Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Deutsche Post DHL ,,protocol'' cu Cargus si Posta Romana.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
raoulalex88

raoulalex88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 26.08.2018
Problema e in felul urmator pe 10.05.2019 mi-a fost expediat un colet din Anglia care trebuia sa ajunga la mine pe data de 16.05.2019 lucru care evident nu s-a intamplat.
Am sunat la DHL si mi-au spus ca livrarea se va face ori prin Cargus ori prin Posta Romana si ca totul depinde de protocolul din zona.
Stie cineva pentru zona Lugoj cine livreaza coletele Cargus sau Posta Romana asta ca sa stiu la cine ma duc sa fac scandal maine la prima ora.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Probabil ca Posta Romana.
Tu nu ai nici un drept sa faci reclamatie. Expeditorul este cel care poate pune intrebari.

Edited by pasilla, 16 May 2019 - 16:48.


#3
ZamrA

ZamrA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.09.2015
Suna la Cargus ca foarte probabil au pachetul tau dar nu au datele tale de contact. Am pățit același lucru și era sa-mi plece pachetul înapoi in Germania dacă nu sunam la ei. Mi-a explicat un tip de la depozit ca la transferul datelor de la DHL la Cargus o parte din ele se pierd. La mine aveau doar un nume de strada aproximativ asemanator, iar nr de tel era 0700 000 000, așa ca nu aveau nici cum sa ma sune. De obicei mai vad pe pachet datele tale cu condiția ca plicul acela de plastic cu hartiile dhl să nu fie lipit exact peste. Noroc meu a fost cu 17track ca apărea ca am refuzat pachetul deși nu venise nimeni cu el și așa m-am alarmat și am început sa dau telefoane

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
In Romania DHL este proprietar CARGUS iar daca in zona respectiva nu exista centru operational, livrarile se fac cu Posta Romana.
Cel mai apropriat punct de Lugoj e la Timisoara asa ca ... mai ai rabdare

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ce s-au mai imbarligat si astia.
Deutsche Post AG se privatizeaza.
Deutsche Post AG cumpara DHL International.
Deutsche Post AG cumpara UK Mail.

#6
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
ai tracking number?daca da verifica pe cele doua cai,dhl si posta romana.eventual trackitonline.ru

#7
raoulalex88

raoulalex88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 26.08.2018
Am sunat la Cargus si coletul meu nu este la ei mi s-a spus ca s-ar putea sa fie livrate cu intarziere de catre DHL si ca ei le preiau la Oradea.Posted Image

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
DHL are mai multe sservicii si viteze.
Livrarile ieftine vin DetuchPost, adesea rutier.
Aici sunt preluate in gneeral de Cargus.
Eu astept de o saptamana sa imi vina un colet din Spania, comandat prin DHL.

merge prin Europa, se poticneste in Germania, apoi vine rutier in Romania, unde mai face cateva zile, mai ales daca prinzi weekend.

#9
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Merge super repede dhl-ul,luni am pus pachet din Germania si azi a fost primit la prânz prin Cargus.

#10
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Dupa 3 colete ajunse foarte bine (al treilea chiar record -pus de expeditor luni seara tarziu, in vestul Germaniei si ajuns la mine vineri dimineata) al patrulea se pare ca nu prea merge.
Pus pe 30 ianuarie, pe tracking, pe 31 ajuns in Dorsten, de atunci pauza - azi e marti si vineri se fac 3 saptamani.
Colet mare (cutie de 50 cm pe 40) si de vreo 3 kg.
Suportul DHL nu ma baga in seama, asa cum e si normal, expeditorul a lansat investigatia cu ei, deocamdata nimic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate