Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Gradinita buna in Sibiu - recomandari

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Elena1811

Elena1811

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.05.2019
Buna ziua,
Din vara aceasta intentionam sa ne mutam la Sibiu, iar locatia de domiciliu am dori sa o cautam cat mai aproape de gradinita copilului.
M-ar interesa o gradinita cu program prelungit, de stat sau privata, important este sa fie una care sa ofere spatiu dotat, mancare buna, personal calificat care se comporta frumos cu copiii, programul zilnic sa presupuna iesire in curte sau posibilitatea de a avea activitati extracurriculare - pretentiile normale ale unui parinte pentru copilul sau.
Baietelul meu are 4 ani jumate. Astept recomandari sau sugestii privind gradinitele care ar trebui evitate.
Multumesc!

#2
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,379
  • Înscris: 24.09.2017
si eu vreau sa ma mut in Sibiu. si eu vreau gradinita pentru bebelus:). Daca se poate si o recomandare de parc linistit.  Stiu ca exista Sub Arini.
Si pentru cei din Sibiu, nu sunt din Valcea:). ciudata discriminare mai e si in Sibiu.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Parcurile sunt destul de animate de copii, iar Sub Arini este locul preferat de catre sibieni, mai ales dupa-amiaza si in weekend. CU adevarat linistit este Complexul Muzeal Astra = muzeul in aer liber din cadrul Parcului Dumbrava Sibiului.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0yygIsyRVQw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
pisicuts

pisicuts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 15.01.2019
Sub Arini ese singurul parc din Sibiu.

Mai este un spatiu verde aproape intre sensul giratoriu dintre gara si cetate, numit de unii "Parcul Tineretului" si ar mai fi "Parcul Astra", o portiune de verdeata cu niste pomi in centru inaintea bulevardului pietonal.

#5
Elena1811

Elena1811

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.05.2019
Cunosc Sibiul. Am mai locuit in Sibiu acum 5 ani. Doar ca atunci nu aveam copil ...Posted Image .
Daca poate cineva sa-mi raspunda la partea cu gradinitele din Sibiu ar fi minunat.

#6
Adriana61

Adriana61

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.08.2019
Scuze de întârziere..
De departe cea mai buna este Disney, msi sunt și altele, poate mai ieftine un pic, dar aici mâncarea este gătită in gradinita pentru ca au Bucătărie proprie,
Este important sa fie gradinita acreditata! Ceea ce Disney este... asta înseamnă ca activitatea este monitorizata atât de inspectorat cât și de ministerul învățământului!
Ceea ce mi-a plăcut mie este ca ai totul inclus, limbi străine, balet, dansuri, karate, serbări etc deci nu mai vii cu niciun ban suplimentar, dotări impecabile iar personalul extrem de calificat și amabil...
Succes,

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate