Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Recomandări telefon nou

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Samsung A70.

View PostSSpantzer, on 19 mai 2019 - 16:42, said:

Daa, le interzic astia ca sa poata vinde iphonele ca nu le mai cumpara mici romanii !
On: luna trecuta a fost S9-le pe emag la 2200 lei parca !

Poate vrei sa zici "sa se vanda mai bine Samsung"!
Si de ce nu interzic Oppo (adica OnePlus si altele), Moto, Xiaomi?

Attached Files


Edited by breitner, 20 May 2019 - 09:57.


#20
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Mai recomandati telefoane Huawei!

"According to Reuters:

    Huawei Technologies Co Ltd will immediately lose access to updates to the Android operating system, and the next version of its smartphones outside of China will also lose access to popular applications and services including the Google Play Store and Gmail app."

#21
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postsmiley2, on 19 mai 2019 - 20:10, said:


Spune tu ceva inteligent.


Nici ca m-ar interesa, dar tu vrei cumva sa zici ca e jumate din camera lui Samsung, Google Pixel sau Huawei?Si ma refer la telefoanele de top, dar sunt sigur ca nu se apropie nici de cele din clasa mid-range.
Mai intai invata sa scrii corect.
Stii,n-am chef de lectii de gramatica pe forum.Revenind la subiect,n-ai niciun motiv sa spui ca telefoanele Xiaomi de top nu se apropie de cele ale concurentilor din moment ce nu ai avut niciodata vreunul.

#22
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Poți sa arunci o privire și la acest Motorola Z2 Play: https://m.germanos.r...y-grey--120638/

#23
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postbreitner, on 20 mai 2019 - 10:28, said:

Mai recomandati telefoane Huawei!

"According to Reuters:

Huawei Technologies Co Ltd will immediately lose access to updates to the Android operating system, and the next version of its smartphones outside of China will also lose access to popular applications and services including the Google Play Store and Gmail app."
Tradare.Posted Image

Edited by Crbl2001, 20 May 2019 - 14:02.


#24
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

View PostCrbl2001, on 20 mai 2019 - 14:00, said:

Stii,n-am chef de lectii de gramatica pe forum.Revenind la subiect,n-ai niciun motiv sa spui ca telefoanele Xiaomi de top nu se apropie de cele ale concurentilor din moment ce nu ai avut niciodata vreunul.

Nu am avut dar imi permit "vreunul".

Si da, am motiv sa spun pentru ca Xioami e inca la inceput fata de granzii in domeniu Apple, Samsung, Huawei, Google sau chiar Sony si LG de ce nu.
Facand referire doar la camera foto nu au cum sa stea mai bine sau undeva pe acolo cu telefoanele de top care produc camere foto bune.
La capitolul baterie de ce ti se pare ca stau asa de bine cei de la Xioami?Ecran de 6.4'' baterie de 3300mAh pe Mi 9.
In plus senzorul de amprenta la telefoanele Xiaomi e mai mult pe spate(fingerprint), in display ca la telefoanele de top nu sunt decat la Mi 9 si Mi 9 SE.
O fi ele telefoane bunicele dar in categoria aia de pret se poate gasi ceva mai bun.Dar Mi 9 deja sare la 3000 lei in Romania, adica un telefon de top de la Xiaomi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lRLwEtk1Y2s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci concluzia care ar fi, nu mai bine un S8 sau un S9?

Edited by smiley2, 20 May 2019 - 15:15.


#25
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postsmiley2, on 20 mai 2019 - 15:05, said:



Nu am avut dar imi permit "vreunul".

Si da, am motiv sa spun pentru ca Xioami e inca la inceput fata de granzii in domeniu Apple, Samsung, Huawei, Google sau chiar Sony si LG de ce nu.
Facand referire doar la camera foto nu au cum sa stea mai bine sau undeva pe acolo cu telefoanele de top care produc camere foto bune.
La capitolul baterie de ce ti se pare ca stau asa de bine cei de la Xioami?Ecran de 6.4'' baterie de 3300mAh pe Mi 9.
In plus senzorul de amprenta la telefoanele Xiaomi e mai mult pe spate(fingerprint), in display ca la telefoanele de top nu sunt decat la Mi 9 si Mi 9 SE.
O fi ele telefoane bunicele dar in categoria aia de pret se poate gasi ceva mai bun.Dar Mi 9 deja sare la 3000 lei in Romania, adica un telefon de top de la Xiaomi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lRLwEtk1Y2s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci concluzia care ar fi, nu mai bine un S8 sau un S9?
Man,fiecare ia ce-i place.Nu e problema ta.Eu unul sunt multumit cu al meu S8.

#26
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Pai eu ce iti explic?Nu inteleg de ce te agiti asa...
OnePlus 6, Huawei P20 Pro sau Samsung S9 e peste orice telefon de la Xiaomi, asa ca are de unde sa aleaga.
Daca vrea un mid-range sunt destule si acolo, a mai fost un topic exact la fel in acelasi buget.
https://forum.softpe...lefon-de-buget/

#27
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Deja intram in altele cu midrange.Ala e teritoriul seriilor A de la Samsung.

#28
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 23.10.2013
Asus Zenfone 5Z sau Xiaomi Mi8. Ambele au procesor Snapdragon 845 si camera cu stabilizare optica https://www.pcgarage...1666360,1703820

#29
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postcristian-p, on 20 mai 2019 - 16:52, said:

Asus Zenfone 5Z sau Xiaomi Mi8. Ambele au procesor Snapdragon 845 si camera cu stabilizare optica https://www.pcgarage...1666360,1703820
Ai observat ca le-am numit de ieri,nu?

#30
Yvone

Yvone

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.05.2019
Am uitat să zic că nu vreau S8, S9 sau orice alt telefon cu ecran edge care îmi displace maxim.

#31
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cum adică ecran edge ? Ecran edge e mai pe toate, ecran mare cu margini inguste. Cel puțin eu asta înțeleg prin edge.

Nu vrei așa caută un iPhone, dar în 2000 mai greu.

#32
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 07.07.2008
De ce nu e ok un ecran cu Edge? Ce iti displace atat de mult la el? Atunci ia un midrange si gata sau LG G7 / G8 si gata diferenta mare nu ai sa vezi fata de Samsung - dar sas tii ca la poze rezultatul final e un pic mai fain la Samsung in banii astia.

#33
Yvone

Yvone

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.05.2019

View Postcalbog, on 21 mai 2019 - 08:12, said:

Cum adică ecran edge ? Ecran edge e mai pe toate, ecran mare cu margini inguste. Cel puțin eu asta înțeleg prin edge.

Nu vrei așa caută un iPhone, dar în 2000 mai greu.
Ecran edge măi, nu ai auzit? Din ăla lateral.

View Postmarius_fenchea, on 21 mai 2019 - 12:00, said:

De ce nu e ok un ecran cu Edge? Ce iti displace atat de mult la el? Atunci ia un midrange si gata sau LG G7 / G8 si gata diferenta mare nu ai sa vezi fata de Samsung - dar sas tii ca la poze rezultatul final e un pic mai fain la Samsung in banii astia.
Pur si simplu nu îmi place absolut deloc... Și nici nu mă pot obișnui cu ecran din ala. E nașpa.

#34
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Eu mi-am luat asta:

https://www.pcgarage...us-piano-black/

De câteva luni e apărut.
Flagship-ul celor de la Xiaomi și îs foarte mulțumit.

#35
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostYvone, on 21 mai 2019 - 13:54, said:

Ecran edge măi, nu ai auzit? Din ăla lateral.


Pur si simplu nu îmi place absolut deloc... Și nici nu mă pot obișnui cu ecran din ala. E nașpa.
Da multe pretentii mai ai!Ti-am facut lista de mult.Eu atat am gasit.Si care e probleme cu ecranul edge?Mie imi place.
Si in caz ca nu stiai poti gasi telefonul in doua versiuni fie normal,sau edge.

#36
Yvone

Yvone

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.05.2019
Lol, dar ce pretenții exagerate am avut? Că am zis că nu îmi place ecranul edge pe care îl găsesc hidos? Da, ce să zic, foarte mari pretențiile. :)) Jesus.
Da dragă, știam că se găsesc mai multe variante, gen S10 vs S10e, dar nu mă tentează nici ăsta din urmă. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate