Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

In ce parte a zilei mergeti la sala /faceti sport?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Noaptea, in vise.

#20
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Seara, insa acasa, nu la sala. In functie de vreme si chef ies la alergat vreo 5 km, am si doua gantere de cate 15 kg si un disc de 10 kg, o bancuta de abdomene, doua suporturi pentru flotari, cat imi trebuie sa-mi mentin o forma fizica acceptabila, nimic special.

#21
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Ha, s-o crezi tu. dormi ca un bebelus dupa un antrenament :))
Evident ca te pui la somn la minim 2h dupa sala deci e timp berechet sa te relaxezi

#22
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Seara dupa munca alerg in medie 6-7 km, vin acasa, fac un dus, cad lat in maxim 10 minute.
Mai am si doua gantere acasa cu care mai lucrez cat ma uit la un film, serial sau cat timp sotia face ceva la care nu o pot ajuta decat uitandu-ma.

#23
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
A fost o perioada in care aveam cheile de la Bazinul Olimpic, asa ca in fiecare dimineata, pe la 6, mergeam si inotam, faceam sala si sauna, cu 2-3 prieteni.
La 7.30-7.40 incuiam si plecam cu bateriile incarcate la scoala, ca eram dascal pe vrema aia.
De fapt, miscarea este buna sa fie facuta la orice ora din zi, dupa preferinte.
Mie unul, imi place sa fac miscare dimineata, imi da un tonus bun pentru toata ziua.
Acuma, daca mai apare un baschet sau un fotbal pe seara, doar n-o sa refuz.

#24
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
eu merg in 90% din timp doar seara, pentru ca altfel nu am timp. Cand ajung acasa, ma bag la un dus si dupaia cad in pat ca un bustean. Cum adica nu poti sa adormi dupa efort, din contra esti obosit si adormi mai repede.

In trecut cand aveam concediu eram somnambul si pierdeam noptile uitandu-ma la filme sau jucand ceva la playstation, deodata cand mi se facea chef ma duceam si pe la 2-3 noaptea la sala nu asta conta.

Te duci cand ai timp si gata.

#25
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011

 mannyx92, on 17 mai 2019 - 08:19, said:

Ha, s-o crezi tu. dormi ca un bebelus dupa un antrenament Posted Image)
Evident ca te pui la somn la minim 2h dupa sala deci e timp berechet sa te relaxezi
da, daca seasra pentru unii inecepe la 18 (dupa definitie, da). Nu prea am timp, nici rabdare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate