Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Cum dezactivez Roalert?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
buyonevideo am inteles.Multumesc ptr lamurire :)

#20
titispanac

titispanac

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 365
  • Înscris: 08.04.2019

 buyonevideo, on 18 mai 2019 - 19:26, said:


Nu cred ca e aplicatie, se activeaza din setarile telefonului, vezi mai sus.


CARE alte notificari ?
Ai facut cum am zis mai sus (adica invers...) ?!

Alte notificari de la retea.

#21
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 06.01.2008

 buyonevideo, on 18 mai 2019 - 19:25, said:

Faptul ca nu stii cum si unde, nu inseamna ca nu ai activat.
Sau poate l-a activat altcineva, fara sa stii tu.
Sau poate vreun update.
Eu am primit alerte cand se testa sistemul fara sa fi facut vreo setare in prealabil.
In mod normal serviciul e activat in mod implicit pe orice telefon, tu ai de umblat doar sa-l dezactivezi daca tii neaparat sa faci asta.

 titispanac, on 18 mai 2019 - 19:20, said:

Pai si nu dezactivezi si alte notificari care poate iti folosesc?
Pai exact asta dezactivezi. In caz ca vine cutremurul de 10 grade pe scara Richter, racheta intercontinentala trimisa de Putin, asteroidul despre care oamenii de stiinta spun ca se apropie periculos de Pamant ori erupe vreun super-vulcan in muntii Carpati nu vei mai primi alerta. Daca dormi iti vei dormi somnul de veci in caz de dezastru.

#22
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu e activat implicit pe orice telefon. E exact ca busola connex de acum 20 de ani. Pe unele telefoane aparea de cum bagai sim-ul, pe altele, trebuia sa selectezi si sa activezi canalele. Daca nu mai vrei, deselectezi,sau deselectezi. Pt blonde si blonzi, e vorba de 'mesaje larg difuzate', parca asa e tradus, nu aveti ce aplicatii cauta in play, din moment ce merg pe orice telefon antic.

#23
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,075
  • Înscris: 20.12.2007

 titispanac, on 18 mai 2019 - 19:17, said:

Pentru ca nu ma ajuta cu nimic si te mai trezeste si noaptea cu cine stie ce alerte aiuristice
Da' unde stai matale de le primești asa des? Eu am toate app-urile posibile inclusiv ultina apărută, APEL 112 și nu m-au deranjat asa cum zici tu.

#24
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 winall, on 18 mai 2019 - 18:57, said:

Eu as vrea sa mai mearga.
Am un redmi 5 plus de la xiaomi si dupa ce am trecut la miui 10 n-am mai primit nimic.
De ce ai vrea asa ceva?
Nu e decat un sistem ce are rolul de a identifica securicii in ce celula esti in timp real fara sa aiba nevoie de mandate, aprobari, etc ca sa verifice asta.

 Hider141, on 18 mai 2019 - 20:29, said:

Eu am primit alerte cand se testa sistemul fara sa fi facut vreo setare in prealabil.
In mod normal serviciul e activat in mod implicit pe orice telefon, tu ai de umblat doar sa-l dezactivezi daca tii neaparat sa faci asta.
Eu am primit cand se testa sistemul pe un telefon cu butoane alerte de spuneai ca venise sfarsitul lumii, au umplut memoria telefonului cu mesajele lor, atat de agresivi erau.

#25
winall

winall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 16.02.2019

 projectfp, on 18 mai 2019 - 22:46, said:

De ce ai vrea asa ceva?
Nu e decat un sistem ce are rolul de a identifica securicii in ce celula esti in timp real fara sa aiba nevoie de mandate, aprobari, etc ca sa verifice asta.
De parca ei nu pot sa te vada si fara ro alert daca vor. Se face triangulare de semnal pe simul pe care-l folosesti si te gasesc, si te mai gasesc si dupa imei chiar daca ai stins telefonul, trebuie sa scoti bateria, dar la noile telefoane nu se mai poate.

#26
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 winall, on 20 mai 2019 - 13:59, said:

si te mai gasesc si dupa imei chiar daca ai stins telefonul
Hai las-o dreacu !
Cum ?

#27
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 06.01.2008
Simplu ca 'buna ziua'!
Vine la tine nenea securist, te bate pe umar si iti spune "Buna ziua, va rugam sa va deschideți telefonul mobil ca sa va putem localiza mai usor, fara sa o intrebam pe soacra unde sunteti."

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate