Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Antena gps

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
almeu

almeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 20.04.2008
Buna la toata lumea.
Pe unde pot sa trag cablul de antena gps la un Suzuki SX4 din 2007???
Mentionez ca vreau sa pun antena in spate si nu stiu pe unde sunt duse cablurile si daca se poate pune inca un cablu. Excluse ideile cu lipitul pe sub covoare.
Multumesc mult.

#2
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
De ce vrei s-o duci in spate? La ce anume se conecteaza acea antena? Pentru headunit (de exemplu) eu am lasat antena GPS in interiorul bordului, n-am nicio problema cu receptionarea satelitilor nici in oras si nici in afara (nu am Suzuki, ca idee).

#3
almeu

almeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 20.04.2008

 RealThing, on 17 mai 2019 - 22:38, said:

De ce vrei s-o duci in spate? La ce anume se conecteaza acea antena? Pentru headunit (de exemplu) eu am lasat antena GPS in interiorul bordului, n-am nicio problema cu receptionarea satelitilor nici in oras si nici in afara (nu am Suzuki, ca idee).
Vreau sa arate mai pro. Cand mi-am pus hho pe masina pana la urma am tras alimentarea pe sub, nu mi-a placut cum arata. Deci incerc sa o fac profi.

#4
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
In ce sens mai pro, pe bune ca m-ai pierdut, vrei aripioara de rechin sau ce anume? Posted Image

#5
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 almeu, on 17 mai 2019 - 22:27, said:

Buna la toata lumea.
Pe unde pot sa trag cablul de antena gps la un Suzuki SX4 din 2007???
Mentionez ca vreau sa pun antena in spate si nu stiu pe unde sunt duse cablurile si daca se poate pune inca un cablu. Excluse ideile cu lipitul pe sub covoare.
Multumesc mult.
desfaci tapițeria.

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Unde anume in spate, ce fel de antena e, de interior sau exterior, cu magnet, cu surub? Ca idee, cablul de la antena nu se lungste, nu se scurteaza.

#7
almeu

almeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 20.04.2008

 rumegus, on 18 mai 2019 - 08:27, said:

Unde anume in spate, ce fel de antena e, de interior sau exterior, cu magnet, cu surub? Ca idee, cablul de la antena nu se lungste, nu se scurteaza.
Deci, mie nu-mi place sa am tot felul de cabluri atarnate prin masina. Si daca ma gandesc bine poate ar merita sa pun in locul antenei radio o antena care sa indeplineasca ambele functii , radio si gps. Deci am nevoie de schema de cablare a instalatiei electrice si daca se poate inlocui cablul de antena.

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Poti sa te concentrezi temeinic, sa reusesti sa incropesti o fraza pe care s-o poata intelege si altii in afara de tine? Care cablu de antena vrei sa-l schimbi? Radioul cu gps e original, al masinii? Daca da, exista antene radio+gps, dar sunt dedicate unui anumit model de masina, cu radioul pus din fabrica. Cauta pe ebay daca exista si pt masina ta. Trebuie sa potriveasca si la mufe, altfel e degeaba. Bineinteles, trebuie sa ai si cablul de la radio la antena, cu mufele aferente.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate