Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Parazitii - Lacrimi de ceara

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
O melodie genială din toate punctele de vedere!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N9V11n-O9n0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
E așa... meh!

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Sunt curios daca voteaza :)

#4
Sekene

Sekene

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 18.11.2017

View PostSew, on 16 mai 2019 - 00:23, said:

O melodie genială din toate punctele de vedere!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N9V11n-O9n0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
o melodie geniala e o chestie mare, merge melodia dar nicidecum nu e geniala.

#5
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Desi ascultam parazitii cu placere,acum nu o mai fac!Muzica lor nu mai are mesaj,pun injuraturi si jigniri in piese fara mesaj!

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Nimic wow. Versuri OK, atitudinea lui Cheloo de pițipoancă îmi provoacă greață. Poate merge la noua generație. Eu încă ascult muzica lor de acum ani.

#7
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pe atunci era si alt context..mesajul lor e oarecum anti establishment , anti mainstream . asta prindea intr-o vreme in care nu prea exista cultura reala.....
acum de cand lumea s-a mai asezat , sa mai corporatizat , mesajul violent nu mai prinde asa mult......
pe de o parte la mitinguri e bine cu atitudine mai ferma , pe de alta parte in viata de zi cu zi ....nervii mai mult strica....

Edited by karax, 16 May 2019 - 08:09.


#8
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postkarax, on 16 mai 2019 - 08:08, said:

pe atunci era si alt context..mesajul lor e oarecum anti establishment , anti mainstream . asta prindea intr-o vreme in care nu prea exista cultura reala.....
acum de cand lumea s-a mai asezat , sa mai corporatizat , mesajul violent nu mai prinde asa mult......
pe de o parte la mitinguri e bine cu atitudine mai ferma , pe de alta parte in viata de zi cu zi ....nervii mai mult strica....

Acum ti se pare ca exista cultura reala ?

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,375
  • Înscris: 16.03.2007
bosorogi trogloditi care-si asteapta pensia...

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postkarax, on 16 mai 2019 - 08:08, said:

pe atunci era si alt context..mesajul lor e oarecum anti establishment , anti mainstream . asta prindea intr-o vreme in care nu prea exista cultura reala.....
acum de cand lumea s-a mai asezat , sa mai corporatizat , mesajul violent nu mai prinde asa mult......
pe de o parte la mitinguri e bine cu atitudine mai ferma , pe de alta parte in viata de zi cu zi ....nervii mai mult strica....
E risc maxim să folosești muzica emo, hip hop, ca izvor de cultură. Ii zic emo pentru că este un fel de manifest. Mie îmi place, clar. Si Paraziții, după căderea BUG, pentru mine, au fost fruntea. Eu nu-i ascult pentru mesaj. Am trecut de varsta aia. Le ascult poezia și jocurile de cuvinte, dar nu mă mai doare inima. Iar de când este membru "suprem"  în nu știu ce juriu (îl mai văd la recomandate le Youtube), omul, pur și simplu, s-a întins mai mult decât îl cuprinde plapuma. E fake...

PS: contextul e altul mereu. Nu mă afectează din moment ce ascult muzica...altui context.

#11
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Singurul lucru corect pe care l-a spus este "sa-mi comentezi albumul daca l-ai platit"

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
A, da, el nu este cântăreț comercial, dar dacă nu-i cumperi albumul, nu exiști..piți...
Nu e nimic greșit sa trăiești pentru muzica, dar când o dai ca tu ca ești artist și na, cânți fără sa te gândești la bani, când publicul e totul, sa dai pe mute oamenii care te asculta pe Youtube, unde tu ti-ai urcat muzica...pica in contradicție. Undeva minți.

Edited by YOUR_GOD, 16 May 2019 - 09:43.


#13
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Chestia asta ar trebui sa-l loveasca exact unde-l doare, la portofel.
Am uitat, trebuie sa dau unsubscribe.

#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Eu n-am uitat. Unsubscribe și dislike. Ambele, cu sinceritate.

#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cu ce e mai inteligenta o persoana care asculta o astfel de "melodie" fata de o persoana care asculta manele ?

#16
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Io dau m%%E  nu explicatii  >)))  abisal omu

mie imi place ,au ramas pa stilu' lor

View PostTruculMagic, on 16 mai 2019 - 10:27, said:

Cu ce e mai inteligenta o persoana care asculta o astfel de "melodie" fata de o persoana care asculta manele ?
nu stiu du-te si masaoara-ti iq-ul

#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostUn-ZeU, on 16 mai 2019 - 13:09, said:

Io dau m%%E  nu explicatii  >)))  abisal omu

mie imi place ,au ramas pa stilu' lor


nu stiu du-te si masaoara-ti iq-ul

Masoara-l pe al tau si dupa vorbim.

Daca iti place o melodie groteasca cu injuraturi, fara nici o noima , inseamna ca asta te reprezinta. La manele nu am auzit cuvinte urate si injuraturi. Chelu asta se crede buricul pamantului, cumparat de antene. Daca iti arata m*ie in clip inseamna ca esti om cu iq ridicat.

#18
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009

View PostMarianG, on 16 mai 2019 - 09:25, said:

Singurul lucru corect pe care l-a spus este "sa-mi comentezi albumul daca l-ai platit"
Serios?Dar cand au spus:Nu-l cumpara nimeni, ma doare-n p..., îi dau drumu' pe internet!
Si care album ca nu au mai scos de mult,nici ca trupa nici solo!

View PostTruculMagic, on 16 mai 2019 - 17:51, said:


Masoara-l pe al tau si dupa vorbim.

Daca iti place o melodie groteasca cu injuraturi, fara nici o noima , inseamna ca asta te reprezinta. La manele nu am auzit cuvinte urate si injuraturi. Chelu asta se crede buricul pamantului, cumparat de antene. Daca iti arata m*ie in clip inseamna ca esti om cu iq ridicat.
Mai si cat au ras ei de politisti ca au fost asa de prosti ca au infiltrat unul in cercul lui de la prins cu droguri!
Care stil,lu chelo ia afectat rau memoria iarba!Intr-o piesa spune:toate is la fel,si pe urma o intoarece,daca toate sunt la fel e doar in capul tau!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate