Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Căderi curent Enel sector 4

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
De la o vreme aproape cam la 1-2 luni se întrerupe curentul in zona Tineretului timpuri noi pe anumite străzi

Luna trecuta a căzut curentul azi iar a căzut pe la parc unde e mega tineretului și după un timp a căzut și pe la timpuri noi.


Poate fi o coincidență dar parca aceste căderi au început să fie dese de când a fost construit căminul ăla la timpuri noi.

Unde naiba in afara de Enel se poate reclama ?

Degeaba se reclama la Enel se.rezolva pe moment și după iar pica peste 1 luna

Au fost momente când pica la n fiecare săptămână.

Daca rămâne cineva blocat în lift poate suna la 112 sa vina pompieri sa fie scos din lift?

Că acum nu o sa stea după Enel sa rezolve problema.

#2
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Si eu ma confrunt cu aceeasi problema de aproximativ 2 ani de zile si chiar sunt curios daca primim vreun raspuns cu o solutie de la vreun coleg.
Aceeasi problema si pe Strada Frumusani (spitalul Bagdasar Arseni) si Drumul Binelui. Au fost reclamatii facute atat de locatari, cat si de catre asociatiile de locatari.
Raspunsul: s-a rezolvat, nu se poate!

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Parerea mea:
toti care locuiti in zonele cu caderi de electricitate din cauza noului camin de la Timpuri Noi, strangeti-va toti vecinii din blocuri si faceti o cerere la compania de electricitate.
In cerere spuneti ca vreti sa se puna tranformatoare noi in zona voastra sa nu mai pice curentul din cauza caminului de la Timpuri Noi.

A, stai ! aia de la enel nu vor sa dea bani pe transformatoare sa rezolve problema clientilor.
Tipic romanesc  Posted Image

#4
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Cam greu asta cu adunatul oamenilor

Pe o strada sunt 10 blocuri sa zicem
5 pe o parte 5 pe calalata.

E, un bloc are curent, urmatorul nu,la blocul vecin de exemplu din fata mea, nu a picat curentul niciodata cand pica la mine.

#5
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 06.09.2011
Cat de des si cat vor dura caderile astea de curent cand va veni canicula si se va ''abuza'' de AC-uri?

#6
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,244
  • Înscris: 17.03.2009
Verificati aici   https://www.e-distri...m/ro-ro     daca  nu sunt planificate   sunt avarii,  exemplele date nu au legatura cu caminul ala.

Edited by anaki, 15 May 2019 - 17:20.


#7
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,097
  • Înscris: 30.04.2007

 super8, on 15 mai 2019 - 16:57, said:

A, stai ! aia de la enel nu vor sa dea bani pe transformatoare sa rezolve problema clientilor.
Tipic romanesc Posted Image

enelul nu este companie privata?
Enel este o companie italiană implicată în producția și furnizarea energiei electrice. ... conform uichi ;)
si acum, intrebarea de cetatean ioropean "cu drepturi" ;) de ce nu-i dati in judecata?

#8
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Enelul isi face treaba,in schimb romanii si autoritatile din Romania sunt de tot cacatu!
Bransamentele se platesc in functie de consumul pe acel loc si ei cer un bransament pentru un consum cat mai mic ca sa plateasca cat mai putin.Enelul le da accept pe proiect de casa sau cladire cu un etaj,dar apoi constructorul/dezvoltatorul inalta un bloc cu 5 etaje in loc de unul si consumul e de 10 ori mai mare.Binenteles ca de aici vor aparea si problemele pe respectiva zona de retea!
Statul nu le face nimic,cel mult o amenda de tot rasul,iar Enelul e injurat de toata lumea!
Nu am nici o treaba cu compania si ii injur si eu decat ori am ocazia,dar doar cand merita.

Edited by george_eu25, 15 May 2019 - 17:20.


#9
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 anaki, on 15 mai 2019 - 17:06, said:

Verificati aici   https://www.e-distri...m/ro-ro     daca  nu sunt planificate   sunt avarii,  exemplele date nu au legatura cu caminul ala.

Pai avari dar mereu aceleași blocuri?
De ce.nu cade și la blocul din fata mea?

Cade curentul numai la blocurile care sunt pe partea cu căminele alea inclusiv la camine cade



#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,998
  • Înscris: 07.11.2006
De ANRE ati auzit?
ANRE:
https://www.anre.ro/...manta1387201290

#11
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006

 zzhunt, on 15 mai 2019 - 18:48, said:

Pai avari dar mereu aceleași blocuri?
De ce.nu cade și la blocul din fata mea?

Cade curentul numai la blocurile care sunt pe partea cu căminele alea inclusiv la camine cade
In zona de care spui,distributia de medie tensiune pentru consumatorii din zona este mixta,atat pe 20 Kv(retea mai noua si mai bine dimensionata) cat si pe 10 Kv(retea mai veche si suprasolicitata)
Necunoscand exact situatia sau zona exacta,pot spune cu aproximatie ca problema este de la un post trafo supraincarcat sau de la un distribuitor cu probleme ce tine de schema de 10 Kv la care este arondat blocul tau. Faptul ca alt bloc din zona are curent cand blocul tau nu are arata ca se afla pe alt distribuitor unde nu sunt probleme.
Solutia este tot la Enel care trebuie sa ia masuri privind schema de distributie a zonei sau repararea eventualelor defecte din retea,cat si suplimentarea de putere in posturile trafo existente si cunoscute ca fiind supraincarcate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate