Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Huawei HONOR 20 (seria 20, simpli si PRO, fara View 20)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Gama Honor, sau sub-brandul Honor, de la HUA ataca puternic zona de flagship killer.
Pe 21 May, in Londra va fi prezentata noua seria Honor 20.
Ak Honor 20 si Honor 20 PRO,
care, ca in anii trecuti, vor fi fratiorii mai mici ai lui P30 si P30 PRO
48MP camera principala,
16MP wide-angle
8MP macro
2MP depth sensor(doar pe versiunea Pro)
CU  32MP punch-hole camera in fata ,
6.26-inch 1080 x 2340 LCD screen (412ppi pixel density),
Kirin 980 chipset,
variatiuni de la 6GB RAM in sus cu 128GB spatiu in sus  si 3,750mAh akku
Pret in jur de 500Eur
Zic eu un competitor serios pentru Oneplus si Asus Zenfone 6

Attached Files



#2
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Zenfone 6 este mai interesant, cu toate ca ideea de camera motorizata nu inspira incredere pe termen lung. Pretul ala de 500 de euro nu va fi niciodata, el nu include TVA si alte adaosuri.

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
a ajuns si asta la 500 de euro? astea parca erau alea mai ieftine... am luat un honor 7 acum cativa ani, imediat dupa lansare, cu vreo 300 de euro, cu totul. era best buy la vremea aia, chiar a fost un telefon bun. acum...

#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Mie mi se pare interesant ... camera cu diafragma de 1.4, zoom cu diafragma mare si el ... pare interesant, mai ales la pretul dat.

#5
boolah

boolah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 28.04.2009
Nu vad de ce sa nu merite 500 de euro cand alte telefoane ofera lucruri comparabile la preturi semnificativ mai mari ...

#6
sergiu_gh

sergiu_gh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 10.07.2013
https://www.gsmarena...-news-37065.php

#7
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CZnlI6plpCA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Honor 20Pro, 599 EUR....hmm...am ales Zenfone 6

#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Pare sa aiba camere bune raportat la pret ... a luat 111 puncte la testele dxomark, fata de P30 Pro care a luat 112 (punctajul maxim de pana acum).

#10
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Culoarea este punctul forte (din punctul meu de vedere)…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xg-fKJxZivk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
din punctul meu de vedere telefoane reusite.
Minus:
-punch hole camera, pacat de ecran ( personal, mai usor accept breton)
-Android de la HUA,  coroborat cu scandalul existent...care scandal s-a potolit totusi...dar va avea repercusiuni.
Poate un alt OS si aplicatii,  sau ceva total diferit fata ce suntem obisnuiti(cel putin in EU)
O fi bine, o fi rau...vedem.

PS: am cetit cum ca Google are in plan de mult sa schimbe Android cu alt OS, mult mai bine adaptat dpv kernel pentru tot ce inseamna smart device cu interoperabilitate mult imbunatatoita intre toate

#12
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.05.2009

The Honor 20 Pro has been added to the list of Google Play Certified Devices




https://www.xda-deve...iaWOxGz5Pf6Ztqk


#13
razvan660

razvan660

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 29.03.2016
Salut,stiti cand o sa apara pe piata din Romania? Sunt interesat si tot astept sa apara.

#14
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Salut. Am vazut ca nu s-a mai discutat despre aceasta serie de mult timp si m-am gandit sa readuc topic-ul la viata.

Detin un Honor 20 Pro de care sunt extrem de multumit. In opinia mea se situeaza intre Huawei P30 si P30 Pro in ceea ce priveste calitatea camerei. Am avut si Huawei P30.
Este cu mult peste P30 la autonomie, unul din factorii care contribuie la aceasta autonomie foarte buna ar fi si display-ul IPS care consuma mai putine resurse fata de OLED-ul lui P30. Desigur avem si o baterie mai mare pe Honor. Desi Honor are un display IPS eu unul nu am observat diferente de calitate, intre displayul lui P30 si cel de pe Honor din toate punctele de vedere.
Dupa cum spuneam chiar si camera imi place mai mult fata de P30 atat pe intuneric cat si afara in lumina naturala.
Ca design, Honor-ul imi place mai mult decat P30 desi este ceva mai mare, mi se pare mai barbatesc.
Singurul minus pe care il are Honor fata de P30 (pentru unii) ar fi pozitionarea butonului de amprenta in lateral dar eu m-am obisnuit destul de rapid si acum chiar imi place mai ales ca nu este numai buton de amprenta ci si buton de on-off.

Il am de aprox. 1 an de zile si desi a luat cateva cazaturi, nu s-a spart sau crapat nici pe spate si nici pe display. Este foarte bine realizat. In rest conectivitate, microfon, auditie etc. nu am avut ce sa le reprosez. De blocat nu s-a blocat niciodata si ruleaza absolut orice aplicatie in orice conditii, poate si pentru ca detin modelul cu 8G RAM.
In final ca sa fac si o gluma, pentru mine a fost o performanta sa pastrez 1 an de zile un telefon, nu mi s-a mai intamplat asa ceva pana acum. Posted Image)

Daca doriti sa mai aflati si alte informatii nu ezitati.

Succes la achizitii tuturor.

Edited by ravy21, 17 February 2021 - 19:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate