Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Din 2021 Honda inchide fabrica din Uk.

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Pentru ca sunt un individ care are ceva amici ''engleji'', chestia cu iesitul din Ue, a starnit o panica in randul tinerilor. Au acelasi concept : Votezi jegurile pesediste, primesti mue !
James : '' We are fucked and they don't know yet''.

#20
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 13.11.2017

View PostGoosecat, on 16 mai 2019 - 14:44, said:

Asa e cand votezi la suparare si iti dai cu tesla-n oua.
Inteleg, UE ii supara pe britanici,  mai ales pe aia sarantoci care se plang de imigranti si lipsa joburilor, dar s-au gandit la alternative,  ceva solutii  care sa inlocuiasca sistemul UE care cat de cat le mai oferea sustenabilitate economiei lor ?

Ei inca se mai cred imperiu, dar au aderat la UE ca ultimii zdrenturosi.
Nu realizeaza ca tocmai imigrantii le aduceau crestere economica.
Poftim, le pleaca toate multinationalele, li se inchid toate magazinele,  le pleaca oamenii,   acum risca sa piarda si fondurile europene, ca de prostii de parlamentari inca se tin sa nu ajunga la un acord de Brexit.


Aceleasi consecinte vom suferi si noi romanii care au votat la suparare cu PSD ca nu le mai place UE.

Se vede ca n-ai fost niciodata prin UK de-ai insirat numai prostii.
Uk se plange de emigranti daca era deja plina de emigranti cand a intrat in UE ? Mai degraba vad ca UE se plange de ei si nu poate sa-i acomodeze. Ca i-a deranjat unii rromi din Romania asta este adevarat dar cine a muncit cinstit a avut loc acolo indiferent ca UK era sau nu in UE.
Si ce fonduri europene sa piarda cand asa zdrentarosi cum ii numesti erau al doilea contributor la bugetul UE dupa Germania ? Mai degraba UE si-a pus probleme cum sa acopere fondurile pentru toate proiectele dupa plecarea lor si au decis o crestere a contributiilor restului membrilor. Ca nu s-a zis prea mult despre asta e normal. Lumea trebuie amenintata doar cu bau bau la ce pateste daca indrazneste sa iasa din UE.
Plecarea Honda nu are nici-o legatura cu Brexit fiindca asa cum a mai spus cineva ei pleaca si din Turcia. Vor fi cu siguranta firme care vor iesi din UK datorita Brexit dar vor fi si altele care vor intra fiindca vor vrea acces mai facil pe piata commonwealth-ului
Iar cine le poarta grija celor din UK eu le zic vorba aia 'mila mi-e de tine, dar de mine mi se rupe inima" :) ! Eu zic sa ne vedem mai intai de saracia noastra ca aia din UK s-au descurcat intotdeauna.

#21
raymis

raymis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 15.03.2019
Pana la urma UK inca mai are colonii ce jura credinta reginei.
Nu cred ca o sa o duca astia greu daca nu mai contribuie la UE.

#22
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View PostKres, on 16 mai 2019 - 13:04, said:

Sa inchida, nene, sa inchida.. sa se moara de foame ca lumea sa vada pe pielea ei care sunt consecintele si sa condamne la unison capitalismul care ne-a adus intr-o asemenea stare de dependenta de nu mai putem fara el.
Cica cu bine te obisnuiesti imediat si nu mai poti fara el. Cu raul mai greu.

#23
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Mai usor cu politica, aici nu-i Poiana...

#24
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostFord4, on 16 mai 2019 - 16:06, said:

Se vede ca n-ai fost niciodata prin UK de-ai insirat numai prostii.
eu zic ca tu nu ai fost acolo decat ca turist. Ca unul care a studiat, muncit si locuit acolo vreo 4 ani si ceva, fix in perioada in care romanii au scapat de restrictiile pe piata muncii (renuntarea la celebrul Blue card in 2013) si apoi in perioada in care a inceput discutia despre Brexit, te pot asigura ca romanii au fost unul din principalii declansatori ai brexitului

nu puteai deschide radioul sau TVul fara sa auzi ceva despre romani. I-am speriat putin...

Sa nu uitam ca celebrul film "The Romanians are Coming" s-a referit doar la romani, a renuntat chiar si la celebra asociere cu bulgarii.

Pt prima oara, au renuntat la politically corectness si au singularizat o singura natie. Si nu e doar situatia din UK, la fel au speriat romanii si italia, spania, frante etc

nu vazuse norvegia cersetoria pana sa vina romanii pe la ei in vizita de lucru

View Postcavaliere, on 16 mai 2019 - 12:57, said:

Se pare ca fabrica producea mult sub potential, insa cu siguranta are legatura si cu Brexitul. Iata repercusiuni care incep sa apara.

https://www.topgear....uk-factory-2021
honda nu era o fabrica importanta pt ei, dupa parerea mea, cum spui si tu, avea motive economice inchiderea.

daca discutam de brexit (si nu stiu daca asta e subiectul aici!), inchiderea fabricii Nissan ar fi problematica pt anglia.

ar arunca o zona si asa saraca in somaj... chiar nu stiu ce solutii vor avea sa atenueze un asemenea soc. Si se zvoneste si ca nissan ar putea pleca... ramane de vazut

#25
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018
Deci, traducere halimos de gagios, marca Softpedia: in conditiile in care UK e cvasi “out” din EU Honda Europa ramane la Bracknell, masinile vor fi importate din Japonia in EU fara taxe vamale ca urmare a eliminarii acestora datorita intrarii in vigoare a acordului comercial Japonia-EU.
Doamne, rogu-te, ce analfabeti functionali ai lasat sa halasuiasca-n Tara Ta? LOL

View PostFjell, on 16 mai 2019 - 16:03, said:

Pentru ca sunt un individ care are ceva amici ''engleji'', chestia cu iesitul din Ue, a starnit o panica in randul tinerilor. Au acelasi concept : Votezi jegurile pesediste, primesti mue !
James : '' We are fucked and they don't know yet''.

Imi cer scuze adminilor dar discursul liber face bine natiunii, deci: cocalarii “lads”, si ei rezistenti fruntasi, au dispretuit-o si inca o dispretuiesc profund pe Margareta a lui Thatcher, un fel de pesedista dar cu 4 perechi de oo. Deh, noroc ca baba a desfintat minele de carbuni, altfel cocalarii rezistenti de care aminteam ar fi trait pe “antrax”, asa ca acum traiesc pe “welfare”, vorba aia, laburistii, sau labaristii, ca nu mai stiu cum e corect, “ie baieti gigea”...

#26
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostFjell, on 16 mai 2019 - 16:03, said:

Pentru ca sunt un individ care are ceva amici ''engleji'', chestia cu iesitul din Ue, a starnit o panica in randul tinerilor. Au acelasi concept : Votezi jegurile pesediste, primesti mue !
James : '' We are fucked and they don't know yet''.
I-au manipulat si pe ei rusii. :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate