

Spor

Edited by Lupulcelrau, 22 May 2019 - 13:14.


#21
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017
Asta e codu piesei originale LAH420001A si e 840 lei noua, caut la second, ma lasat masca pretu

Spor

Edited by Lupulcelrau, 22 May 2019 - 14:22.


#22
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Banuiesc ca la 840 lei este setul complet si nu o singura bara.

Intre timp am reusit sa verific cum este prinderea la rabla mea. Se pare ca la interior va trebui sa sa scoti capitonajul plafonului si sa gauresti plafonul. Tabla ai cu 2 piulite sudate de ea (piesa 36 la mine), trebuie sa ajunga in interiorul masini. In santul de afara, vine o bucata de cauciuc care sa etanseze sa nu-ti intre apa in masina.
In cazul tau, vad ca bara are un singur surub de stringere, care nu apare in explozie, dupaia ai piesa 4 care este o bucata de cauciuc ce intra perfect in santul de pe masina, dupa care ai piulita 5 care trebuie sa ajunga in masina. Acelasi lucru este si in spate si in mod normal si la mijloc.
Eu in fata si spate am cite 2 suruburi, iar pe mijloc 1 surub

Edited by florin71_skoda, 22 May 2019 - 15:16.


#23
Lupulcelrau

Lupulcelrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.02.2017
am gasit si la mine locurile de suruburi dar nu sunt perforate sunt foite de tabla subtire lipite si vopsite peste,

eu ma gandeam ca e o simpla operatiune, nu vreau sa se ajunga sa ploua in masina Posted Image

#24
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 06.05.2015
Salut,am un set de bare transversale universale pentru fixarea cutiei pe plafonul mașinii. Aceste bare nu dispun de un sistem antifurt ci se montează prin strângerea unor șuruburi, dați-mi o idee cum pot securiza aceste bare, las poza cu ce am eu, mulțumesc anticipat.

Attached Files


Edited by d0d00, 09 June 2021 - 18:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate