Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Problema Sistem Supraveghere (LAG)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
VladaNy

VladaNy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 18.08.2014
Salut!
Am un Kit PNI House Wifi550, nvr cu 4 camere. Am cumparat un hdd de 1tb l am montat, am montat si camerele, si acum am inceput testele sa vad daca este totul ok, dar am dat peste cateva probleme
1. Camerele nu merg fluent, au lag.. diferenta dintre camera 1 si camera 3 e de aproape 1 minut, toate dintre ele se blocheaza cam odata la 2-3 secunde timp de 5-10 secunde apoi isi revin apoi iar se blocheaza..
2. Pe aplicatia de pe telefon(Danale) mi se intampla deseori sa se blocheze la 95% si sa nu mi afiseze toate camerele, doar 1 sau 2.
NVR-UL este conectat la internet, si imi apare ca toate camerele au conexiune.
V AS FI PROFUND RECUNOSCATOR DACA MA PUTETI AJUTA
O sa atasez si cateva poze..poate va sunt de folos

Attached Files


Edited by VladaNy, 19 May 2019 - 11:35.


#2
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010
cu parere de rau iti spun ca vorba aia batraneasca se aplica si in cazul tau: cat dai atata face!
Alta data cumpara ceva consacrat cum ar fi dahua sau hikvision si nu o sa mai ai probleme.
PNI sunt.... ceva sa ia banii oamenilor neinformati si atat.
Da-le un mail si spune-le sa rectifice.Poti incerca macar.

#3
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2018
Conexiune la Internet la viteză mică?

#4
VladaNy

VladaNy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 18.08.2014

 flp014, on 19 mai 2019 - 12:20, said:

cu parere de rau iti spun ca vorba aia batraneasca se aplica si in cazul tau: cat dai atata face!
Alta data cumpara ceva consacrat cum ar fi dahua sau hikvision si nu o sa mai ai probleme.
PNI sunt.... ceva sa ia banii oamenilor neinformati si atat.
Da-le un mail si spune-le sa rectifice.Poti incerca macar.
pe youtube am vazut tot acest kit, și chiar asemanatoare si mergeau ok.. nu cred ca are legatura neaparat cu 'calitatea' lui ci cu faptul ca n am facut eu ceva ok, sau nu fac ceva ok

 internet_max, on 19 mai 2019 - 12:24, said:

Conexiune la Internet la viteză mică?
2.16mbps download / 8.91 mbps upload

Attached Files


Edited by VladaNy, 19 May 2019 - 12:35.


#5
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Buna ziua, fiti amabili...am si eu o intrebare legata tot de un sistem de supraveghere. Ce HDD imi recomandati pentru un AKU  2804 si un Dahua 1642 ? Ma bate gandul sa cumpar un WD Purple de 2TB, e ceva de capul lor ? Toshiba sunt mai bune ? Imi cer scuze pentru offtopic, dar cum intrebarile mele au legatura tangential cu subiectul, am zis ca nu are rost sa mai deschid un alt thread.
Am avut pana acuma un Seagate Barracuda pe AKU care m-a tinut cam doi ani.

Edited by doxan, 19 May 2019 - 13:01.


#6
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007

 doxan, on 19 mai 2019 - 12:58, said:

Buna ziua, fiti amabili...am si eu o intrebare legata tot de un sistem de supraveghere. Ce HDD imi recomandati pentru un AKU  2804 si un Dahua 1642 ? Ma bate gandul sa cumpar un WD Purple de 2TB, e ceva de capul lor ? Toshiba sunt mai bune ? Imi cer scuze pentru offtopic, dar cum intrebarile mele au legatura tangential cu subiectul, am zis ca nu are rost sa mai deschid un alt thread.
Am avut pana acuma un Seagate Barracuda pe AKU care m-a tinut cam doi ani.
Are in momentul asta emagul o oferta destul de extinsa . Eu iau de obicei Seagate Surveillance.

#7
Florin__Adrian

Florin__Adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 11.05.2019
Viteza la internet mica.

Oricum conexiunea prin fir e sfanta la camerele de supraveghere.

#8
manolake

manolake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 15.04.2011
Salut. Detin si eu un dvr hikvision 4mpx 4k cu 3 camere de 2 si 1 mpx, . Banuiesc si eu (ca am lagurile adica agata videoul pentru cateva sec cateodata)pe conexiunea la intenet care e ceva mai slaba.

Intrebarea este cum se face ca in momentul cand merge prost liveul, pe playback totul functioneaza fluent...reqest din exteriorul romaniei?

Edited by manolake, 19 May 2019 - 17:08.


#9
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
@doxan - uite aici un HDD bun pentru CCTV https://www.spy-shop...mb-5900rpm.html

Legat de initiator, vorba colegului de mai sus, pni e "cat dai atata face"..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate