Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Titluri explozive ale stirilor banale

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 Celtic, on 18 mai 2019 - 10:09, said:

Clickbait -> vizualizari -> trafic -> bani.
-> frustrare -> renuntare -> bani mai putini.

Asta e profitul rapid, pe termen scurt. Azi e, miine e... cu minus. Capitalism de 2 bani. Daca nu pot atrage clienti normali cu stiri normale, atunci ce mai cauta in domeniul asta?

Pe mine ma scot din sarite si reclamele (si la noi, si in alte tari): multe, enervante, oribile, porcarii si nici nu ma intereseaza. Stiu, Adbloc. Dar l-am scos ca sa cistige si siturile un ban. Insa sunt situri pe care nu mai intru din cauza asta. Nu sunt obligat sa ma supun bombardamentului cu prostii si inutilitati.

Poate va veni ziua cind o sa explodeze bula asta publicitara.

Edited by Dihorul Razboinic, 18 May 2019 - 14:41.


#20
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005
E disperare mare pe piaţa media, fiecare caută să supravieţiuască. Nu mai există deontologie şi verticalitate când stomacul chiorăie de foame.

#21
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,802
  • Înscris: 13.08.2008
CNA ce pazeste/ urmareste ?

#22
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Eu am renuntat de a mai citi Evenimentul Zilei, e o bataie de joc si o nesimtire acolo, sunt in fiecare zi cel putin 8-10 titluri "bomba" pe subiecte puerile. O adevarata rusine, nu mai spun de murdaria sistematic turnata de gunoaie ca Cristoiu.

Erau cativa contributori seriosi, care scriau decent vreau sa zic, ziaristi buni care apareau uneori cu cate ceva intetesant, nu stiu de ce se compromit atat, de ce se prostitueaza scriind pentru asemena ziar.

De fapt, contributia acestor ziare (conduse o mana de infractori si duse in virtutea inertiei si foamei de scribi penibili) la ruina morala a societatii este covarsitiare. Se adauga desigur cele cateva televiziuni, conduse de indivizi din aceeasi troaca.

Din pacate, manipularea si prostirea populatiei este practica globala, in special la ziarele/televiziunile sustinute din banii publici sau de partidele aflate la putere. E din ce in ce mai greu de distins intre realitate si minciuna, intre fapte si manipulari. Nu e de mirare ca apare reactia negativa din partea publicului, unii se indreapta spre "alt fel de jurnalism", in realitate doar alt fel de manipulare sau catre site-urile conspirationiste, alta data doar apanajul excrocilor si idiotilor.

Edited by Rosebud09, 19 May 2019 - 01:09.


#23
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Ia uite:

Va fi PRAPAD !!!

Va fi prăpăd! COD GALBEN de ploi și vijelii în aproximativ toată țara
Autor: Vlad Dima 20 mai 2019
Prognoza meteo. Se anunță prăpăd în aproximativ toată țara. Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis luni cod galben de vijelii și ploi torențiale. Aproape toate județele din țară vor fi afectate.


https://www.capital.ro/va-fi-prapad-cod-galben-de-ploi-si-vijelii-in-aproximativ-toata-tara.html

#24
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Mie-mi place ploaia. :) A inceput sa fie cald asa ca visez tot mai des la o ploaie cu bulburuci, cu aer racoros si mirosul ala care iese din pamint cind ploua. Mmm, savarina! :P

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Nu stiu de ce, dar imi place titlul asta:

VIDEO Momentul in care Razvan Marin l-a "injurat de l-a spurcat" pe Lita Dumitru

Posted Image

#26
raymis

raymis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 15.03.2019

 vacantamijlocie, on 18 mai 2019 - 16:46, said:

CNA ce pazeste/ urmareste ?
Sa intre salariul, sporurile si indemnizatiile grase in cont la timp.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate