Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Descărcare date tahograf

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
didurdumi

didurdumi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.10.2018
Buna ziua. Am nevoie de ajutor. Sunt începător în domeniu, si as avea câteva întrebări:
1. Cand incep descărcarea datelor de pe tahograf? Ideea e ca am masina din octombrie, copia conformă la fel, cardul din martie, dar activitatea încă nu am început. Unica mișcare a fost pana la service si atat.
2. Recomandati-mi un program pentru descărcarea datelor de pe tahograf. Idea e ca am tot de la celalalt proprietar, însă am nevoie de un software.
3. Cu cardul întreprinderii pot descărca aceleași date si cu cardul șoferului?

Am nevoie de mult ajutor.
Multumesc

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
http://tachomanager.ro/

http://www.artri.net...hograf_112.html

Ai si PM

Edited by Adi blondu, 19 May 2019 - 10:02.


#3
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
1. Descarcarea se face maxim la 90 zile indiferent daca masina a stationat sau nu.

2. Orice dispozitiv de descarcare a cardurilor/tahografului vine cu un soft. Sar putea ca dispozitivele sa nu functioneze sau sa functioneze defectuos cu alte softuri desi ele descarca si comprima datele sub acelasi format.

3. Cardul intreprinderii este necesar pentru descarcarea tahografului (se introduce in slotul aferent celui de-al doilea sofer iar aparatul se conecteaza prin cablu direct la tahograf urmandu-se apoi pasii. Cardurile soferilor se descarca introducandu-se in fanta aparatului si urmand pasii.)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate