Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Camera supraveghere video PNI IP550MP 720p wireless cu IP de exterior si interior pentru WiFi550 - Suport, Testare, Pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat sistemelor de supraveghere PNI, suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale clientilor:

Camera supraveghere video PNI IP550MP 720p wireless cu IP de exterior si interior pentru WiFi550




Camera IP550MP este compatibila doar cu kit-ul upraveghere video PNI House WiFi550                                                        

[ https://cdn.mo.ro/leaflets/3628/kit-nvr-wifi400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]                                                        

                    Camera IP550MP este compatibila doar cu kit-ul de supraveghere video PNI House WiFi550


Camera cu IP PNI IP550MP are in dotare 30 leduri infrarosu, ceea ce permite vizualizarea si pe timp de noapte pe o distanta de pana la 30 m. Aceasta poate fi utilizata pentru supravegherea locuintei, birourilor, fabricilor, magazinelor, spitalelor etc. Simplu, convenabil si in timp real.                        

Senzor imagine
Senzor imagine CMOS ¼"
Rezolutie senzor 1MP
Rezolutie 1280 x 720
Tip lentila f:3.6mm
Iluminare minima 0.01 Lux
Unghi de vizualizare 72°
Filtru IR-Cut Da
Video
Compresie imagine H.264
Cadre pe secunda 25 FPS
Retea
Ethernet Da, 10/100 Mbps RJ-45
Protocoale suportate TCP/IP, UDP/IP, HTTP, SMTP, FTP, DHCP, DDNS, UPNP, NTP, PPPOE
Caracteristici generale
Iluminare infrarosu 30 LED-uri
Distanta IR pana la 30 m
Dimensiuni 60 x 183 x 60 mm (suportul inclus)
Greutate neta 400 g
Detectie de miscare Da
Inregistrare video La distanta pe PC sau NVR
Aplicatie dedicata Danale
Temperatura de operare -26°C ~ +60°C
Alimentare
Tensiune alimentare 12V / 1A
Putere consumata 6 W
Pachetul contine
Camera Da
Alimentator Da
Antena wireless Da
Parametri de functionare
Clasa de protectie IP66
Temperatura de functionare -26 la +55 grade C
    Prezentare video

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yANcpU9Q2jw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia, activitate pe topicurile dedicate (CCTV Supraveghere video, Electronice, TV, Multimedia, Telefoane mobile, Tablete, Smartphone etc), si cu experienta in domeniu pastram oferta de a transmite GRATUIT acest produs in teste pentru 2 saptamani, cu rugamintea ca dupa returnare sa posteze pe acest forum un review.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il tina macar in teste, si de ce nu daca le place sa il achizitioneze cu o reducere de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat.

Attached Files


Edited by suport_PNI, 16 May 2019 - 08:45.


#2
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
cum ar veni sa faca reclama gratis. Ce firma serioasa ar cere inapoi un produs de 200 lei? Ce reducere poti oferi la un produs de 200 lei? 10-20 lei?

#3
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Salutare, camere exterioare pe baterii / incarcare solara aveti? M-am uitat un pic pe site, mi se pare cam greoi si nu am gasit informatia necesara.

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008

View Postchilly willy, on 16 mai 2019 - 09:08, said:

cum ar veni sa faca reclama gratis. Ce firma serioasa ar cere inapoi un produs de 200 lei? Ce reducere poti oferi la un produs de 200 lei? 10-20 lei?
pai nu scrie clar,reducere 50%

#5
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View Postchilly willy, on 16 mai 2019 - 09:08, said:

cum ar veni sa faca reclama gratis. Ce firma serioasa ar cere inapoi un produs de 200 lei? Ce reducere poti oferi la un produs de 200 lei? 10-20 lei?
Reducerea de 50% se ofera celor care lasa un Review dupa ce-l testeaza, iar daca nu sunteti multumit va restituim banii inapoi si suportam noi transportul retur al produsului, pentru ca suntem o firma serioasa.

Liviu

#6
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
foarte serioasa, clar pentru 100 de lei daca vrei o camera sau zero lei daca nu vrei camera sa faca publicitate si sa si piarda timpul cineva incercand camera. E super rentabil.
Nu am vazut cei 50%, se pare ca din cauza pozei e mai lat textul si trebuia sa dau putin spre dreapta dar chiar si asa asta e doar daca vrei camera.
Din ultima postare inteleg ca potentialul doritor de testare trebuie sa achite cei 200 de lei si dupa ce o testeaza si publica o postare trebuie sa solicite returnarea a 100 de lei sau daca nu e multumit a celor 200 de lei.

#7
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View Postchilly willy, on 17 mai 2019 - 11:55, said:

foarte serioasa, clar pentru 100 de lei daca vrei o camera sau zero lei daca nu vrei camera sa faca publicitate si sa si piarda timpul cineva incercand camera. E super rentabil.
Nu am vazut cei 50%, se pare ca din cauza pozei e mai lat textul si trebuia sa dau putin spre dreapta dar chiar si asa asta e doar daca vrei camera.
Din ultima postare inteleg ca potentialul doritor de testare trebuie sa achite cei 200 de lei si dupa ce o testeaza si publica o postare trebuie sa solicite returnarea a 100 de lei sau daca nu e multumit a celor 200 de lei.
Reducerea se ofera la achizitionarea produsului, nu dupa ce il testeaza, ne asumam daca clientul o cumpara si uita sa lase un review... si nu e o reclama, e o oportunitate care le-o oferim membrilor softpedia interesati de produsele noastre si pentru noi e un mod de a ne imbunatati serviciile

#8
BlackScorpionhacker

BlackScorpionhacker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2010
Am sa las intrebarile si in acest topic, am mai lasat in altul, dar inca nu am primit raspuns.
Multumesc anicipat pentru raspuns

Am o problema cu un sistem PNI wifi 400 cu patru camere(cele care au venit cu sistemul). Sistemul se blocheaza si nu mai inregistreaza nimic pe hard, iar pe monitor imaginea este inghetata.
Am inlocuit hardul,dar in continuu se blocheaza dupa cateva ore de functionare, apoi trebuie sa-l scot din priza. Am deconectat hardul ca sa mearga doar live, dar la fel se blocheaza. Am inlocuit sursa cu alta de acelasi voltaj si amperaj, dar face la fel.
Am deconectat pe rand camerele, cu doua camere a functionat cel putin 24 ore fara sa se blocheze, probabil mergea si mai mult, dar am conectat a treia camera sa vad daca cu trei merge si dupa aprox 2-3 ore s-a blocat.
Camerele sunt conectate prin wireless, doua la 1 metru, iar celelalte doua la aprox 20 metri.
Cand le-am conectat  pe cele doua de aproape, au mers foarte bine, apoi le-am deconectat si le-am conectat pe celelalte doua (sunt conectate de aprox 5 ore) si vad ca pana acum merg.
Care ar putea fi problema, ar putea fi de la faptul ca sunt cele doua mai indepartate?
Dar o perioada au mers bine.
Ar putea fi o problema la placa wireless a nvr-ului si din aceasta cauza sa se blocheze?
Daca le-as conecta prin fir, cu un switch intre nvr si camere, ar fi ok?

#9
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013

View PostBlackScorpionhacker, on 01 septembrie 2019 - 22:12, said:

Am sa las intrebarile si in acest topic, am mai lasat in altul, dar inca nu am primit raspuns.
Multumesc anicipat pentru raspuns


Fiind un sistem cu comunicare wireless, se supune tuturor riscurilor comunicatiei radio. Este posibil sa existe interferente ridicate in zona, si cand camerele sunt la distanta mare de NVR, apar probleme de comunicare, si suprasolicitare a placilor wireless.
Daca aveti un router wireless langa NVR, recomandarea este sa le mutati , astfel in cat sa nu existe riscul de interferente.

Deasemeni  ultima varianta este sa trimiteti produsul la noi pentru verificare completand pagina rma.pni.ro .

#10
gheorghe_bob

gheorghe_bob

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.02.2017
Buna ziua
Am achizitionat un sistem de Camere supraveghere video PNI IP550MP, 720p, wireless, exterior si interior si am o camera pe care vreau sa o pun la 50 m de NVR. Am montat-o si nu funct constant (pierde semnalul). Pot sa o conectez prin cablu? Si daca da cum? Va multumesc pt raspuns

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate