Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

care windows 10 e mai rapid ?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
laur3ooo

laur3ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 11.11.2006

 Jumong, on 28 iunie 2019 - 06:54, said:

Da, ai dreptate, depinde de lucrurile de mai sus, depinde inclusiv de cele 7 miliarde de configuratii posibile...iar in practica, dupa ce te-ai chinuit si-ai bagat o groaza de bani, eventual scoti 1-2-3 secunde in plus sau in minus, iar asta daca stai cu cronometrul in mana tot timpul.
Dar hei, e super ! Posted Image
Concluzia e ca, depinde cum vrei sa-l folosesti. Te decizi ce vrei sa faci cu el, si apoi te gandesti sa alegi componentele care tind sa traga spre telul tau si se gasesc in raza ta de pret. Scoti mai mult de "1-2-3" secunde daca, spre exemplu folosesti des aplicatii SMT si ai ales un kit Ryzen comparabil la pret, sau mai ieftin decat unul Intel, dar cu fire de executie considerabil mai multe.

La fel si cu laptop-uri, poti sa iei ceva de performante inalte, care poate are componente chiar de desktop inauntru, dar cu ce te ajuta daca la un moment dat a cazut reteaua electrica, sau esti pe drum sau cine stie unde, si nici baterie nu mai ai. Poti sa ai cele mai de top componente, daca nu trece curent prin ele, viteza e ZERO.

Edited by laur3ooo, 28 June 2019 - 07:17.


#20
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 01.05.2009
Stiu, stiu...dar nu inteleg cum de la care Windows e mai rapid si eventualitatea de-a simti vreo diferenta intre o bootare a acestuia, in viata reala, de pe un M2 vs. una de pe SSD SATA, am ajuns la kitu' Ryzen ? Posted Image

Edited by Jumong, 28 June 2019 - 11:39.


#21
laur3ooo

laur3ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 11.11.2006
Eu ma refer ca viteza de boot nu prea conteaza la un anumit nivel si ca ar trebui sa conteze utilizarea zilnica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate