Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Radiere PFA 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
rus-andrei

rus-andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.07.2013
Am incercat pe cat posibil sa verific in toate topicurile daca exista clarificari pe acest subiect. Din pacate nu am gasit nimic de genul. Daca exista imi cer scuze adminilor.
Am un PFA din 2011. Nu am intrerupt niciodata activitatea, chiar am platit mai multe impozite si datorii deoarece estimam mai mult la inceput de an, si finalul anului era unul dezamagitor.
Doresc sa il inchid cat de repede se poate. Urmeaza sa plec din Romania si nu prea vreau sa stau legat de el.
Am nevoie de sfaturi si raspunsuri la cateva intrebari referitoare la procedura.
1. Daca stiu sigur ca nu am nici o datorie la ANAF, pot deja sa trimit Registrului Comertului documentele solicitate de catre ei? Este cineva care a completat singur cererea de radiere si trimis in original constatatorul si CUI-ul prin posta catre ONRC? Cat dureaza pana primim un raspuns?
2. Decizia de radiere emisa se poate trimite la o alta adresa sau ce document emite ONRC privind radierea? pentru ca nu am resedinta unde am domiciliul si nu as vrea sa ma pun pe drumuri.
3. Dupa radierea de la ONRC ar trebui sa ma duc la anaf sa depun declaratia unica din nou? sau se poate depune tot in spatiul privat (inainte de a se anunta proorogarea termenului eu am depus deja declaratia unica pe anul trecut).
4. Cand, unde si cum se predau documentele in original? jurnalul de plati, inventar, registrul unic de control?
5. Documentele care raman, facturier, chitantier, contracte si stampila? se pastreaza pentru cat timp? sau se predau in acelasi timp?

Am incercat inclusiv sa angajez o firma care sa faca totul pentru mine, dar din pacate exista doar oferte pentru partea de ONRC. Iar 250 de lei pentru completarea unui document si transmiterea lor prin curier pare putin cam mult. Adica preferam sa platesc mult mai mult, dar sa existe o finalitate.

Multumesc.

#2
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
uita-te aici.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate